Dzień Odry – 22 kwietnia spotkajmy się nad Odrą!
Gdzie najlepiej spędzić Dzień Odry? Oczywiście na nadodrzańskich bulwarach, gdzie na wrocławian, ale i nie tylko, czeka moc atrakcji. Po raz kolejny będzie można przekonać się, że Odra to idealne miejsce do rekreacji, wypoczynku i… zdobywania wiedzy. Podzielą się nią studentki z Uniwersytetu SWPS podczas ciekawych zajęć przygotowanych z myślą o rodzicach i ich pociechach.
Wstęp wolny, bez zapisów. Zapraszamy wszystkich chętnych – dużych i małych – do udziału w przygotowanych przez nas aktywnościach. Do zobaczenia nad Odrą!
Uniwersytet SWPS podczas Dnia Odry
Nasza uczelnia z okazji Dnia Odry, organizowanego w ramach Światowego Dnia Ziemi, przygotowała krótkie zajęcia z myślą o większych i mniejszych uczestnikach wydarzenia. Podczas odwiedzin na stoisku Uniwersytetu SWPS rodzice i dzieci będą mogli wziąć udział we wspólnej zabawie, która pozwoli im lepiej się poznać.
Ale to nie wszystko, bo na zainteresowanych czeka miniwykład o stresie: jak sobie z nim radzić i przekuwać go w energię do działania. Pasjonaci fotografii w specjalnie zaaranżowanym kąciku porad dowiedzą się, jak wykonać profesjonalne zdjęcie bez profesjonalnego przeszkolenia, sprzętu i warunków.
Dzień Odry – wyjątkowe święto wyjątkowej rzeki
W 2016 r. Biuro Promocji Miasta i Turystyki zorganizowało „Festyn na Bulwarze Dunikowskiego”, który spotkał się z tak ciepłym przyjęciem mieszkańców, że impreza będzie kontynuowana jako Dzień Odry i na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń. Potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeże daje możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, a po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Odra spełnia też bardzo istotną rolę dla środowiska naturalnego i jest ważnym elementem starań Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Podczas imprezy swoją prezentację będą miały liczne atrakcje Wrocławia. Głód będzie można zaspokoić w food truckach, a głód wiedzy podczas licznych warsztatów w strefach: miejskiej, żeglarskiej i ekologicznej czy gospodarczej. Nie pozwolimy nudzić się nikomu – od seniora po juniora! Więcej informacji o wydarzeniu »
Program
godz. 11.00–14.00
Dziecko i ja – szczęśliwy duet
Czy na pewno znamy swoje dziecko? I czy ono może powiedzieć to samo o nas? A może warto poznać się na nowo: swoje marzenia, pasje oraz plany. Przecież to wszystko ma tak duży wpływ na relacje rodzic–dziecko! Warsztat niepozbawiony humoru, okazja, żeby miło spędzić czas i dowiedzieć się czegoś więcej o sobie.
Wytresuj stres
Tresura stresu to nie jest wcale prosta sprawa. Stres nas może zjeść, sprawia, że trzęsiemy się ze strachu albo, co gorsza, zastygamy w bezruchu. Czym on jest i co oznacza dla naszego organizmu? W okiełznaniu go na pewno pomocne będzie poznanie technik radzenia sobie ze stresem oraz technik relaksacyjnych.
Anna Lipnicka – studentka V roku psychologii na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS, na specjalności psychologia biznesu. Od dwóch lat prowadzi warsztaty w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (przeprowadziła ponad 200 warsztatów). Współautorka projektu Cyberbullying we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Absolwentka szkoły trenerów biznesu „Moderator”. Ukończyła kurs „Edukatora antyprzemocowego”, który był zorganizowany przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny we Wrocławiu, mentoring na Uniwersytecie SWPS „Coaching oraz rozwój umiejętności metod coachingowych w pracy z klientem” oraz szkolenie „Negocjacje – sztuka osiągania celów” organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Prowadzi prelekcje uświadamiające młodzież i dorosłych nt. zagrożeń w sieci (współpraca np. z Empikiem, Multikinem).
Magdalena Duszyńska – studentka V roku psychologii na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS oraz absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalność: nauczyciel języka polskiego jako obcego. Ma trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (przeprowadziła ponad 200 warsztatów). Prowadzi warsztaty psychologiczne z młodzieżą na tematy im bliskie, m.in.: efektywne zarządzanie czasem, autoprezentacja, cyberbullying. Ukończyła kurs edukatora antyprzemocowego, zorganizowany przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny we Wrocławiu. Współautorka projektu Cyberbullying we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, absolwentka we wrocławskiej szkole dla trenerów biznesu „Moderator”. Prowadzi prelekcje uświadamiające młodzież i dorosłych nt. zagrożeń w sieci (współpraca np. z Empikiem, Multikinem).
Kącik porad fotograficznych
Jak zrobić idealne selfie? Czy dziecko może się sprawdzić jako rodzinny fotograf? Jak wykorzystać naturalne warunki – poza studiem fotograficznym – by zrobić zdjęcie jak z okładki? Na te i inne pytania chętnie odpowiemy.
Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy do punktu w którym porad udzielać będzie Marzena Szlachetka, studentka grafiki we wrocławskiej Filii Uniwersytetu SWPS.
Termin i miejsce
22 kwietnia 2017 r. (sobota), godz. 11.00–17.00
Godz. 11.00–14.00 – zajęcia Uniwersytetu SWPS
Wrocławskie bulwary, centrum działań na Bulwarze Dunikowskiego
Kontakt
Iga Lewicka
Specjalista ds. Marketingu i PR
tel.: 785 202 527
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.