Kółko Życie Publiczne
Ciekawią cię dzisiejsze problemy społeczno-polityczne czy sprawy związane ze zmianą klimatu? Myślisz o tym, jak można zmienić świat na lepsze i starasz się mieć wpływ na najbliższe otoczenie? Często zdarza się, że jesteś liderem w projektach? A jednocześnie jesteś zainteresowany takimi dziedzinami wiedzy, jak: socjologia, politologia, psychologia społeczna i ekonomia oraz ich przenikaniem się nawzajem? Dołącz do 3 bezpłatnych spotkań online i dowiedz się więcej o współczesnym życiu publicznym.
Spotkania Kółka to tylko wycinek tego, czego uczymy na kierunku życie publiczne. To dobra szansa, żeby sprawdzić, czy chciałbyś poznać tę dziedzinę lepiej!
Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Najbliższe spotkanie
Co motywuje do działania w życiu publicznym?
- 07.03.2022 r., godz. 18.00
Jakie motywy kierują działaniami polityków, które z nich przybliżają do sukcesu wyborczego, a które utrudniają pełnienie ról w polityce? Jak określona motywacja wpływa na sposób uprawiania polityki i podejmowane decyzje? W trakcie spotkania przeanalizujemy motywy: władzy i wpływu, osiągnięć oraz afiliacji. W odniesieniu do teorii i badań będziemy diagnozować motywację znanych polityków na podstawie ich wystąpień publicznych.
dr hab., prof Uniwersytetu SWPS Aleksandra Cisłak-Wójcik – naukowo zajmuje się władzą, przede wszystkim bada to, w jaki sposób sprawowanie i podleganie władzy zmieniają człowieka. Zgłębia, czym władza różni się od poczucia kontroli i co warto wzmacniać u pracowników. Interesuje się także identyfikacją z grupami społecznymi, w szczególności z takimi grupami,jak organizacje biznesowe. Ostatnio bada, dlaczego niektórzy Polacy popierają politykę antyśrodowiskową. Prowadzi zajęcia z psychologii społecznej i psychologii politycznej. Aktualnie prowadzi badania w ramach grantu „Czy silna identyfikacja może szkodzić grupie?” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
dr Dorota Wiśniewska-Juszczak – psycholożka społeczna. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z władzą i przywództwem. Interesują ją zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki posiadania i podlegania władzy. Prowadzi badania nad konsekwencjami stosowania różnych strategii wpływu w relacji z osobami poddanymi władzy. Jako trenerka i konsultantka specjalizuje się w budowaniu efektywnych zespołów i komunikacji w ich obrębie. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi wykłady z psychologii społecznej, warsztaty dotyczące efektów sprawowania i podlegania władzy w różnych obszarach życia społeczno-politycznego i psychologii władzy.
Termin i miejsce
7 marca 2022 r., online
Kontakt
Anna Murzyn-Romańczuk
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.