Odrzucenie imigrantów przez młodszych i starszych Polaków: mechanizmy psychologiczne
Wielu Polaków żywi niechęć wobec imigrantów przybywających do Polski w poszukiwaniu lepszych perspektyw. Co powoduje, że spora część zarówno młodych, jak i starszych Polaków odrzuca przybyszów odmiennych pod względem rasowym i kulturowym? Jakie mechanizmy psychologiczne determinują takie postawy? Na te i inne pytania odpowie dr Marek Cielecki podczas seminarium organizowanego przez Młodzi w Centrum LAB.
Wstęp wolny. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Z czego wynika niechęć do imigrantów?
Coraz wyraźniej daje się odczuć klimat niechęci do obcych – imigrantów, osób odmiennych rasowo i kulturowo. Dodatkowo, dyskurs publiczny podsyca postawy odrzucenia nie-Polaków, zwłaszcza tych, którzy przybyli do Polski w celach zarobkowych z krajów często słabiej rozwiniętych pod względem ekonomicznym i zarobkowym.
Dlaczego nieprzychylnie odnosimy się do imigrantów? Czy wiek i przynależność do pokolenia mają znaczenie w przyjmowaniu niechętnych postaw wobec przybyszów? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poszukamy podczas seminarium
dr Marek Cielecki
Psycholog społeczny, kierownik Studium Zastosowań Psychologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz European Association of Experimental Social Psychology (EAESP). Należy do zespołu Młodzi w Centrum LAB.
Termin i miejsce
13 grudnia 2016 r., godz. 15.00–16.30
15.00–15.45 – wystąpienie prelegenta
15.45–16.30 – dyskusja
Uniwersytet SWPS w Warszawie
Ul. Chodakowska 19/31, sala konferencyjna na II piętrze