Kobiety Biznesu w Dniu Kobiet
Jaka jest rola kobiet w biznesie? Co im pomaga a co przeszkadza w osiągnięciu sukcesu? Jak kobiety budują zespoły? Jak owe zespoły reagują na kobiety szefowe? I czy jest szansa, by w przyszłości 50% najwyższych stanowisk będą piastować kobiety? O tym wszystkim porozmawiają kobiety biznesu w poznańskim SPOT. W dyskusji uczestniczyć będzie dr Agnieszka Mościcka-Teske, adiunkt w Katedrze Psychologii Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
AHK Polska oraz Bank Pekao S.A. zapraszają na spotkanie Klubu Kobiet Biznesu, które po raz drugi odbędzie się w Poznaniu. Tym razem porozmawiają o kobietach w rolach liderek. O tym, co pomaga, a co przeszkadza, jakie doświadczenia budują kobiece przywództwo, a z jakimi przekonaniami kobiety muszą się mierzyć. Uczestniczki zastanowią się, jak liderki budują swoje zespoły, a zwłaszcza, jak męski zespół czuje się w kobiecych rękach. Punktem wyjścia do dyskusji będą doświadczenia Jolanty Ciskowskiej, Dyrektora Operacyjnego w Centrali Banku Pekao S.A. w Warszawie. Oczywiście nie zabraknie też czasu na networking i niespodzianki.
W dyskusji weźmie udział dr Agnieszka Mościcka – Teske, psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych, adiunkt w Katedrze Psychologii Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
Program wydarzenia
15.00 -15.30 – rejestracja i powitalna kawa
15.30-16.30 – wykład
- Kobieta w roli liderki
Jolanta Ciskowska, Dyrektor Operacyjny Pekao S.A.
16.30-18.00 – Get together
Gość z Uniwersytetu SWPS
Dr Agnieszka Mościcka-Teske - psycholożka, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych i biegła sądowa, powoływana jako ekspert w sprawach o mobbing i molestowanie seksualne w miejscu pracy. Zajmuje się problematyką stresu i sposobów radzenia sobie z nim, z uwzględnieniem czynników indywidualnych i środowiskowych, które chronią człowieka przed negatywnymi skutkami stresu. Tworzy, współtworzy i realizuje programy szkoleniowe i edukacyjne z zakresu rozwijania umiejętności społecznych (komunikowania się, asertywności, funkcjonowania w grupie), sposobów radzenia sobie ze stresem, oraz radzenia sobie z agresją, mobbingiem, molestowaniem seksualnym i dyskryminacją w miejscu pracy. W poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii klinicznej, psychologii zdrowia i psychologii pracy. Prowadzi szkolenia dla biznesu i instytucji samorządowych z zakresu radzenia sobie ze stresem zawodowym, mobbingiem, molestowaniem seksualnym i dyskryminacją oraz wprowadzania procedur antymobbingowych i antydyskryminacyjnych. Współpracuje w zakresie szkoleń także z Państwową Inspekcją Pracy. Autorka szeregu artykułów naukowych na temat stresu zawodowego i mobbingu.
Rejestracja
Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniach, należy zgłosić udział w wydarzeniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 61 227 54 95. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
Spotkanie przeznaczone jest dla Pań pracujących w firmach.
Miejsce
SPOT.
ul. Dolna Wilda 87
61-501 Poznań
Kontakt
Joanna Szumowska
tel. 61 271 12 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.