W świecie, w którym każde kliknięcie może być zarówno oknem do wiedzy, jak i źródłem bólu, narodził się projekt, który koncentruje się na wspieraniu dzieci i młodzieży w radzeniu sobie z hejtem i cyberprzemocą. Jest on skierowany do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Będą w nim realizowane zajęcia profilaktyczne, webinary i dostęp do materiałów edukacyjnych online. Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Cyfrowego Obywatelstwa. Start jest przewidziany na wrzesień 2024 r.
W ramach partnerstwa z klubem Legia Warszawa Sekcja Koszykówki powstał projekt edukacyjny skierowanych do młodych zawodników. W ramach projektu „Wrzuć hejt do kosza” organizowane są warsztaty dotyczące radzenia sobie z hejtem i spotkania promujące zdrowie psychiczne i pozytywną komunikację. Fundacja objęła także patronat nad Warszawskimi Mistrzostwami Szkół Średnich, gdzie jest fundatorem nagród dla zawodników prezentujących na boisku postawę fair play.
HejtOff to podcast o hejcie bez hejtu. W każdym odcinku dziennikarz Jakub Wątor spotyka się z wyjątkowym gościem, by porozmawiać o różnych formach hejtu i sposobach radzenia sobie z nim. Rozmowy dotyczą wielu aspektów hejtu – od tego, skąd się bierze, przez osobiste doświadczenia naszych gości, aż po wskazówki, jak reagować na hejt oraz mu przeciwdziałać.
Celem programu Masz moc na hejt jest edukacja i przeciwdziałanie cyberprzemocy wśród dzieci. W 2022 i 2023 roku Fundacja UNIQA wspólnie z Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema przeprowadziła warsztaty dotyczące cyberprzemocy dla uczniów, nauczycieli i rodziców w 70 szkołach podstawowych w całej Polsce. W obu edycjach wzięło udział łącznie ponad 13 400 uczestników. Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń, dla szkół, którym nie udało się zakwalifikować do udziału w warsztatach stacjonarnych, zostały zorganizowane webinary. W ramach programu powstał też pakiet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli.
Innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.
dowiedz się więcejNowoczesny ośrodek naukowo-badawczy zaangażowany w liczne projekty społeczno-edukacyjne na rzecz ludzi i środowiska naturalnego.
dowiedz się więcejWeź udział w webinarze. Posłuchaj podcastów.
07