Klub sportowy jako autorytet społeczny
Wielu kibiców uważa, że na stadionach w Polsce jest bezpiecznie i uważają ten problem za niepotrzebnie nagłośniony przez media. Jedną z najczęściej pojawiających się uwag jest ta, że to policja ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo na stadionach – zdaniem ankietowanych często zdarzają się różnego rodzaju prowokacje właśnie ze strony policjantów oraz traktowanie kibiców jak przestępców. Czy faktycznie tak jest? Jakie są aspekty prawne imprez masowych? W czym tkwi psychologiczna wartość wiary w sporcie? Czy poziom bezpieczeństwa na stadionach wzrasta?
Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas sportowej konferencji naukowej „Klub sportowy jako autorytet społeczny. Ujęcie wieloaspektowe”. Odbędzie się ona 26 października na Stadionie Miejskim w Poznaniu, w siedzibie Klubu Sportowego Lech Poznań. Konferencja odbywa się pod patronatem Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Program
17.00-17.05 - powitanie
17.05-17.50 - wykład inauguracyjny
- Lech Poznań jako klub aktywny w społeczności lokalnej
Sebastian Starczewski (Lech Poznań)
17.50-18.10 - przerwa kawowa a podczas niej:
- sesja plakatowa
- prezentacja nowej książki o pozasportowej aktywności klubu Lech Poznań
18.10-18.30 - wystąpienie
- Psychologiczna wartość wiary w sporcie
dr Marcin Kochanowski (Uniwersytet SWPS)
18.30-18.50 - wystąpienie
- Aspekty prawne imprez masowych
adw. Przemysław Plewiński (Kancelaria Adwokacka J.P. Plewińscy Adwokaci)
18.50-19.20 - wystąpienie
- Progres bezpieczeństwa stadionowego oczami kibiców
Paweł Chmielowski (Sport Analytics/Uniwersytet SWPS),
Jakub Szlendak (Sport Analytics),
Marcin Cybulski (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu)
19.20-19.30 - Prelekcja zwycięzcy naukowej sesji konkursowej
19.30-19.50 - prelegent - niespodzianka
19.50-20.00 - podsumowanie i zakończenie
Prelegenci
dr Marcin Kochanowski
Psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Doktor Uniwersytetu Gdańskiego, magister psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, certyfikowany psycholog sportowy. Uczestnik szkolenia z zakresu „Psychologii w sporcie cz. 3” oraz konferencji Trenerów Szkolenia Olimpijskiego „Pekin 2008”. Od kilku lat współpracuje z zawodnikami. Jest psychologiem sportowym w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. K. Górskiego w Łodzi. Współpracował m.in. z zespołem – reprezentacją Polski mężczyzn w piłce ręcznej w latach 2006-2008, reprezentacją Polski w koszykówce na wózkach, młodzieżową reprezentacją Polski kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej. Posiada duże doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń i warsztatów.
Paweł Chmielowski
Socjolog, wykładowca, przedsiębiorca, analityk sportowy, specjalista z zakresu badań ilościowych i statystyki. Współwłaściciel Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych TriC. Realizator usług badawczych dla placówek dyplomatycznych. Współpracował z wieloma jednostkami naukowymi, pracownikami uczelni wyższych oraz władzami samorządów. Realizator usług z zakresu analityki sportowej dla klubów sportowych (m.in. Lecha Poznań, Wisły Kraków, PSŻ Poznań, Sparty Betard Wrocław, ENEA AZS Poznań, Spójni Gdynia, Krispolu Września, Biofarmu Basket Poznań, Reprezentacji Polski w KickBoxingu oraz Żeglarskiej Klasy Omega) i sponsorów klubów sportowych (m.in. STS). Współtwórca marek „Sport Analytics – Analityka Sportowa" oraz „Sport Success – Agencja Marketingu Sportowego". Współtwórca adaptacji koncepcji „Audience Development" dla potrzeb sportu – „Supporters Development". Obecnie również dziennikarz dwutygodnika Nasz Głos Poznański.
dr Marcin Cybulski
Psycholog, absolwent Instytutu Psychologii UAM. Wykładowca poznańskich uczelni, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Poprzez „Sport Analytics – Agencję Analityki Sportowej zaangażowany w obszarze badawczego wsparcia klubów i organizacji sportowych. Miłośnik motoryzacji i motosportu, psycholog transportu, specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Członek Automobilklubu Wielkopolskiego. Okazjonalnie realizuje pasje dziennikarskie, współpracując m.in. z Naszym Głosem Poznańskim. Ekspercko udziela się w mediach. Kibic SHR Wojcieszyce, i Tor-Budu Baczyna.
dr Maria Grzymisławska-Cybulska
Asesor w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Prawa UAM. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem – zarówno radcy prawnego i wykładowcy poznańskich uczelni (Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, Uniwersytet SWPS w Poznaniu), jak i p.o Kierownika Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Zainteresowania zawodowe oscylują wokół problematyki administracyjnej i sądowoadministracyjnej, obejmując m.in. sprawy budowlane, z zakresu zagospodarowania przestrzennego, działalności gospodarczej, ochrony środowiska, informacji publicznej, pomocy społecznej, zobowiązań podatkowych i finansów publicznych. W listopadzie 2011 roku uzyskała tytuł doktora nauk prawnych ma Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
dr Małgorzata Grzymisławska
Adiunkt w Katedrze Anatomii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Absolwentka kierunku Zdrowie Publiczne UMP. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół anatomii prawidłowej i rozwoju układu kostnego człowieka.
Michał Nowak
Prawnik, doktorant Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu SWPS w Warszawie (Wydział Prawa i Nauk Społecznych, kierunek prawo). Praca magisterska pt. „Ochrona prawna klienta w regulacjach umów bankowych” (2013). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Turystyki i Rekreacji, kierunek turystyka). Praca magisterska pt. „Ochrona praw konsumenta na rynku usług turystycznych” (2012). Członek Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów Kadencji 2015. Autor licznych publikacji naukowych poświęconych m.in. problematyce prawa sportowego, prawa finansowego, prawa karnego oraz praw człowieka. Uczestnik wielu konferencji, zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym.
Piotr Piotrowski
Prawnik, absolwent Uniwersytetu SWPS na kierunku prawo, aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
dr Jan Szuma
Prawnik, adiunkt w Zakładzie Prawa Publicznego Instytutu Prawa (Uniwersytetu SWPS, Wydział Zamiejscowy w Poznaniu), asesor Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.
Organizacja i patronaty
- Lech Poznań
- Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
- Uniwersytet SWPS, Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
- Kancelaria Prawna Masiota i Wspólnicy
- Sport Analytics - Agencja Analityki Sportowej
- Multikino
- Nasz Głos Poznański.
Komitet Naukowy
- prof. dr hab. Anna Zalewska (Uniwersytet SWPS)
- prof. dr hab. Ewa Mojs (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)
- dr Karol Klimczak (Lech Poznań)
- dr Jacek Masiota (Kancelaria Prawna Masiota i Wspólnicy)
- dr Marcin Cybulski (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)
- dr Wojciech Strzelecki (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)
- dr Marcin Kochanowski (Uniwersytet SWPS)
• dr Maria Grzymisławska-Cybulska (Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu) - mgr Paweł Chmielowski (Sport Analytics/ Uniwersytet SWPS)
Komitet Organizacyjny
- Marcin Cybulski,
- Paweł Chmielowski,
- Jakub Szlendak,
- Sebastian Starczewski,
- Łukasz Borowicz,
- Adam Czub
Termin i miejsce
26 października 2017, godz. 17.00
Sala Konferencyjna Klubu Lech Poznań, Stadion Miejski w Poznaniu
ul. Bułgarska 17 w Poznaniu
Kontakt
dr Marcin Cybulski
tel. 605 227 567
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.