Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem od początku naszego istnienia. Jako pierwsza uczelnia na świecie umieściliśmy podcasty popularnonaukowe w serwisie Spotify. Organizujemy wykłady otwarte i bezpłatne warsztaty, realizujemy webinary i wideokonferencje, prowadzimy blogi popularnonaukowe dla wszystkich zainteresowanych ekspercką wiedzą o człowieku i społeczeństwie.
Patrz: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ›
Problemy psychiczne to jedno z największych wyzwań XXI wieku, dlatego bardzo ważne jest, by wykształcić odpowiednią liczbą świetnie przygotowanych specjalistów. Jesteśmy największym ośrodkiem kształcącym w obszarze psychologii i psychoterapii w Polsce.
Podejmujemy liczne inicjatywy służące osobom w potrzebie. Kliniki terapeutyczne Uniwersytetu SWPS oferują specjalistyczne wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomagamy poznawać własne emocje, docierać do przyczyn problemów i rozwiązywać kryzysy. Niesiemy pomoc psychologiczną z wykorzystaniem najbardziej aktualnej wiedzy naukowej.
Jako organizacja bardzo sprawnie i kompleksowo reagujemy na pojawiające się wyzwania, takie jak pandemia COVID-19 czy wsparcie osób dotkniętych kryzysem na Ukrainie. Pomagamy migrantom zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, zapewniamy wsparcie psychologiczne i udostępniamy publikacje oraz webinary dotyczące radzenia sobie z niepewnością i stresem w sytuacji zagrożenia.
Włączamy się w działania na rzecz równości i demokracji. Prowadzimy badania dotyczące kształtowania polityk publicznych na poziomie Polski, Europy i świata. Nasi naukowcy formułują istotne diagnozy i tworzą narzędzia przydatne w walce z dyskryminacją. Nasze kampanie edukacyjne pomagają kształtować postawy obywatelskie i uczą, jak ważna jest współpraca, rozumienie siebie i innych, tolerancja na inność i różnorodność, zrównoważony i odpowiedzialny rozwój.
Fundacja przeciwdziałająca rozprzestrzenianiu się hejtu i walcząca z jego skutkami w obszarze zdrowia psychicznego.
dowiedz się więcejInnowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.
dowiedz się więcejWeź udział w webinarze. Posłuchaj podcastów.
07