Przejmij kontrolę nad umysłem w sytuacjach kryzysowych
Koło Naukowe Psychologii Sportu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Sportowe spotkania psychologiczne", które odbędzie się 28 listopada na Uniwersytecie SWPS. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo: co zrobic aby nie dopuścić do eskalacji agresji oraz co zrobić w sytuacji, w której jesteśmy zmuszeni do praktycznego działania. Warsztaty poprowadzi Paweł Makosz, certyfikowany przez Polską Akademię Sportu oraz firmę „ForFame” Instruktor Samoobrony i Sportów Walki.
Sportowe Spotkania Psychologiczne
Koło Naukowe Psychologii Sportu zaprasza na cykl spotkań „Sportowe spotkania psychologiczne", gdzie swoim doświadczeniem będą dzielić się osoby wykorzystujące aspekty psychologii sportu w swojej pracy, pojawią się również zawodnicy by opowiedzieć o swoich doświadczeniach z treningów oraz zawodów. Jest to unikalna okazja do zobaczenia świata sportu „od kuchni" oraz kontaktu z osobami pracującymi na co dzień z zawodnikami uprawiającymi różne dyscypliny sportu jaki i samymi zadownikami.
Przejmij kontrolę nad umysłem w sytuacjach kryzysowych
Współpraca Koła Naukowego Psychologii Sportu przy Uniwersytecie SWPS w Warszawie z Fundacją Wing Tsun Kung-Fu Polska zaowocowała organizacją otwartego spotkania, podczas którego poruszymy temat naszego bezpieczeństwa.
W dzisiejszych czasach każdy z nas narażony jest na zaczepki. Zdarza się, że przeradzają się one w bardzo niebezpieczne sytuacje. Podczas tego spotkania zajmiemy się teoretycznym schematem zachowań: co zrobić, aby nie dopuszczać do eskalacji agresji oraz co zrobić w sytuacji, w której jesteśmy zmuszeni do praktycznego działania. Skoncentrujemy się również na nauce konkretnych technik z zakresu samoobrony, które mogą pomóc nam uratować życie swoje, bądź innych. Zajmiemy się statystycznie najczęstszymi atakami wykorzystywanymi przez napastnika, a także niestandardowymi wydarzeniami, które miały miejsce w przeszłości na terenie Polski lub Węgier.
O tym, jak skuteczne i praktyczne są techniki Wing Tsun Kung-Fu, może świadczyć fakt nauczania tej metody walki w świecie mundurowym. Proste i praktyczne ruchy stanowią niebezpieczną broń w walce z uzbrojonym przeciwnikiem. Zajęcia Wing Tsun były niejednokrotnie prowadzone dla wojsk oraz takich służb jak FBI, RAID, NOCS, GGSCG9. Również w Polsce organizowane były szkolenia dla AT, Policji oraz Straży Miejskiej.
Prelegent
Paweł Makosz, certyfikowany przez Polską Akademię Sportu oraz firmę „ForFame” Instruktor Samoobrony i Sportów Walki. Treningi w postaci zajęć Judo rozpoczął w roku 2000. W przeszłości trenował również Karate Kyokushin, którym zaraził go ojciec, posiadający brązowy pas tego stylu. Jego pierwszy kontakt z Wing Tsun miał w rodzinnych stronach, po otwarciu sekcji w Lublinie. Po przeprowadzce do Warszawy, w roku 2013 został uczniem jednego z najstarszych instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun, który z czasem mianował go swoim asystentem. W styczniu 2017 roku, podczas obozu w Krakowie zorganizowano egzamin, na którym zdobył stopień mistrzowski Wing Tsun Kung-Fu International Wing Tsun Association & Leung Ting Gymnasium. Obecnie jego nauczycielem jest Si-Fu Marcin Błaszak.
Termin i miejsce
28 listopada 2018,
godz. 18.00,
sala N202 (II piętro)
Uniwersytet SWPS,
ul. Chodakowska 19/31