Opinie

  •  Pożegnanie z cepelią, czas na nowe rzemiosło?

    Wydawało się, że rzemiosło w Polsce jest w zapaści. Wielu kojarzyło się z cepeliowskimi wyrobami oferowanymi przez kolorowe jarmarki w turystycznych miejscowościach.

  • Droga UX-owego freelancera – Wojtek Kutyła

    A gdyby tak rzucić wszystko i… zostać freelancerem? Pożegnać się z etatem i zacząć pracować na swój rachunek? Nie mieć szefa nad głową i obowiązku prowadzenia nudnych biurowych small talków? Wielu o tym marzy, ale niewielu od myślenia przechodzi do działania. W tej drugiej grupie jest Wojtek Kutyła, który po 18 latach pracy na etacie został wolnym strzelcem – teraz pracuje jako niezależny konsultant i trener UX oraz service design.

  • Edukacja projektowa. Czy szkoły potrafią przygotować do wejścia na rynek pracy?

    Studia projektowe to fascynująca przygoda, ale ograniczona w czasie. Nadchodzi moment, w którym absolwenci muszą stawić czoła rynkowi pracy.

  • Vogue i kryzys realizmu kapitalisty­cznego

    „Vogue” czy „vogule”? Na co jesteśmy gotowi? Co mówi okładka historycznego, pierwszego wydania edycji polskiej o nas samych? Skąd bierze się niechęć do realistycznego przedstawienia na niej świata? Jak w internetowych wypowiedziach na jej temat odzwierciedlają się nasze marzenia, kompleksy i lęki? Gorącą i pełną niepokoju dyskusję na ten temat komentuje Mateusz Halawa, kierownik zespołu nauk humanistycznych i społecznych School of Form Uniwersytetu SWPS. Dawno żadna okładka magazynu – i to związanego z modą, a nie polityką – nie wywołała takiego oddźwięku jak ta pierwszego numeru polskiego Vogue'a ze zdjęciem zrobionym przez Juergena Tellera.

Zobacz także

Group 426 strefa zarzadznia logo 05 logo strefapsyche logo white kopia logo white kopia