Od pomysłu do badania. Dokładanie cegiełek do rozwoju nauki
Konferencja Naukowa
Od pomysłu do badania
Dokładanie cegiełek do rozwoju nauki
Organizator: II Wydział Psychologii, Filia we Wrocławiu. Partner: Polskie Stowarzyszenie Psychologii Społecznej.
Młodzi naukowcy często mają świetny pomysł na badania, lecz nie wiedzą, od czego zacząć ich realizację, na czym się skupić i jakich pułapek unikać. Udział w konferencji jest więc znakomitą okazją, aby w gronie ekspertów omówić najważniejsze kwestie związane z prowadzeniem badań naukowych w dziedzinie psychologii społecznej i psychologicznej, m.in. (nie)replikowalność efektów psychologicznych i skuteczności manipulacji eksperymentalnych. W programie wydarzenia znalazły się także wykłady wybitnych psychologów: dr. Wijnanda Van Tilburga oraz prof. dr hab. Bogdana Wojciszke.
O konferencji
Celem konferencji jest dyskusja nad procesem prowadzenia badań w dziedzinie psychologii społecznej i psychologii ekonomicznej. Pierwszego dnia zespoły badawcze złożone z uczestników Szkoły Letniej (poprzedzającej konferencję) zaprezentują swoje pomysły na badania, opracowane pod opieką prof. Dariusza Dolińskiego i dr hab. Katarzyny Byrki (warsztat z psychologii społecznej) oraz dr hab. Agaty Gąsiorowskiej i dr. Jakuba Traczyka (warsztat z psychologii ekonomicznej). Drugi dzień konferencji upłynie pod znakiem dyskusji nad trzema aktualnymi oraz istotnymi z perspektywy rozwoju nauki problemami: skutecznością manipulacji eksperymentalnych, replikowalnością badań oraz metodami stosowanymi w badaniach psychologicznych.
Konferencja jest adresowana do doktorantów, studentów ostatnich lat studiów oraz wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem badań psychologicznych.
Więcej informacji o wydarzeniu oraz szczegółowy program konferencji: Od pomysłu do badania »
Zgłoszenia i opłaty
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego »
Udział w pierwszym dniu konferencji jest bezpłatny.
Udział w drugim dniu konferencji: 200 zł. Dane do przelewu zostaną podane drogą e-mailową po podjęciu decyzji o zakwalifikowaniu uczestnika.
Termin przesyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia 2018 r.
Organizator
II Wydział Psychologii we Wrocławiu, Filia we Wrocławiu
Partner
Polskie Stowarzyszenie Psychologii Społecznej
Termin i miejsce
9-10 lipca 2018 r. (poniedziałek-wtorek)
Uniwersytet SWPS, II Wydział Psychologii we Wrocławiu, ul. Aleksandra Ostrowskiego 30b
Kontakt
Katarzyna Cantarero