Moc pozytywności w życiu i biznesie
Psychologia pozytywna odważnie wkracza do świata biznesu. Coraz częściej mówi się, że zdrowe i pozytywne relacje w miejscu pracy wpływają na efektywność przedsiębiorstwa. Firmy, w tym np. Google, zdają sobie sprawę, jak ważne jest, aby pracownicy czuli się szczęśliwi. Bo to im się po prostu opłaca. Magazyn „Harvard Business Review” uznał, że wykorzystanie psychologii pozytywnej w organizacjach jest przełomowym pomysłem, rewolucjonizującym współczesne myślenie o zarządzaniu organizacjami. W jaki sposób rozwijać pozytywną emocjonalność i wykorzystywać ją np. w pracy zawodowej? O korzyściach płynących z rozwoju pozytywnej emocjonalności mówić będą 19 kwietnia 2017 r. podczas wykładu w Strefie Psyche Agnieszka Zawadzka i Anna Werner-Maliszewska.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Projekt Strefa Psyche jest dofinansowany z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wykład interaktywny
Moc pozytywności – czyli o korzyściach płynących z doświadczania i rozwoju pozytywnej emocjonalności
Czym jest pozytywność i dlaczego jest potrzebna w życiu człowieka? Czy doświadczanie pozytywności może trwale odmienić życie na lepsze i zwiększyć jego jakość? Naukowych odpowiedzi na te pytania od ponad 20 lat poszukuje dr Barbara Fredrickson. Efektem jej poszukiwań stało się opracowanie Teorii poszerzania umysłu i budowy zasobów osobistych (The Broaden-and-Build Theory of Positive Emotions), w której przedstawia liczne korzyści wynikające z rozwoju pozytywnej emocjonalności.
Emocjom pozytywnym towarzyszy bowiem nie tylko przyjemne samopoczucie, lecz również wiele korzystnych zmian w możliwościach oraz zasobach umysłowych, psychicznych, społecznych i fizycznych człowieka (Fredrickson, 2002). Na warsztacie autorka odwoła się do każdego z tych obszarów i pokaże, w jaki sposób można rozwijać go, aby osiągnąć rozkwit (flourishing) i zwiększać swoje możliwości w różnych sferach życia.
Termin i miejsce
19 kwietnia 2017 r., godz. 17.30–19.00
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, sala S305
Prelegentki
Agnieszka Zawadzka
Psycholog, trener, coach, dydaktyk. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją trenerską Wspieranie rozwoju osobowości oraz studiów podyplomowych Coaching profesjonalny – metody i praktyka (Akademia Leona Koźmińskiego). Uczestnik Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich (Uniwersytet SWPS). Jako trener i coach specjalizuje się w tworzeniu szkoleń oraz programów rozwojowych opartych na psychologii pozytywnej i wynikach badań naukowych (Evidence Based Approach). Wykładowca na Uniwersytecie SWPS, gdzie prowadzi wykłady, seminaria oraz warsztaty na studiach stacjonarnych i podyplomowych. Członek Zespołu Naukowo-Badawczego Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego. Koordynator merytoryczny seminariów naukowych dedykowanych praktykom zajmującym się rozwojem pt. „Jak korzystać z psychologii pozytywnej w coachingu”. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej. Członek European Mentoring & Coaching Council (EMCC). Prelegent i ekspert na wielu polskich oraz międzynarodowych konferencjach naukowych. Autorka artykułów naukowych z dziedziny psychologii pozytywnej i zarządzania.
Anna Werner-Maliszewska
Trener biznesu, coach praktyk, wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, zewnętrzny wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie SWPS (prowadzi seminaria i treningi). Ukończyła specjalizację trenerską „Wspieranie rozwoju osobowości” na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (2009), Szkołę Trenerów im. Moniki Sowickiej (2010). Certyfikowany trener MBTI Step I® (2015). Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu coachingu i szkoleń, zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Prowadzi szkolenia głównie z kształtowania odporności psychicznej, negocjacji, twórczego rozwiązywania problemów, emocji pozytywnych w biznesie oraz motywowania siebie i innych. Naukowo zajmuje się badaniami nad szczęściem, emocjami pozytywnymi i mieszanymi oraz ich wpływem na efektywne funkcjonowanie człowieka.
Kontakt
Justyna Bobko
Koordynator Strefy Psyche i Strefy Rodzica w Warszawie
tel. 22 517 98 18
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.