Biblioteka
w Katowicach
Biblioteka Uniwersytetu SWPS w Katowicach posiada ponad 8 tys. woluminów z zakresu psychologii, psychokryminalistyki oraz nauk pokrewnych. Jej zbiory są sukcesywnie powiększane. Oprócz książek i podręczników czytelnicy mają dostęp do audiobooków, czasopism, filmów fabularnych, dokumentalnych i szkoleniowych, programów statystycznych, testów psychologicznych oraz płyt do nauki języka angielskiego.
Katalog Biblioteczny i dostęp do baz
Informacje dla studentów i absolwentów
Informacje dla wykładowców

Zasoby biblioteczne
Wideoteka i repozytorium

Wideoteka
Wideoteka gromadzi nagrania wykładów, spotkań i debat, które odbywały się na terenie uczelni, filmy dokumentalne i edukacyjne, a także linki wraz z opisami do filmów i programów dokumentalnych z dziedzin wiedzy reprezentowanych na uczelni, dostępnych w trybie open access z różnych autoryzowanych stron internetowych.
Wideoteka została częściowo sfinansowana przez MNiSW z projektu nr 663/P-DUN/2012 na rzecz działalności upowszechniającej naukę.

Repozytorium
Repozytorium stanowi archiwum własnych dokumentów elektronicznych gromadzące: prace doktorskie, artykuły naukowe, materiały konferencyjne, materiały dydaktyczne i postery z dziedzin wiedzy reprezentowanych na uczelni, będące efektem działalności naukowej i badawczej pracowników naukowych Uniwersytetu SWPS.
Bazy elektroniczne
Studenci i pracownicy uczelni mogą korzystać z pełnotekstowych, polskich i zagranicznych baz w wersji elektronicznej, takich jak: EBSCO, PsycINFO, PsycARTICLES, SocINDEX with Full Text, Elsevier, JSTOR, Science, Scopus, SpringerLink, Wiley Online Library, Web of Science, Lex a także z największej polskiej wypożyczalni internetowej ibuk.pl.
Udogodnienia
dla osób z niepełnosprawnością
W bibliotece znajduje się stanowisko komputerowe dla osób z wadą wzroku wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie (syntezator mowy, program powiększający) oraz specjalnie skonstruowaną klawiaturę. Czytelnicy mogą korzystać także z lup powiększających tekst Optelec Compact+ oraz ÖKOLUX plus. Uczelnia umożliwia dostęp do Akademickiej Biblioteki Cyfrowej – bazy podręczników i skryptów akademickich zdigitalizowanych w formatach DOC, HTML, PDF, DAISY.