sz logo

logo uswps nazwa 3

(Roz)Mówca, czyli kto? Rzecz o wystąpieniach i skutecznej komunikacji – Katarzyna Kowalska

Jedni robią to tak, jakby urodzili się na scenie, a innym myśl o publicznym wystąpieniu spędza sen z powiek. Aby zacząć swobodnie i skutecznie przemawiać, często wystarczy poradzić się specjalisty i włożyć trochę wysiłku w trening. Nie od dziś wiemy, że odpowiednie komunikowanie się ułatwia osiąganie celów i usprawnia budowanie marki osobistej. Czy można się nauczyć dobrze mówić, a jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? Od czego zacząć i gdzie szukać wsparcia? Dlaczego ciało potrafi powiedzieć więcej niż słowa? Jak głos nadaje siły temu, co mówimy? Garść praktycznych rad na temat wystąpień publicznych i skutecznej komunikacji przedstawia Katarzyna Kowalska – dziennikarka TVN24 i trenerka emisji głosu.

  • https://podcasts.apple.com/pl/podcast/roz-m%C3%B3wca-czyli-kto-rzecz-o-wyst%C4%85pieniach-i-skutecznej/id1460686479?i=1000464147505
  • https://open.spotify.com/episode/1OdN2FWkO6jt9lwm37GT3V
  • https://soundcloud.com/user-509252963/kowalska-sz-waw-2020
  • https://lectonapp.com/pl/audiobook/d416f18c-5693-4780-985f-0d2c2017582c?_lst

 

258 stanislaw borawski

Katarzyna Kowalska

Z wykształcenia socjolożka, od 13 lat z zawodu i zamiłowania dziennikarka. Pracuje w TVN24, w „Faktach po południu”. Absolwentka Kształcenia głosu i mowy oraz Przygotowania do prowadzenia zajęć z emisji głosu na Uniwersytecie SWPS. Lektorka, trenerka emisji głosu i wystąpień publicznych z certyfikatami Train the Trainer i Business & Life Coaching UO UW oraz certyfikatem I stopnia w Racjonalnej Terapii Zachowań. Od 2 lat pracuje ze studentami Collegium Civitas. Jest członkinią Koła Miłośników Żywego Słowa Polskiego Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego, które skupia praktyków: trenerów głosu i wystąpień publicznych, logopedów medialnych czy językoznawców.

Jej motto to: „Najpierw świadomie bądź, potem świadomie mów i świadomie działaj!”. Pracując nad sztuką wystąpień publicznych i nad zasadami komunikacji, wykorzystuje m.in. teorię kręgów komunikacji Patsy Rodenburg i ćwiczenia z techniki Alexandra. W pracy tworzy coś, co jej białoruska mistrzyni dr Svetlana Butska nazwała „zestawem ratunkowym”. To z jednej strony świadomość tego, co dzieje się z ciałem, a z drugiej – ćwiczenia i techniki, które pomagają radzić sobie ze stresem, przywracają jasność myślenia, poprawiają koncentrację, wzmacniają i otwierają głos. Czyli dają to, co niezbędne do skutecznej komunikacji. 

 

Biznes kontra branża kreatywna. Jak znaleźć wspólny język? Zapraszamy na webinar

Proces kreatywny dla wielu jest ogromną tajemnicą, która wprawdzie budzi ciekawość, ale też obawy. Jak pogodzić dwa odmienne światy biznesu i twórców? W jaki sposób skutecznie komunikować się z kreatywnymi? Jak myśleć „poza pudełkiem”, nie zrównawszy go uprzednio z ziemią? I wreszcie – jak udoskonalać proces pracy nad kreatywnymi rozwiązaniami? Z Tomaszem Graszewiczem z agencji Up i Job’n’Joy będzie o tym rozmawiać prof. Katarzyna Januszkiewicz.

27 lutego
19.00
online

Najnowsze artykuły

Kanały

Zobacz także

strefa psyche strefa designu strefa prawa strefa kultur logo