
dr
Izabella Haertlé
Wydział Psychologii w Warszawie
wykładowca
Dla mediów
Profil naukowy
Psycholog, socjoterapeutka, trenerka. Bada zjawiska przystosowania, nieprzystosowania, rezyliencji, rozwoju tożsamości i osobowości w okresie adolescencji i wczesnej dorosłości. Specjalizuje się w problematyce zaburzeń psychicznych wśród młodzieży, w szczególności w podejściu narracyjnym w pracy z młodzieżą oraz w psychologii edukacyjnej, klinicznej i rozwojowej.
Doświadczenie kliniczne zdobywała podczas staży klinicznych na oddziale psychiatrii w szpitalu uniwersyteckim CHU Trousseau (Tours, Francja), oraz w renomowanej klinice psychiatrii instytucjonalnej (la Chesnaie, Francja).
Na Uniwersytecie SWPS wykłada przedmioty, takie jak: kryzys emocjonalny: ocena stanu i wsparcie emocjonalne, ocena funkcjonowania bliskich związków oraz ocena trudności w uczeniu się. Prowadzi zajęcia z psychologii rozwojowej i diagnozy psychologicznej.
Zawodowo pracuje z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym w młodzieżowym ośrodku socjoterapii.
Problematyka zaburzeń psychicznych wśród młodzieży jest jej bliska zarówno od strony zawodowej, jak i naukowej. W ramach doktoratu opracowała m.in. metodę pracy z młodzieżą wspierającą prawidłowy rozwój tożsamości i osobowości, opartą na podejściu narracyjnym.
Dla mediów
Obszary tematyczne
- Zaburzenia psychiczne młodzieży
- Psychologia edukacyjna
- Socjoterapia
- Psychologia rozwojowa
- Psychologia kliniczna
- Kryzys emocjonalny
- Psychoedukacja
- Podejście narracyjne