Rozwiązywanie problemów w firmie z sektora MŚP
Małe i średnie firmy stanowią ponad 90 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. Wiele z nich to firmy rodzinne, często prowadzone przez przedstawicieli nawet trzech pokoleń. Rodzinne nieporozumienia w zarządzie, problemy z motywacją u podwładnych, spadek wydajności załogi, duża rotacja pracowników to tylko niektóre trudności, z którymi borykają się polskie firmy z sektora MŚP.
O wspomnianych problemach w firmach rodzinnych i sposobach ich rozwiązania opowie Bruno Żółtowski, psycholog i praktyk biznesu, podczas najbliższego spotkania w Strefie Zarządzania.
Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy »
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Rozwiązywanie problemów w firmie z sektora MŚP
Małe i średnie firmy to trzon polskiej gospodarki – stanowią ponad 90 proc. wszystkich przedsiębiorstw. Wiele z nich to firmy rodzinne, prowadzone przez przedstawicieli nawet trzech pokoleń. Ich właściciele, nierzadko charyzmatyczni i mocno zdeterminowani, aby osiągnąć sukces, nie opierają się rynkowym zawirowaniom. Dzielnie walczą z konkurencją i kryzysami, zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. A te ostatnie bywają szczególnie dotkliwe.
To rodzinne nieporozumienia w zarządzie, konflikty wynikające z przenoszenia negatywnych emocji z domu do pracy, problemy z sukcesją, czyli przejęciem kontroli nad firmą, nieporozumienia związane z zarządzaniem wynagrodzeniami, spadek motywacji u podwładnych oraz ich zbyt duża rotacja. Do tego dochodzą problemy organizacyjne pojawiające się wraz z dynamicznym rozwojem firmy. Kierownicy nie potrafią delegować zadań, pracownicy popełniają podstawowe błędy w obsłudze klienta, a właściciele z nerwów nie śpią po nocach. W rezultacie firmy tracą cenne zasoby na rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów zamiast koncentrować się na rozwoju.
Czy konflikty w firmach rodzinnych są nieuchronne? W jakich sposób sprawny menedżer może im zapobiec? Czy jest możliwe zachowanie równowagi między sferą prywatną a biznesową w firmie, w której na co dzień spotykają się najbliżsi członkowie rodziny? Wreszcie, jak budować długotrwałe i wartościowe relacje w firmach rodzinnych? Na te niełatwe pytania odpowiedzi poszukamy wraz z Brunonem Żółtowskim podczas najbliższego spotkania w Strefie Zarządzania.
Podczas cyklicznych, otwartych spotkań w ramach Strefy Zarządzania przedsiębiorcy, menedżerowie średniego i wyższego szczebla, psychologowie biznesu, innowatorzy i liderzy zmian dzielą się wiedzą, zawodowym doświadczeniem i dobrymi praktykami.
Zarządzanie i przywództwo - studia I stopnia | Zarządzanie i przywództwo - studia II stopnia
Prelegent
Bruno Żółtowski
Psycholog biznesu, wspólnik w firmie szkoleniowej SILLEO. Pracuje z menedżerami i zespołami: uczy nowych kompetencji, pomaga wprowadzać zmiany. Specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów w firmach oraz w zwiększaniu wydajności zespołów.
Wykorzystuje doświadczenia zawodowe zdobyte w pracy coacha, trenera biznesu, wykładowcy i przedsiębiorcy, co pomaga mu syntetyzować wiedzę i skuteczniej rozwiązywać problemy Klientów. Przeprowadził 12 000 godzin szkoleń oraz ponad 2000 godzin sesji coachingowych. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie z zakresu psychologii, szkołę coachingu, liczne szkolenia dla trenerów i z zakresu Lean Management
28 września 2017 r., godz. 18.00, sala S303
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31