Studia wybieraj jak menedżer!
Czy jest się maturzystą, który stoi przed wyborem uczelni, czy menedżerem, który decyduje o losach firmy – każdy musi codziennie podejmować dezycje. Założyć czapkę czy ciepłą bluzę? Wyjść na spacer czy obejrzeć coś w telewizji? Studiować prawo, medycynę czy filologię? Niektóre decyzje mają wpływ na nasze tu i teraz, inne rzutują na naszą przyszłość. Jak podejmować decyzje, aby były one dla nas jak najbardziej korzystne? Czym kieruje się menedżer, decydując o „małych” i „dużych” sprawach? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w Strefie Zarządzania razem z dr Dorota Wiszejko-Wierzbicka i dr. Adamem Kowalikiem, wykładowcami z Katedry Zarządzania Uniwersytetu SWPS.
Po wykładzie będzie można zapoznać się z ofertą studiów, porozmawiać ze studentami i pracownikami Uniwersytetu SWPS.
O godz. 18.00 odbędzie się SWPS TOUR.
Studia wybieraj jak menedżer!
Każdy z Was prawdopodobnie zastanawia się teraz, jakie studia wybrać, na której uczelni, w jakim kraju, a może nawet – na jakim kontynencie? Wkrótce czeka Was podjęcie strategicznych decyzji, które będą miały ogromny wpływ na to, jak potoczy się Wasze życie. Przed podobnymi wyzwaniami staje menedżer, zarządzający mniejszą lub większą firmą rodzinną, dużą międzynarodową korporacją, fundacją czy instytucją publiczną.
Można powiedzieć, że podejmowanie decyzji, to „chleb powszedni” menedżera. Czasami rozstrzyga on rzeczy „małe” – dotyczące spraw codziennych, a czasami „duże” – odnoszące się do kwestii dla organizacji zasadniczych. Podejmując decyzje, menedżer chce, by były one jak najbardziej korzystne, musi więc brać pod rozwagę odmienne aspekty danej sprawy. Podczas spotkania podzielimy się z Wami kilkoma praktycznymi wskazówkami, w jaki sposób menedżer zmierzyłby się z podjęciem decyzji o wyborze studiów.
Wierzymy, że spotkanie z nami pomoże Wam w dwóch kwestiach: po pierwsze, ułatwi Wam podjęcie decyzji o wyborze studiów, po drugie – pozwoli Wam ocenić, czy kariera menedżera, to coś dla Was. Może okaże się, że powinniście rozważyć podjęcie studiów z zarządzania?
Podczas cyklicznych, otwartych spotkań w ramach Strefy Zarządzania przedsiębiorcy, menedżerowie średniego i wyższego szczebla, psychologowie biznesu, innowatorzy i liderzy zmian dzielą się wiedzą, zawodowym doświadczeniem i dobrymi praktykami.
Zobacz też: Studia z zarządzania na Uniwersytecie SWPS
dr Dorota Wiszejko-Wierzbicka
Psycholog, seksuolog, mediator rodzinny, adiunkt na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS. Naukowo zajmuje się tematyką niepełnosprawności (głównie w kontekście rodzicielstwa) oraz problemami młodzieży i młodych dorosłych, w tym zagadnień związanych z edukacją i kształtowaniem kompetencji społeczno-emocjonalnych. Interesują ją również uzależnienia, w tym uzależnienia od substancji psychoaktywnych tzw. „dopalaczy”.
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Nauk Społecznych PAN, studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS „Konflikt w rodzinie i mediacje w rodzinie” oraz studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”, będącego członkiem europejskiej organizacji European Group Analytic Training Institutions Network (E.G.A.T.I.N.), zrzeszającej instytuty zajmujące się szkoleniem w Analizie Grupowej.
Od ponad 10 lat zajmuje się pomocą psychologiczną. Doświadczenie w pracy psychologicznej i seksuologicznej zdobywała m.in. w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie, Harvard Medical School w Bostonie, Klinice Psychiatrycznej Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz Fundacji SYNAPSIS, gdzie pracowała z osobami z Zespołem Aspergera. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze badań społecznych oraz marketingowych, które zdobyła pracując m.in. w Kantar Millward Brown, MEMBR International Poland, IQS.
dr Adam Kowalik
Doradca, trener, menedżer i analityk. Adiunkt w Katedrze Zarządzania Uniwersytetu SWPS, kierownik kierunku Zarządzanie i przywództwo oraz kierownik studiów podyplomowych Menedżer rozwoju biznesu na Uniwersytecie SWPS. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie konkurencyjnym i rynkowym, symulacjach strategicznych (strategy wargame) i zarządzaniu wiedzą. Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż i administracji publicznej. Swoją wiedzą dzieli się podczas praktycznych szkoleń i warsztatów. Prowadzi zajęcia na studiach MBA. Tworzy programy rozwojowe dla menedżerów (executive education).
Założyciel polskiego oddziału stowarzyszenia Strategic & Competitive Intelligence Professionals i jego przewodniczący do 2015 r. Otrzymał wyróżnienie Catalyst Award. Jest mentorem w programach TopMinds oraz Youth Business Poland. Współpracuje z NCBR, PARP, MIR jako niezależny ekspert. Prowadzi firmę OUTSMART, która dostarcza klientom niezależne analizy i wartościową wiedzę rynkową do kluczowych decyzji. Jest stypendystą CEMS oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Posiada licencję detektywa.
Termin i miejsce
13 marca 2019, godz.17.00 (środa)
Uniwersytet SWPS w Warszawie
ul. Chodakowska 19/31, sala S304