• https://podcasts.apple.com/us/podcast/co-to-jest-neuroplastyczno%C5%9B%C4%87-i-dlaczego-jest-taka-wa%C5%BCna/id1437994794?i=1000464140494
  • https://open.spotify.com/episode/6ajKEJj2UpfAU5qVqt9WZa
  • https://soundcloud.com/swpspl/co-to-jest-neuroplastycznosc-i-dlaczego-jest-taka-wazna-prof-dr-hab-malgorzata-kossut
  • https://lectonapp.com/pl/audiobook/826a26bb-8d58-4a96-88ce-f81d8327098e?_lst

Wydajność ludzkiego mózgu wcale nie jest stała, dlatego że jego ważną cechą jest plastyczność. Uszkodzony mózg może się naprawić. Może też skuteczniej niż wcześniej przyswajać wiedzę i dłużej przechowywać ją w naszej pamięci. Na czym dokładnie polega neuroplastyczność, kiedy się pojawia i jak można na nią wpływać? Jak rzutuje na proces uczenia się czy powstawania uzależnień? Na czym polega kompensacja i reorganizacja połączeń nerwowych? O tajnikach centrum dowodzenia naszego ciała opowie ekspertka w dziedzinie neuroplastyczności – prof. Małgorzata KossutUniwersytetu SWPS.

 

Prelegentka

258 Kossut Malgorzata

prof. dr hab. Małgorzata Kossut – neurobiolog. Zajmuje się neuronalnymi i molekularnymi mechanizmami uczenia się i pamięci oraz obrazowaniem plastyczności mózgu. Kieruje Pracownią Neuroplastyczności w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego. Zainicjowała stworzenie Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego. Jest członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu DANA, członkiem rzeczywistym PAN i członkiem korespondentem PAU. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu neurobiologii.

Zapraszamy na spotkanie

Mózg to najbardziej skomplikowana struktura we wszechświecie, komputer pokładowy odpowiadający za najdrobniejsze procesy zachodzące w całym ciele. Jego wydajność wcale nie jest stała – został „zaprogramowany” do doskonalenia się i uczenia przez całe życie. Czy możemy szybciej się uczyć, być bardziej efektywni w pracy i kreatywni? Jak wpływa nas szybko zmieniający się, multimedialny świat? Jak na pracę „rozumu” wpływa „serce”, czyli to, co czujemy?

Zapraszamy na spotkanie „Mózg – poznaj go i trenuj”, podczas którego wystąpią znakomici psychologowie i naukowcy: dr Agnieszka Popławska-Boruc, prof. Michał Parzuchowski, prof. dr hab. Edward Nęcka, dr Edyta Bonk i Małgorzata Osowiecka.

11 marca
17.30–20.15
Sopot

Zapraszamy na webinar

Sprawdzian, kartkówka, egzamin maturalny. Stos zeszytów z notatkami, pozakreślanych podręczników i lektur do przeczytania. Chcielibyśmy przyswajać wiedzę łatwo, szybko i uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Dla wszystkich, którym codzienna nauka spędza sen z powiek, mamy dobrą wiadomość – są sposoby na lepsze i bardziej efektywne uczenie się. O skutecznym trenowaniu intelektu psycholog Joanna Gutral rozmawiać będzie z Pauliną Mechło – psychologiem, autorką bestsellera „Trening intelektu – wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni”.

dla młodzieży
19 marca
16.00–17.00
online

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia

Zapraszamy na webinar dla młodzieży „Trening mózgu: naucz się lepiej uczyć”