Tydzień Zdrowia Psychicznego

Lepiej zapobiegać niż leczyć – brzmi hasło tegorocznej, sopockiej odsłony Tygodnia Zdrowia Psychicznego. O tym, jak na co dzień dbać o zdrowie psychiczne oraz w jaki sposób wspierać osoby dotknięte chorobami psychicznymi opowiedzą w trakcie wykładów i warsztatów eksperci z Uniwersytetu SWPS.
Zgłoszenia udziału w wydarzeniu prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wstęp na wszystkie warsztaty i wykłady jest bezpłatny.
O akcji
Prawie 8 milionów Polaków między 18 a 64 rokiem życia cierpi na mniejsze bądź większe zaburzenia psychiczne – podaje Instytut Psychiatrii i Neurologii. Jednocześnie wydaje się, że świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowia psychicznego i kondycji osób chorujących nie jest dostateczna. Sytuacje, w których opór przed pójściem do psychologa czy psychiatry jest znacznie większy niż przed wizytą u lekarza pierwszego kontaktu, wcale nie należą do rzadkości.
Stąd potrzeba takich akcji jak Tydzień Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Zainicjowana w 1992 r. akcja ma na celu zainteresowanie opinii publicznej szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym.
Wykłady i warsztaty podczas TZP
Tegoroczna edycja Tygodnia Zdrowia Psychicznego to cykl wykładów i warsztatów, które poprowadzą specjaliści z różnych dziedzin psychologii.
O tym, w jaki sposób zwiększyć swoje poczucie szczęścia opowie prof. Bogdan Wojciszke. Z kolei Joanna Trzaska będzie przekonywać słuchaczy, że nic tak nie poprawia kondycji psychicznej jak więzy międzyludzkie. Warsztaty Ewy Kaian-Kochanowskiej to świetna okazja, by poznać techniki mindfulness w sposób praktyczny, co ułatwi ich późniejsze stosowanie w codziennym życiu.
Śmiechem i pozytywnym nastawieniem będzie zarażać Jakub Felczak, który przygotował warsztaty śmiechu. Żeby wziąć w nich udział, wystarczą wygodne ubranie i szczypta dobrego humoru!
Harmonogram
10 października 2016 r. (poniedziałek)
17.00-18.30 – Nie daj się zwieść swojemu umysłowi, czyli jak nie wpaść w pułapki błędów poznawczych – Konrad Bocian
18.45-20.15 – Czy można nasilić własne poczucie szczęścia? – prof. Bogdan Wojciszke
11 października 2016 r. (wtorek)
17.00-18.30 – Determinanty zaburzeń osobowości w ujęciu integracyjnym-profilaktyka czy psychoterapia – Anna Hebenstreit-Maruszewska
12 października 2016 r. (środa)
17.00-18.30 – warsztaty śmiechu – Kuba Felczak
18.45-20.15 – Skuteczna komunikacja – Anna Bieszk
13 października 2016 r. (czwartek)
17.00-18.30 – Jak mindfulness podnosi jakość życia – Ewa Kaian-Kochanowska
18.45-20.15 – Lecznicze działania więzów międzyludzkich – Joanna Trzaska
14 października 2016 r. (piątek)
17.00-18.30 – Skuteczne myślenie – Stanisław Borawski
18.45-20.15 – Buduj i zmieniaj nawyki – Kamil Tomaszewski
Organizator
Koło Naukowe Empiria – studencka organizacja non profit działająca na sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS. Zrzesza osoby, które chcą zdobywać i poszerzać wiedzę w różnych dziedzinach psychologii. Główny obszar działalności i zainteresowań członków koła to psychologia pozytywna, funkcjonowanie mózgu oraz psychologia twórczości. Koło jest organizatorem m.in. Tygodnia Zdrowia Psychicznego i Dni Mózgu.
Patronat
Fundatorzy nagród
Termin i miejsce
10-14 października 2016 r.
Uniwersytet SWPS w Sopocie, ul. Polna 16
Zgłoszenia udziału w wydarzeniu prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wstęp na wszystkie warsztaty i wykłady jest bezpłatny.