Złap równowagę - spotkanie z książką psychologiczną
Rano wierzą, że mogą kierować światem, zakochują się w przypadkowo spotkanej osobie, wieczorem zaś chcą umrzeć. Osoby z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym potrafią jednego dnia – i bez specjalnego związku przyczynowo-skutkowego – popadać w skrajne stany emocjonalne. Ta przypadłość może zdarzyć się każdemu. O tym jak definiować ChAD i jak sobi z nim radzić porozmawiamy podczas majowego spotkania „Słowem o psychologii. Spotkanie z książką psychologiczną”.
Prelekcję wygłosi autor książki „Złap równowagę” Wojciech Pączek, psychiatra, wykładowca sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS. W trakcie spotkania uczetsnicy będą mogli zakupić książkę z 40% zniżką.
Złap równowagę. Jak dobrze żyć z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym?
Złap równowagę w praktyczny sposób przedstawia, czym jest zaburzenie afektywne dwubiegunowe, a także dokładnie omawia poszczególne fazy i spektra oraz wskazuje, jak sobie z nimi radzić. Bucki wraz z Pączkiem napisali książkę, która ma trafić do każdego, kto doświadczył ChAD albo zetknął się z tą przypadłością u swoich bliskich. Jak twierdzi Bucki, chorobę maniakalno-depresyjną można „trzymać za pysk”, a wskazówki zamieszczone w książce pomogą wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć, jak dobrze wykorzystywać swoje dwa bieguny.
Autorzy pomagają rozpoznać i zdefiniować stany obniżonego nastroju i stany nadmiernego pobudzenia. Konsultacje z ekspertami w dziedzinie psychiatrii, farmakologii, dietetyki i sportu pozwoliły stworzyć kompletny obraz zjawiska. Zdaniem specjalistów dobrze dobrana dieta (i nie chodzi o odchudzanie, lecz o prawidłowe odżywianie), uprawianie sportu (nawet jeśli jest to joga czy medytacja) oraz wyregulowany sen mogą pozytywnie wpłynąć na walkę z „dwubiegunówką”.
Wojciech Pączek – wykładowca Uniwersytetu SWPS. Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, od 2017 roku specjalista psychiatra. Obecnie praktykuje zarówno w szpitalu, jak też w poradniach zdrowia psychicznego i we własnym gabinecie. Jest słuchaczem ostatniego roku studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Co miesiąc odbywać się będą spotkania prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu SWPS. Będą to zarówno spotkania autorskie, jak i recenzje wartościowych publikacji popularnonaukowych z obszaru szeroko pojętej psychologii.
Organizatorzy
Termin i miejsce
15 maja 2018 r. (wtorek), godz. 18.00
Uniwersytet SWPS
Wydział Zamiejscowy w Sopocie
ul. Polna 16/20, 81-745 Sopot
Kontakt
Anna Matuszak
Specjalista ds. Marketingu i PR
tel. 58 721 46 95 | tel. kom. +48 694 441 727
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.