Inne
Kompetencje, które dają przewagę. Jak rozwijać karierę na rynku pracy zmienianym przez AI?
Sala S302, 16 kwietnia, 11:30-12:30Rynek pracy szybko się przeobraża: rośnie rola technologii, ale jednocześnie coraz większą wartość mają kompetencje, których nie da się łatwo „zautomatyzować” – takie jak krytyczne myślenie, analityka, kreatywność, współpraca czy umiejętność uczenia się i adaptacji. W trakcie panelu eksperci Uniwersytetu SWPS oraz przedstawiciel Konfederacji Lewiatan porozmawiają o tym, jakich kompetencji oczekują pracodawcy, jak zmieniają się role zawodowe i jak mądrze budować ścieżkę rozwoju – zarówno wchodząc na rynek pracy, jak i rozwijając się już w organizacji. W rozmowie pojawi się też praktyczny wątek: jak uczyć się skutecznie jako osoba dorosła (przy ograniczonym czasie i wielu obowiązkach).
Panel będzie również okazją do krótkiego przedstawienia założeń projektu „Twoje kompetencje przyszłości”, realizowanego przez Uniwersytet SWPS w partnerstwie z Konfederacją Lewiatan, oraz tego, jak projekt przekłada wnioski z badań i analiz rynku pracy na konkretne ścieżki edukacyjne (upskilling i reskilling).
Prowadzący:
dr Łukasz Tanaś — psycholog i projektant doświadczeń edukacyjnych. Specjalista z zakresu psychologii edukacji, rozwoju oraz metodologii badań naukowych. Na Uniwersytecie SWPS koordynuje liczne projekty dydaktyczne i prowadzi zajęcia z zakresu prowadzenia interwencji w obszarze edukacji. Eksploruje możliwości wykorzystania nowych technologii w celu zwiększenia elastyczności, efektywności i personalizacji nauczania.
dr Kuba Giedrojć — doktor nauk społecznych w dziedzinie nauk o polityce i administracji, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan, gdzie zarządza zespołami odpowiedzialnymi m.in, za HR, badania, komunikację, rozwój oraz Europejskie Forum Nowych Idei. Kierownik studiów podyplomowych „Coaching i mentoring” na SWPS. Trener biznesu (dyplom szkół: House of Skills i Metrum), executive coach (absolwent programów Erickson College i Academy of Executive Coaching). Prowadzi warsztaty w zakresie rozwoju umiejętności liderskich oraz profilaktyki wypalenia zawodowego. W trakcie szkolenia z psychoterapii.
mgr Alicja Kotłowska — autorka książki „Twoja Praca” i absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego (Master of Science in Research Methodology). Uzyskała też tytuł MBA z Business School, Oxford Brookes University. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne). W trakcie studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła kurs prawa angielskiego i europejskiego (Cambridge Certificate in English and EU Law), a dyplom magisterski z prawa międzynarodowego otrzymała na Oxford Brookes University (LLM in International Law). Jest też certyfikowaną mediatorką.
dr hab. Agata Dębowska, prof. USWPS - ekspertka merytoryczna projektu TKP, autorka koncepcji kursów realizowanych w ramach projektu, dyrektorka Centrum Edukacji Otwartej USWPS, wykładowczyni akademicka. Wcześniej zajmowała stanowiska dydaktyczno-naukowe na uczelniach brytyjskich. Autorka 5 rozdziałów w pracach zbiorowych oraz ponad 60 artykułów w międzynarodowych czasopismach naukowych z listy JCR. Swe duże doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu kursów akademickich wykorzystała w stworzeniu koncepcji merytorycznej oferty projektu Twoje kompetencje przyszłości.
