sz logo

logo uswps nazwa 3

ZarządzaMY – konkurs dla młodzieży

Zapraszamy młode, ambitne i przedsiębiorcze osoby do udziału w konkursie ZarządzaMY, organizowanym w ramach Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Na czym to polega? Wymyślcie, co chcielibyście zrobić dla swojego otoczenia i opiszcie, jak to chcecie zrobić. Zespoły, które zaproponują najlepsze projekty, otrzymają od nas fundusze na ich realizację: od 2000 do 5000 złotych. Ale najpierw zadanie – stworzenie kampanii.

UWAGA – zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń!

Do II etapu konkursu zakwalifikowały się następujące projekty:

  • AfterGraduation
  • Yes, YouthCan
  • Wrocławski Maraton Fotograficzny
  • justKnow
  • O smogu kilka słów

Zespoły, które zgłosiły sie do konkursu, zostały poinformowane o wynikach I etapu drogą mailową.

NASZ KONKURS

Konkurs przeznaczony jest dla młodych liderów i liderek, chcących zmieniać świat i swoje najbliższe otoczenie na lepsze. Stworzenie projektu będzie wspaniałą formą praktycznej nauki zarządzania. Chcemy wesprzeć 3 grupy, najlepiej zorganizowane zespoły, które nadeślą najlepsze pomysły.

DLACZEGO KONKURS?

Dlatego, że nie podobają nam się stereotypy, które narosły wokół zarządzania i pełnienia roli lidera. Mamy własną, innowacyjną wizję. Przeczytaj O projekcie.

Nie wierzymy, że w pracy liczy się tylko zysk albo że zarządzanie to wyłącznie tabelki, liczby i ludzie w garniturach.

Wierzymy, że dobre zarządzanie to porozumienie i współpraca, że wiedza o człowieku jest kluczowa, bo wszystko opiera się na współpracy ludzi, i że dzięki umiejętności zarządzania można zmieniać świat na lepsze.

Chcemy się dzielić naszymi wartościami przede wszystkim z młodymi. Uczenie przez działanie będzie stanowić siłę młodych pokoleń, dlatego nic nie sprawdzi się lepiej niż oddanie głosu i inicjatywy właśnie im.

To Wy opowiedzcie o zarządzaniu, pokażcie je na przykładach.

WASZA GRUPA

Konkurs kierujemy do osób wchodzących w dorosłość, więc głównie do 18-latków. Zespoły muszą składać się przynajmniej z 3 pełnoletnich osób. Ważne też, żeby grupa zawierała jedną osobę powyżej 25 roku życia, która będzie pełnić rolę mentora i pomoże wam w kwestiach formalnych i organizacyjnych. Na przykład: rodzic, babcia, brat, starsza koleżanka, nauczyciel, animatorka. Nieważne skąd się znacie i czy tworzycie już jakąś formalną grupę. Liczy się Wasz pomysł, kreatywność i zaangażowanie.

WASZ POMYSŁ

Na zwycięzców czeka nagroda finansowa na zrealizowanie konkursowego projektu.

Może chcielibyście stworzyć coś dla mieszkańców swojego miasta, dzielnicy czy wsi i jedyne, czego potrzebujecie, to trochę pieniędzy? A może Wasze działania mogą przynieść otoczeniu więcej pozytywnej energii, tylko trzeba je nieco dofinansować? Możemy Wam w tym pomóc.

Pierwsze zadanie konkursowe polega na opisaniu tego, co chcielibyście zrobić oraz jak chcielibyście to zrobić. Pod tym artykułem znajduje się formularz, w którym opiszcie to, kim jesteście, jaki jest Wasz pomysł i plan jego realizacji. Koniecznie wypełnijcie wszystkie pola. Nie zapomnijcie też napisać o tym, jakich efektów Waszych projektów się spodziewacie i jak mają się one przełożyć na otoczenie, które chcecie zmienić.

NASZE WYZWANIE

Drugim zadaniem konkursowym, które ma nam pokazać Waszą sprawność oraz organizację działań, a jednocześnie pomóc nam w szerzeniu wiedzy o tym, czym tak naprawdę jest zarządzanie, jest wymyślenie i zrealizowanie w internecie kampanii dla młodzieży. Ma ona pokazać, czym zarządzanie jest, a czym nie, i dlaczego przydaje się w życiu, nie tylko tym biznesowym.

Plany kampanii wyślijcie nam razem z opisem pomysłu, który chcecie zrealizować. Wykorzystajcie zamieszczony niżej formularz.

Oba plany należy przesłać na adres strefazarzadzania@swps.edu.pl

Czekamy do 31 lipca.

DRUGI ETAP

5 wybranych zespołów zaprosimy do finału konkursu po wstępnych ocanach pomysłów i planów kampanii. W finale należy zrealizować zaplanowaną kampanię! Wy realizujecie – my przyglądamy się jej i ją oceniamy.

NAGRODY

Na podstawie ocen projektu i jego realizacji wyłonimy zwycięzców, którzy podczas uroczystości wręczenia nagród otrzymają 5000, 3000 i 2000 zł na zrealizowanie swojego pomysłu.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować do koordynatorki wydarzenia:

258 Ania Lagowska

Anna Łagowska
mail: strefazarzadzania@swps.edu.pl

 

Kanały

Zobacz także

strefa psyche strefa designu strefa prawa strefa kultur logo