Niecodzienny eksperyment. Manifestacje sztuki publicznej
Korespondencja sztuk nie jest niczym nowym. Dobrze wiemy, że niektóre gatunki literackie się przenikają, więc dlaczego nie miałoby być podobnie w innych wytworach ludzkiej działalności kulturalnej? Podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu spotkań „Uniwersytetu SWPS w Empiku” dr Michał Jakubowicz opowie o dość odległych relacjach łączących fotografię abstrakcyjną z dokumentem społecznym i perspektywą badawczą w fotografii, jednak możliwych do zaistnienia.
Niecodzienny eksperyment. Manifestacje sztuki publicznej
W ramach najbliższego wystąpienia przedstawione zostaną dość odległe relacje łączące fotografię abstrakcyjną z dokumentem społecznym i perspektywą badawczą w fotografii. Będzie więc trochę o solarigrafii i jej innej formule - solarigramach, zdjęciach bezkamerowych, niewidzialności obrazu. Podejście teoriopraktyczne zainicjowane przed laty przez takich fotografów jak Jerzy Rosołowicz, Zbigniew Staniewski, Andrzej Lachowicz, Jerzy Olek czyli plejada wielkich zapomnianych twórców szkoły wrocławskiej fotografii wspomniane zostanie jako przestrzeń inspiracji dla namysłu nad współczesną kulturą. Całość ilustrowana autorskim projektem fotograficznym „subPark” zapewniającym wizualny spacer przez jeden z najciekawszych wrocławskich parków kulturowych – park Grabiszyński.
dr Michał Jakubowicz – adiunkt pracujący w Katedrze Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Artysta wizualny używający w swoich pracach fotografii, filmu, obiektów, rysunku. Autor książek fotograficznych „sub” (2018), „subPark” (2016), zbioru badań „Eksperyment koło fotografii” (2018) oraz monografii „Medium na białym tle” (2007). Zainteresowany teorią i praktyką sztuk wizualnych jako sposobami namysłu nad kulturą i komunikacją.
Cykl Uniwersytet SWPS w Empiku to cykliczne spotkania odbywające się na scenie głównej salonu Empik w Renomie, prowadzone przez studentów i wykładowców Uniwersytetu SWPS. Warsztaty i spotkania dotyczą wiedzy z zakresu takich dziedzin, jak: psychologia, dziennikarstwo, komunikacja wizualna czy projektowanie.
Termin i miejsce
30 stycznia 2019 r., godz. 18.00-19.30
Empik w Centrum Handlowym Renoma, Scena, ul. Świdnicka 40, Wrocław
Kontakt
Ewa Pacykowska
tel. 71 750 72 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.