Profilowanie psychologiczne seryjnych sprawców zabójstw w Polsce i na świecie
Nie ma zbrodni doskonałej. Kiedy sprawca przestępstwa jest nieznany, a wszystkie standardowe czynności śledcze zostały wykonane, na scenę wkracza profiler, czyli policyjny psycholog śledczy. Pracę profilera oraz historię rozwoju profilowania w Polsce i na świecie przybliży nam podinsp. dr Bogdan Lach, wykładowca Uniwersytetu SWPS na Wydziale Zamiejscowym w Katowicach. Wykład jest częścią katowickiego Dnia z Psychologią. Uprzejmie informujemy, że zapisy zostały zakończone.
Profilowanie psychologiczne seryjnych sprawców zabójstw w Polsce i na świecie – różnice i podobieństwa
Co łączy seryjnych zabójców w Polsce i na świecie? W jaki sposób zostali zatrzymani i na ile pomocny był w tym profil psychologiczny? Jak dobierali swoje ofiary oraz jakie stosowali narzędzia w swoim zbrodniczym procederze? Kim jest seryjny zabójca? To niektóre pytania, na które podinsp. dr Bogdan Lach odpowie w czasie wykładu przedstawiając historię rozwoju profilowania w Polsce i na świecie. Rozwój tej metody wspomagającej proces wykrywczy rozpoczyna się od analizy linii życiowej ofiar, które to dane ni mogą być uzyskiwane i przetwarzane w przypadkowy sposób. W czasie wykładu nie zabraknie ciekawych analiz przypadków pochodzących z praktyki mistrzów profilowania, którzy metodę tę rozwijają od lat 60-tych XX wieku.
NASZA OFERTA
Psychologia studia I stopnia i jednolite studia magisterskie
Zapraszamy do serwisu rerkrutacyjnego: www.studia.swps.pl
podinsp. dr Bogdan Lach
Adiunkt na Wydziale Zamiejscowym w Katowicach. Psycholog śledczy, biegły sądowy z zakresu psychologii, jeden z najlepszych profilerów w kraju, specjalista w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy. Jest pierwszym psychologiem śledczym w Polsce, który zajął się profilowaniem przestępców. Jak dotychczas stworzył ponad 400 profili psychologicznych i kryminalistycznych nieznanych sprawców różnych kategorii przestępstw.
Za swoje osiągnięcia został odznaczony złotym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Zasłużony Policjant. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu profilowania psychologicznego, profilowania kryminalistycznego, psychologii śledczej, psychologii zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych, a także zajęcia dotyczące działalności służb interwencyjnych.
Wykład jest częścią Dnia z Psychologią w Katowicach. Więcej informacji »»
Termin i miejsce
29 stycznia 2019 r.,
godz. 17.30-19.00
Sala 204
Uniwersytet SWPS w Katowicach,
ul. Techników 9
Kontakt
Patrycja Paczyńska-Jasińska
Koordynator Projektu
Strefa Młodzieży w Katowicach
tel. kom. +48 785 202 511
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.