Transformator innowacyjności - relacja
Konferencja
Transformator innowacyjności
Organizator: Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS
Konferencja pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
1918 rok – Polska odzyskuje niepodległość, a Kazimierz Szpotański zakłada Fabrykę Aparatów Elektrycznych (FAE). Ambitny inżynier do dziś jest wzorem biznesmena, innowatora i społecznika. Podczas konferencji przybliżyliśmy FAE oraz jej założyciela, a także zaprezentowaliśmy przedsiębiorczość i innowacyjność współczesnej Pragi. Konferencji towarzyszyła wystawa unikalnych zdjęć i eksponatów.
Relacja z konferencji
Pierwsza konferencja poświęcona Kazimierzowi Szpotańskiemu i innowacyjności warszawskiej Pragi już za nami. W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 osób. Wśród nich emerytowani pracownicy ZWAR (Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia), założonych przez patrona konferencji, ale też społeczność akademicka (pracownicy i studenci Uniwersytetu SWPS), lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu lokalnego. W specjalnie przygotowanych warsztatach uczestniczyły również dzieci.
Konferencję otworzyli prof. dr hab. Roman Cieślak (Rektor Uniwersytetu SWPS), dr Konrad Maj (Kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS, pomysłodawca i głowny organizator konferencji) oraz Piotr Sawicki (Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Miasta Stołecznego Warszawy). Spotkanie poprowadziła red. Agnieszka Gozdyra (Polsat).
Wśród gości i prelegentów było wielu znamienitych gości, ale dwójkę z nich chceliśmy szczególnie wyróznić: Beatę Szpotańską-Wróblewską, wnuczkę Kazimierza Szpotańskiego oraz Zbigniewa Filingera, jego biografa. W swoich wystapieniach przybliżyli nam postać patrona konferencji, jego rodzinę, ukochaną fabrykę i działania na rzecz lokalnej społeczności.
Fotorelacja
Kazimierz Szpotański, twórca FAE – innowator, społecznik, przedsiębiorca
W tym roku mija 100 lat od otwarcia Fabryki Aparatów Elektrycznych (FAE). Jej założycielem i wieloletnim dyrektorem był Kazimierz Szpotański, pionier polskiego przemysłu aparatów elektrycznych, nazywany również „polskim Siemensem”. Szpotański zaczynał od skromnego warsztatu w dwupokojowym mieszkaniu przy ulicy Mirowskiej. Zatrudniał dwie osoby i początkowo produkował włączniki do światła. Dziesięć lat później zakład ma nową siedzibę, na Kamionku, i zatrudnia około 1100 robotników, w tym około 100 inżynierów. W latach 30. FAE produkowała około 400 typów wyrobów i stała się jedną z najlepiej prosperujących fabryk w kraju. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Szpotański był otwarty na wszelkie nowinki technologiczne, a jego inżynierowie z uwagą śledzili zagraniczną konkurencję. Bezsprzeczne był też wielkim innowatorem, o czym świadczy m.in. fakt, że w jego fabryce przerabiano samochody z silnikiem spalinowym na samochody elektryczne. W FAE ściśle przestrzegano, by wszystkie wyroby spełniały kryteria określone w JEEN-ach. Stawiano więc na jakość, estetykę, ekonomiczność i nowoczesność. I dobre zarządzanie. Szpotański traktował fabrykę jak wielką rodzinę, pracownicy podkreślali panującą w niej atmosferę życzliwości i wzajemnego zaufania.
Szpotański patrzył zawsze bardzo szeroko, wychodząc ze swoimi działaniami poza fabryczne mury i wspierając lokalną społeczność, spoglądał też stale bardzo daleko – snując plany daleko w przód, postanowiliśmy 100 lat jego Fabryki uczcić w gronie współczesnych lokalnych przedsiębiorców, innowatorów i społeczników.
Podejście Szpotańskiego do prowadzenia biznesu jest nie tylko aktualne, lecz także pożądane w obecnych realiach rynkowych. W trakcie konferencji wrócimy do jego idei i zastanowimy się, co można zrobić, by stały się one powszechne we współczesnych przedsiębiorstwach.
Kazimierz Szpotański od początku realizował model biznesowy, w którym główną rolę odgrywała współpraca z nauką, a dominującą wartością nakierowaną na człowieka była innowacja. Wierzył głęboko w najnowsze technologie i siłę postępu, dlatego 100-lecie Fabryki Aparatów Elektrycznych chcemy uczcić w niecodzienny sposób – nie tylko będziemy wspominać, lecz także spoglądać w przyszłość. Wydaje nam się, że w taki sposób Szpotański chciałby być upamiętniany.
dr Konrad Maj, Komitet Organizacyjny
Program
- 9.30 – Otwarcie konferencji – dr Konrad Maj (Centrum Innowacji, Uniwersytet SWPS), red. Agnieszka Gozdyra (Polsat), prof. dr hab. Roman Cieślak (Rektor Uniwersytetu SWPS), Piotr Sawicki (Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Miasta Stołecznego Warszawy)
- 10.00-11.30 – Przedsiębiorcza Praga wczoraj i dziś
- Minęło 100 lat od uruchomienia Fabryki Szpotańskiego – Zbigniew Filinger
- Moje wspomnienia o dziadku – Beata Szpotańska-Wróblewska
- Kazimierz Szpotański – ojciec i przedsiębiorca – Jacek Szpotański
- Przedsiębiorstwa z prawego brzegu – Adam Lisiecki, Jolanta Wiśniewska (Muzeum Warszawskiej Pragi)
- Historia biznesu jako źródło innowacji: Doświadczenia międzynarodowe i potencjał polskich firm – dr Tomasz Olejniczak, dr Anna Pikos (Akademia Leona Koźmińskiego)
- 11.30-11.45 – Przerwa kawowa
- 11.45-13.30 – Innowacje – miasto – lokalność
- Innowacje społeczne w społecznościach lokalnych – dr Konrad Maj (Centrum Innowacji, Uniwersytet SWPS)
- Od działania lokalnego do zmiany systemowej – Agata Stafiej-Bartosik (Ashoka)
- Jak uczelnia zmienia otoczenie? Trzecia misja Uniwersytetu – prof. ndzw. dr hab. Jakub Brdulak (ZIP, Uniwersytet SWPS)
- Orkiestra Sinfonia Varsovia globalnie i lokalnie. Znaczenie instytucji dla Kamionka w kontekście budowy nowej sali koncertowej – Maciej Czeredys (Zastępca dyrektora ds. inwestycji, Sinfonia Varsovia)
- 12.45-13.30 – Panel dyskusyjny, prowadzenie: Martyna Obarska (Magazyn „Miasta”, SOI Uniwersytet SWPS). Uczestnicy: Agata Stafiej-Bartosik (Ashoka), Aleksandra Kielan (Zastępca dyrektora Orkiestry Sinfonia Varsovia), dr Konrad Maj (Centrum Innowacji, Uniwersytet SWPS)
- 13.30-14.15 – Przerwa obiadowa
- 14.15-15.30 – Przyszłość innowacji, innowacje przyszłości
- A co jeśli świat będzie wyglądał inaczej – Bartosz Sokoliński (Biuro Rozwoju i Innowacji, Agencja Rozwoju Przemysłu)
- Wirtualni ludzie, czyli jak będzie rozwijała się Sztuczna Inteligencja w kontekście interakcji z prawdziwymi ludźmi – Adrian Perdjon i Marcin Panek (Virthu)
- Wykorzystanie technologii do poprawy pracy lekarzy – Mateusz Kierepka (Art-App)
- Data Science & AI. Ślady cyfrowe konsumentów a osobowość, wartości i preferencje wizualne – Zbigniew Jankowski (AdEmotion)
- Wszystko już było – Joanna Skorupska (Radicalzz)
- 15.30-16.15 – Panel dyskusyjny – prowadzenie: dr Maksymilian Bielecki (Centrum Innowacji, Uniwersytet SWPS). Uczestnicy: Iwona Gawrycka (Centrum Transferu Wiedzy, Uniwersytet SWPS), Bartosz Sokoliński (Biuro Rozwoju i Innowacji, Agencja Rozwoju Przemysłu), Kamil Wyszkowski (UN Global Compact)
- 16.15 – Zamknięcie konferencji
*Program może jeszcze ulec niewielkim zmianom.
Warsztaty dla dzieci „Młodzi Inżynierowie – budowa mostów” | 10.00-11.30 i 12.00-13.30 | limit miejsc: 25 dzieci
Warsztaty Młodzi Inżynierowie mają na celu zachęcenie dzieci do tworzenia, kreatywnego rozwiązywania problemów, wprowadzania innowacji. Uczestnicy tworzą własne, autorskie projekty.
W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z tematyką związaną z budową mostów: rodzaje, klasyfikacja, konstrukcja oraz wiele innych ciekawostek.
Wiek: 8-12 lat (III-VI klasa szkoły podstawowej)
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu prosimy podać: Imię i nazwisko osoby kontaktowej, nr telefonu, adres email, Klasa, Ilość dzieci
Komitet Organizacyjny
- dr Konrad Maj
- dr Małgorzata Wawrzyniak
- dr Magdalena Kaczmarek
- dr Maksymilian Bielecki
- inż. Zbigniew Filinger
- mgr Wojciech Brzeski
- Emilia Kowalska
- Marcelina Jukowska
- Jan Gargul
- Natalia Michałowska
- Adnan Al-Hameri
Organizatorzy
- Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS
Partnerzy
- Stowarzyszenie Elektryków Polskich
- Muzeum Warszawskiej Pragi
- Ashoka
- Digital University
- Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
- Agencja Rozwoju Przemysłu
- Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet
Prelegenci
dr Anna Pikos
Jest adiunktem na Wydziale Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora. w zarządzaniu. Jej zainteresowania badawcze obejmują trzy obszary: historię biznesu, zarządzanie zmianami i sektor publiczny. Obecnie Anna prowadzi projekt "Ciągłość organizacyjna: studia przypadków najstarszych organizacji w Polsce", w ramach którego bada i pisze historyczne case studies dotyczące organizacji, które działają od ponad 100 lat. Jest członkiem Międzynarodowej Rady Archiwów oraz European Business History Association.
dr Tomasz Olejniczak
Ukończył japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i uzyskał tytuł magistra zarządzania na Uniwersytecie Tokijskim. W 2012 roku rozpoczął pracę w Katedrze Zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie w 2014 roku uzyskał tytuł doktora. Jest stypendystą japońskiego Ministerstwa Edukacji i Fundacji Japońskiej. Jego zainteresowania badawcze obejmują japońskie zarządzanie, długowieczność organizacyjną i historię biznesu. Od 2015 roku dołączył do Międzynarodowej Rady Archiwów oraz European Business History Association i aktywnie zaangażował się w popularyzację i rozwój Archiwów Biznesowych w Polsce.
Bartosz Sokoliński
Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu, doradca, inwestor, wizjoner. Przez ponad 15 lat był współwłaścicielem i prezesem w grupie firm marketingowych oraz firmy IT. Założył pierwszą platformę crowdfundingową dla trzeciego sektora – fundujesz.pl, think tank społeczno-polityczny – Forum Od-Nowa oraz ruch na rzecz lepszej nauki w Polsce – Obywateli Nauki. Zajmuje się zarządzaniem, kreowaniem wizji, nadzorowanie strategii, rozwojem innowacji oraz szkoleniami i warsztatami kreatywnymi.
dr Konrad Maj
Psycholog społeczny i trener, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w psychologii grup społecznych, komunikacji oraz psychologii wpływu społecznego. W Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z innowacji społecznych oraz jest opiekunem naukowym grupy Enactus SWPS. W ramach zainteresowań innowacjami społecznymi przebywał na wizytach studyjnych w kilku ośrodkach zagranicznych w USA, Finlandii, Estoni i Portugali.
Beata Szpotańska-Wróblewska
Wnuczka Kazimierza Szpotańskiego i córka Jacka Szpotańskiego. W jej żyłach powinien płynąć prąd, ale najwyraźniej geny okazały się niedostatecznie silne i wysokie napięcia przegrały z końmi. Znając dobrze język francuski zdarzało się jej pracować dla firm elektrotechnicznych na targach lub przy wizytach firm francuskojęzycznych w polskich elektrowniach i na budowach linii wysokiego napięcia, jednak ku rozczarowaniu swojego Ojca nie została inżynierem elektrykiem. Zwyciężyła jej pasja do jeździectwa i od 25 lat prowadzi sklepy ze sprzętem do jazdy konnej.
Zbigniew Filinger
Mgr inż. elektryk. Przez całe swoje życie zawodowe był związany z Elektrociepłowniami Warszawskimi. Obecnie jest na emeryturze i może kontynuować swoją pasję związaną z historią elektryki. Jest autorem wielu publikacji na temat historii elektryfikacji Mazowsza i współautorem „Monografii Kazimierza Szpotańskiego”. Jest członek Komisji Historycznej Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Mateusz Kierepka
Założyciel firmy MedApp i pomysłodawca pionierskich, przełomowych technologii i rozwiązań wpływających na rozwój firmy. Renomowany ekspert w dziedzinie telemedycyny z 20-letnim doświadczeniem w branży IT. Pracował przy realizacji projektów biomedycznych.
Joanna Skorupska
Założycielka & future strategist w radicalzz.studio, które przygotowuje do wejścia na rynek technologie znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju (BCI, Digital Twin, Samochody Bezzałogowe) oraz pomaga MŚP przygotować się do przyszłości. Projektujemy, badamy i wdrażamy rozwiązania w oparciu o trendy i założenia zrównoważonego rozwoju, wspierane nowymi technologiami. Reprezentuje holistyczne podejście do projektowania produktów i usług, skupionych na końcowym użytkowniku. Entuzjastka nowych technologii oraz myślenia systemowego. Promotorka Maker Movement jako ruchu wzmacniającego rozwój umiejętności przyszłości, o czym opowiadała między innymi podczas konferencji UNESCO MGIEP.
Iwona Gawrycka
Ekspertka w zakresie pozyskiwania i rozliczania środków publicznych przeznaczonych na realizacją projektów badawczych. Od ponad 12-lat pracuje w sektorze B+R, zarówno w administracji publicznej, jak i w jednostkach naukowych. Od 2005 r. pracowała w Departamencie Strategii i Rozwoju Nauki Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2007 r. w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, gdzie w latach 2011-2017 kierowała Działem Kontroli Projektów. Uczestniczyła w realizacji projektów związanych z propagowaniem zasad etyki w badaniach naukowych, m.in. weszła w skład zespołu redakcyjnego „Kodeksu etyki pracownika naukowego”, który został przyjęty na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego PAN 15 maja 2012 r. Kierowała wieloma projektami związanymi z wdrażaniem innowacji organizacyjnych służących podniesieniu efektywności pracy. Obecnie Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu SWPS. Poprzednio Zastępca Dyrektora Biura ds. Badań Naukowych Uniwersytetu SWPS.
Agnieszka Gozdyra
Dziennikarka Polsat News, autorka programów Tak Czy Nie oraz Skandaliści, obecnie prowadząca także program Polityka na Ostro. Publicystka, komentatorka wydarzeń politycznych. Od ponad 20 lat pracuje w mediach elektronicznych. Karierę zaczynała w warszawskim Radiu Kolor, gdzie była reporterką, prezenterką serwisów informacyjnych oraz szefem działu informacji. Przez dwa lata była PR Managerem Życia Warszawy. Potem pracowała w Telewizji Biznes, skąd trafiła do nowo powstającego kanału informacyjnego Polsat News, który współtworzyła od początku (czyli od roku 2008). Z wykształcenia jest polonistką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także podyplomowe studia Public Relations na SGH. Jest rodowitą warszawianką, wychowaną na warszawskiej Pradze. Bezgranicznie kocha zwierzęta – jest autorką książki "Męskie zwierzenia" (zbiór wywiadów ze znanymi mężczyznami o ich miłości do zwierząt). Relaksuje się prowadząc auto oraz czytając i oglądając kryminały.
Kamil Wyszkowski
Representative, President of the Board, Global Compact Network Poland (GCNP). W ONZ pracuje od 2002 roku. W latach 2009–2014 dyrektor biura United Nations Development Programme (UNDP) w Polsce, od 2004 do dziś Przedstawiciel GCNP (ONZ-owskiej sieci koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi), od 2011 roku Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy – Know How Hub (powołanego w ramach UNDP Poland, obecnie zarządzanego przez GCNP).
Adrian Perdjon
Przedsiębiorca. Aktor. Absolwent PWST Kraków. Właściciel studia nagrań lektorskich. Współtwórca Virthu – firmy dostarczającej Wirtualnych Ludzi. Założyciel i współwłaściciel mocap.pl – największego w Polsce studia motion capture.
Marcin Panek
Programista. Twórca interaktywnych holograficznych aplikacji. Współwłaściciel Leia Display System – producenta holograficznych ekranów mgłowych. Współtwórca Virthu - firmy dostarczającej Wirtualnych Ludzi.
Martyna Obarska
Kulturoznawczyni, dziennikarka. Bada inicjatywy na styku architektury, urbanistyki i działań społecznych pojawiające się w polskich i zagranicznych miastach (ze szczególnym uwzględnieniem miast środkowo-europejskich). Ponadto specjalizuje się w tematyce wykorzystania nowych technologii w mieście. Wicenaczelna „Magazynu Miasta”. Prowadzi warsztaty badawcze i szkolenia z urzędnikami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i seniorami. Współpracowała z Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej oraz DNA Miasta. Wykładała historię warszawskich osiedli mieszkaniowych na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Kultury Polskiej). Wykładowca School of Ideas (Uniwersytet SWPS).
Agata Stafiej-Bartosik
Prowadzi Fundację Ashoka w Polsce. Ashoka to największa na świecie sieć przedsiębiorczych innowatorów społecznych. Wspieraliśmy w fazie inkubacji pomysły Jimiego Walesa (Wikipedia), Carlo Petriniego (Slow Food), Casey’a Fentona (Couch Surfing), dwóch noblistów – Muhammada Yunusa i Kailasha Satyarthiego – a także ponad 3000 wybitnych osób w ponad 80 krajach. Wcześniej Agata pracowała w biznesie, w firmie doradczej PwC oraz w Danone, gdzie konsultowała i wdrażała duże projekty strategiczne związane ze społeczną odpowiedzialnością, zrównoważonym rozwojem i marketingiem zaangażowanym społecznie. Agata współzakładała Fundację Komunikacji Społecznej, Fabrykę Komunikacji Społecznej, firmę doradczą ASB Consulting oraz stowarzyszenie SMart Kolektiv (Serbia). Jest w radzie Fundacji Szkoła Liderów oraz Fundacji Styki. Agata jest także jurorem w European Social Innovation Competition.
Adam Lisiecki
Kustosz Muzeum Warszawy; popularyzator dziejów warszawskiej Pragi; menedżer projektów z obszaru dziedzictwa kulturowego; doświadczenie zdobywał pracując w Narodowym Instytucie Dziedzictwa oraz Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
Jolanta Wiśniewska
St. kustosz w Muzeum Warszawskiej Pragi, Oddziale Muzeum Warszawy. Absolwentka etnologii UW, muzealniczka, varsavianistka. Autorka wystaw, publikacji i projektów z zakresu społecznej historii miasta, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów rodzin warszawskich, zagadnień wielokulturowości i codzienności, pamięci społecznej. W Muzeum Warszawskiej Pragi prowadzi m.in. badania biograficzne w ramach projektu „Prawobrzeżni”.
prof. nadzw. dr hab. Jakub Brdulak
Profesor w Uniwersytecie SWPS i SGH. Autor jednego z pierwszych doktoratów w Polsce na temat zarządzania wiedzą. W ramach stypendium doktorskiego w University of Denver (USA) badał wybrane organizacje amerykańskie pod kątem zarządzania wiedzą oraz zarządzania informacjami. Oprócz zarządzania wiedzą i informacją, jego aktywność obejmuje również obszar związany z zarządzaniem jakością w szkolnictwie wyższym. Członek Zarządu Fundacji na rzecz Jakości Kształcenia (FJK) przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Ekspert Boloński przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (do 2014 roku), a obecnie ekspert delegowany przez MNiSW do tzw. Peer Learning Group w sprawie jakości kształcenia w ramach prac Procesu Bolońskiego. Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Ekspert Litewskiej Komisji Akredytacyjnej (SKVC). Współpracuje z amerykańską organizacją pozarządową ASHOKA. Autor ponad 100 publikacji, głównie z zarządzania wiedzą i zarządzania w szkolnictwie wyższym. Prowadził zajęcia dla studentów w Rumunii, Turcji, Kanadzie, Belgii i na Łotwie.
dr Maksymilian Bielecki
Psycholog, od kilkunastu lat zajmuje się konsultingiem i tworzeniem nowych rozwiązań badawczych dla biznesu. Zajmuje się psychofizjologią, metodologią oraz psychometrią. Jego zainteresowania badawcze to przede wszystkich psychologia metodologii i statystyka w badaniach społecznych oraz psychologia poznawcza. Współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi, m.in. Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Instytutem Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz Interdyscyplinarnym Centrum Genetyki Zachowania UW, Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Jest jednym z założycieli Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS, gdzie zajmuje się projektami pozwalających wykorzystać wiedzę psychologiczną w procesie tworzenia nowych produktów, procesów i usług. Równolegle z działalnością naukową od kilkunastu lat zajmuje się projektami dla biznesu, jako kierownik projektów badawczych a także konsultant w zakresie metodologii, statystyki oraz ekonomii behawioralnej.
Maciej Czeredys
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zastępca dyrektora ds. inwestycyjnych Orkiestry Sinfonia Varsovia odpowiedzialny za realizację projektu Sinfonia Varsovia Centrum, wcześniej kierownik działu inwestycyjnego Nowego Teatru w Warszawie odpowiedzialny za realizacje Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr. W latach 2004-2007 kierownik Wydziału Dokumentacji Zabytków i Rejestru Zabytków oraz Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Warszawie. Ponadto współautor kilkunastu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, w tym dla stref zabytkowych (m.in. w Warszawie, Józefowie, Piasecznie, Węgrowie, Górze Kalwarii), wytycznych urbanistyczno- konserwatorskich dla szeregu stref zabytkowych w Warszawie i poza nią (np. Otwock), opinii, ekspertyz, w tym dotyczących kwestii ochrony dziedzictwa kulturowego (Warszawa, Kraków) oraz projektów i instalacji architektonicznych. Zainteresowany przestrzenią i rozwojem Warszawy.
Aleksandra Kielan
Od 1 kwietnia 2015 roku zastępca dyrektora Orkiestry Sinfonia Varsovia. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie i Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związana z instytucjami kultury: Krajowym Biurem Koncertowym, Towarzystwem im. W. Lutosławskiego, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz Mazowieckim Instytutem Kultury, którym kierowała w latach 2007-2014. Była również̇ członkiem zarządu i skarbnikiem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Zbigniew Jankowski
CEO w agencji Maurent PR oraz członek zarządu AdEmotion - firmy z sektora adtech, która łączy w digital marketingu psychologię, big data, media oraz sztuczną inteligencję (AI) w celu zwiększenie efektywności komunikacji marek. Od kilkunastu lat związany z branżą marketingu. Zdobywca m.innymi Golden SABRE Award 2016 w regionie EMEA oraz trzech Złotych Spinaczy 2015, nagrodę Magellana oraz nominację do Golden Drum. Współpracował w imieniu swoich Klientów z takimi organizacjami i instytucjami jak World Economic Forum, Chatham House, Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Koordynował działania biur Maurent PR w Warszawie oraz Londynie, a także konsultantów w Brukseli. Realizował projekty PR m.in. w Izraelu i Japonii. Prowadził szkolenia w zakresie zasad współpracy z mediami, komunikacji przedsiębiorstw z organizacjami pozarządowymi oraz PR kryzysowym. Jego firma jest członkiem Związku Firm Public Relations, a on sam zasiada w jury konkursu Złote Spinacze 2016.
Termin i miejsce
23 listopada 2018 r., godz. 9.30-16.30, sala S303
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31
Kontakt
dr Konrad Maj
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.