Drzwi Otwarte w Poznaniu
Wybór studiów wyższych nie jest zadaniem łatwym. Decyzja ta jest jedną z ważniejszych, jakie przychodzi nam podjąć w życiu, bo jej konsekwencje mają wpływ na nasz dalszy rozwój oraz przyszłą karierę. Jak zatem wybrać, kiedy rynek uczelni wyższych przepełniony jest licznymi i różnorodnymi ofertami? Mądrze. Wybór ten nie powinien być przypadkowy ani oparty na powierzchownej analizie informacji. Na Uniwersytecie SWPS uważamy, że warto się poznać i porozmawiać, dlatego zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 6 lipca.
Osoby zdecydowane będą mogły złożyć dokumenty w Biurze Rekrutacji, które czynne będzie w godz. 08.00-14.00. Wstęp wolny! Zapraszamy do zapisywania się za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Na Wydziale Zamiejscowym w Poznaniu mamy do zaoferowania trzy kierunki: psychologia, prawo i wzornictwo. Co je łączy? Przede wszystkim człowiek. Każdy z naszych kierunków zaprojektowany jest z myślą o ludziach i ich potrzebach.
Poza szczegółowymi informacjami na temat studiów na kierunkach: psychologii, prawie, wzornictwie, uczestnicy lipcowych Drzwi Otwartych będą mieli okazję do zapoznania się z infrastrukturą uczelni – salami wykładowymi, aulami, strefą studenta. Przyszli studenci będą mogli porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz wziąć udziału w warsztatach i wykładach kierunkowych prowadzonych przez kadrę Uniwersytetu SWPS.
Program
9.00-09.45 – prezentacja oferty edukacyjnej
- informacje o kierunku Psychologia
dr Anna Ziółkowska, dyrektor Instytutu Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu - informacje o kierunku Prawo
dr Tomasz Lewandowski, Instytut Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu - informacje o kierunku Wzornictwo
Monika Wietrzyńska, brand manager, School of Form - informacje o rekrutacji na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu
9.45-10.30 – wykład inauguracyjny
- Co kryje nasz mózg?
dr hab. Jarosław Michałowski, prof. Uniwersytetu SWPS
10.45-12.00 – warsztaty kierunkowe
- Warsztat psychologiczny: Psycholog w biznesie – wprowadzenie do ekonomii behawioralnej | sala 306
dr Maciej Kościelniak - Warsztat psychologiczny: Psycholog w gabinecie | sala 311
dr Beata Szramka-Pawlak, dr Katarzyna Sanna - Warsztat prawniczy: Prawnik w zmieniającym się świecie | sala 312
dr Tomasz Lewandowski
Po części prezentacyjnej zapraszamy do rozmów z wykładowcami i studentami reprezentującymi poszczególne kierunki, a także do odwiedzenia stoisk informacyjnych.
Stoiska Informacyjne
Stoiska informacyjne znajdziecie Państwo w rotundzie na I piętrze
- Władze Uniwersytetu SWPS w Poznaniu
- Przedstawiciele kierunków i specjalności
- Biura Rekrutacji - informacje o zasadach rekrutacji i formalnościach
- Koordynator ds. osób z niepełnosprawnością - informacje o świadczeniach dla osób z niepełnosprawnością
- Biura Karier - informacje o ofercie staży, praktyk, szkoleń
- Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń- informacje o ofercie studiów podyplomowych
Prawo, psychologia – studia jednolite magisterskie
Psychologia, wzornictwo (School of Form) – studia I stopnia
28 kierunków studiów podyplomowych oraz studium pedagogiczne
Sprawdź ofertę studiów Uniwersytetu SWPS w Poznaniu »
Wykład i warsztaty
Co kryje nasz mózg?
Neuronauka to dziedzina zajmująca się badaniem i opisywaniem związków zachodzących między układem nerwowym a funkcjonowaniem organizmu (m.in. właściwościami procesów poznawczych lub emocjonalnych). Dziedzina ta nieustannie się rozwija korzystając z nowinek technologicznych oraz najnowszej wiedzy na temat funkcjonowania mózgu. Na wykładzie inaugurującym Drzwi Otwarte Uniwersytetu SWPS w Poznaniu odpowiemy na pytanie jak badać reakcje mózgu w trakcie badań eksperymentalnych. Dowiemy się na czym polegają badania eksperymentalne w dziedzinie neuronauki emocji i neuronauki poznawczej. Głównym tematem wykładu będzie "podglądanie" reakcji mózgu związane z funkcjonowaniem człowieka na przykładzie terapii problemów lękowych.
dr hab. Jarosław Michałowski, prof. Uniwersytetu SWPS – Dziekan Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, kierownik Laboratorium Neuronauki Emocji. W pracy naukowej koncentruje się na problematyce neuronalnych korelatów doświadczeń emocjonalnych oraz relacjach pomiędzy emocjami i procesami poznawczymi. Bada neuronalne mechanizmy powstawania, utrzymywania się i terapii problemów psychicznych związanych ze zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomem lęku (zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, prokrastynacja). Analizuje także neuronalne mechanizmy i efektywność oddziaływań psychoterapeutycznych. Jest certyfikowanym terapeutą i superwizorem terapii poznawczo-behawioralnej (cognitive behavioral therapy – CBT) oraz terapeutą schematu. Pomaga pacjentom z nerwicami, zaburzeniami lękowymi, depresjami i trudnościami w relacjach. Kierownik lub/i wykonawca w licznych projektach badawczych, dotyczących m.in.: neuronalnych korelatów prokrastynacji, neuronalnych korelatów zarażenia emocjonalnego, wpływu poziomu strachu na czujność i selektywność uwagi. Autor i współautor licznych artykułów naukowych z dziedziny psychofizjologii klinicznej oraz psychoterapii zaburzeń lękowych i afektywnych, publikowanych m.in. w „Personality and Individual Differences”, „International Journal of Psychophysiology”, „Social cognitive and affective neuroscience”.
Psycholog w biznesie – wprowadzenie do ekonomii behawioralnej
W 2002 roku nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii otrzymał Daniel Kahneman. Opracowana przez niego teoria perspektywy burzy większość wcześniejszych teorii ekonomicznych, zakładających istnienie homo oeconomicus – ludzi podejmujących racjonalne decyzje i dążących wyłącznie do maksymalizacji własnych zysków. Okazuje się, że w rzeczywistości ludzie są dalecy od racjonalności – kierują się emocjami, biorą pod uwagę nieistotne informacje i zupełnie nie rozumieją rachunku prawdopodobieństwa. Coraz popularniejszą nauką staje się ekonomia behawioralna – która w oparciu o badania m.in. Daniela Kahnemana bada wpływ mechanizmów psychologicznych na decyzje podejmowane w biznesie i w codziennym życiu.
dr Maciej Kościelniak – psycholog. Specjalizuje się w szeroko pojętej psychologii społecznej, psychologii wpływu społecznego oraz ekonomii behawioralnej. Coach zajmujący się problematyką wyboru ścieżki kariery i przekwalifikowania zawodowego. Na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii społecznej, umiejętności akademickich (z wykorzystaniem IT) oraz metodologii badań psychologicznych i statystyki – zaawansowana.
Psycholog w gabinecie
Jak wygląda praca psychologa w kontakcie z pacjentem/klientem? Czy nasza rola polega na towarzyszeniu w trudnościach czy doradzaniu? Jakie są podstawowe narzędzia, które sprawiają, że rozmowa przestaje być koleżeńska, a nabiera profesjonalnego wymiaru? Czego można się spodziewać po studiach na kierunku psychologia? Zapraszamy na spotkanie z dr Katarzyną Sanną i dr Beatą Szramka-Pawlak– praktykującym psycholożkami, psychoterapeutkami i wykładowczyniami SWPS. Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak wygląda praca psychologa oraz skonfrontujemy wyobrażenia z rzeczywistością. Uczestnicy będą też mieli szanse poćwiczyć podstawowe narzędzia komunikacyjne pod okiem prowadzących.
dr Beata Szramka-Pawlak – psycholog, psychoterapeutka. W pracy naukowej swoje zainteresowania skupia wokół psychologii klinicznej, zaburzeń psychosomatycznych, szczególnie psychodermatologii. Jest współautorką licznych publikacji z tego zakresu. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza Poznaniu oraz Biotechnologię na Uniwersytecie Przyrodniczym. Studia doktoranckie odbywała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, kończąc je uzyskaniem stopnia doktora nauk medycznych. Obecnie jest w trakcie specjalizacji w dziedzinie psychologia kliniczna. Ukończyła kursy z zakresu terapii systemowej na poziomie podstawowym i zaawansowanym organizowane przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej. W praktyce zajmuje się terapię indywidualną, par i rodzin, a także diagnozą psychologiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z osobami cierpiącymi na schorzenia somatyczne i ich rodzinami, a także osobami chorującymi psychicznie w Szpitalu Neuropsychiatrycznym.
dr Katarzyna Sanna – psycholog, psychoterapeuta, psychoonkolog. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, studium z Psychoonkologii Klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkolenie w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Jej zainteresowania koncentrują się wokół psychologii medycznej, psychosomatyki oraz psychoonkologii. Prowadzi badania dotyczące zdrowia psychicznego członków rodzin chorujących z powodu nowotworu. Bierze aktywny udział w konferencjach i szkoleniach, jest autorką publikacji naukowych. W ramach praktycznej działalności pracuje jako psycholog oraz psychoterapeuta w poradni zdrowia psychicznego w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu prowadzi zajęcia z zakresu psychopatologii, zaburzeń afektywnych i nerwicowych, praktycznych umiejętności psychologicznych - pracy z klientem a także pracę pisemną pod indywidualną opieką oraz seminarium licencjackie.
Prawnik w zmieniającym się świecie-
W dzisiejszym świecie przepisy krajowe szybko się zmieniają. Prawnicy w danym systemie prawnym muszą zachować elastyczność i znać różne systemy prawne, aby zidentyfikować rozwiązania, którymi dysponują. Celem studiowania prawa nie jest zapamiętywanie ciągle zmieniających się rozwiązań pozytywnego ustawodawstwa, które można znaleźć w bazach danych i książkach. Podstawowym celem jest zdobycie konkretnej metody rozumowania, aby odpowiednio się uczyć, wybierać i rozwijać argumenty. Nauczanie, wyjaśnianie i omawianie rozwiązań prawa pozytywnego jest w dużej mierze ćwiczeniem metodologicznym, którego celem jest zapoznanie studenta z tą specyficzną kulturą.
Prawo międzynarodowe wykładane na SWPS oferuje metody treningowe w zakresie budowy umiejętności rozumowania prawnego takie jak symulacje typu moot court oraz międzynarodowe konkursy prawnicze. Studiowanie prawa międzynarodowego przy użyciu takich metod oraz w konfrontacji ze studentami z innych zakątków świata prowadzi do bardziej dogłębnego zrozumienia natury prawa krajowego. Pozwala studentom przezwyciężyć z góry przyjęte idee oparte na powierzchownej obserwacji prawa krajowego.
W trakcie warsztatu prowadzący wyjaśni jak prawo międzynarodowe promuje myślenie prawne i ułatwia zrozumienie mechanizmów prawnych oraz jak studiowanie prawa międzynarodowego pomaga w wytyczeniu ścieżki kariery.
dr Tomasz Lewandowski – doktor nauk prawnych (2017), absolwent prawa (2013) oraz administracji (2011) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie stypendium programu Erasmus studiował prawo międzynarodowe w ramach Joint-Master Program in International Law na Uniwersytecie Mykolasa Romerisa w Wilnie. W 2011 r. ukończył Studium Służby Zagranicznej i Międzynarodowej na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Zawodowo związany z jedną z największych kancelarii prawniczych w Polsce, gdzie świadczy pomoc prawną w zakresie ochrony danych osobowych. W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2017 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i Wolters Kluwer Polska, którego celem jest wyłonienie młodych prawników, wyróżniających się w pracy zawodowej i postawą społeczną. Na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z prawa międzynarodowego publicznego oraz prawa europejskiego. Opiekuje się studentami, biorącymi udział w międzynarodowych konkursach prawniczych.
Termin i miejsce
6 lipca 2019 r. godz. 9.00-13.00
Uniwersytet SWPS
Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań
Kontakt
Katarzyna Kwaśnik
Młodszy specjalista ds. marketingu
tel. 697 690 482
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.