
Księgozbiór orientalistyczny obecnie liczy około 19 tys. książek i czasopism obejmujących tematyką wszystkie dziedziny wiedzy o krajach Azji Wschodniej – historię, stosunki polityczne i gospodarcze, życie społeczne, kulturę, sztukę, etnografię, religię i filozofię, a także literaturoznawstwo i językoznawstwo. Czytelnicy znajdą tam również podręczniki do nauki języków orientalnych oraz bogate zbiory literatury pięknej w języku polskim i angielskim. Najobszerniej reprezentowane w Bibliotece Orientalistycznej są problematyka chińska, japońska i koreańska stanowiące prawie 80% zbiorów. Pozostałe materiały dotyczą regionów Wietnamu, Indii, a także innych części Azji i obszaru Oceanii.
Filmoteka i płytoteka
Filmoteka działu orientalistycznego liczy około 250 filmów twórców z Azji, a także innych produkcji poruszających tematy związane z tym kontynentem. W zbiorach znajduje się m.in. komplet filmów Akiro Kurosawy, filmy Jasujiro Ozu, Kim Ki-duka, Wong Kar-Waia, Zhang Yimou. W płytotece azjatyckiej zgromadzonych jest kilkadziesiąt płyt analogowych i CD z muzyką azjatycką, m.in. tzw. rewolucyjne opery pekińskie.
Publikacje w wielu językach
Około 8 tys. pozycji księgozbioru to publikacje w języku angielskim, 3 tys. stanowią książki w języku rosyjskim, 3 tys. w języku polskim, 5 tys. w chińskim (również klasycznym) i innych językach orientalnych. Do dyspozycji czytelników są także podręczniki do nauki języków krajów azjatyckich, słowniki i zbiory wycinków prasowych.