Drzwi Otwarte w Poznaniu
Z jakimi wyzwaniami wiąże się zawód prawnika i psychologa? Które zasoby i umiejętności mogą być pomocne w pracy z drugim człowiekiem? Co oznacza rozwój? W jaki sposób wzbudzić w sobie chęci do rozwoju i zmiany, która pozwoli nam osiągnąć dojrzałość i stawać się lepszym człowiekiem? Jakie są współczesne perspektywy zawodowe prawnika w obliczu zmian technologicznych i społecznych?
Odpowiedzi na postawione pytania uzyskamy na Drzwiach Otwartych Uniwersytetu SWPS, na które zapraszamy 1 lipca. Wykładowcy uczelni wprowadzą przyszłych studentów w świat psychologii i prawa, a Dyrektorowie Instytutów, pracownicy Biura Rekrutacji, Biura Karier oraz studenci odpowiedzą na wszystkie nurtujące kandydatów pytania.
Wstęp wolny! Obowiązują zapisy poprzez formularz internetowy.
Drzwi Otwarte
lipiec1 2017
Poznań
Program
9.00-10.00 – rozpoczęcie Drzwi Otwartych | sala 001
- Powitanie uczestników przez Władze Uczelni
- Informacje na temat kierunków na wydziale w Poznaniu
- Informacje na temat rekrutacji na studia wyższe
- Informacje na temat praktyk i staży na Uniwersytecie SWPS
- Informacje na temat działania Kół Naukowych na Uniwersytecie
10.00-11.00 – wykład inauguracyjny | sala 001
- Okres dorastania jako czas decyzji
dr Konrad Piotrowski
11.15-12.45 – równoległe warsztaty psychologiczne i prawnicze:
- Dlaczego chcę być psychologiem? – moje zasoby w pracy z drugim człowiekiem | sala 305
Aleksandra Dopierała - Stawiaj na świadomy rozwój | sala 311
dr Mirosława Leopold - Wybór studiów prawniczych – współczesne perspektywy zawodowe prawnika | sala 406
dr Jan Szuma
9.00-12.00 – indywidualne spotkania z przedstawicielami kierunków
Prawo, psychologia – studia jednolite magisterskie
Psychologia, wzornictwo (School of Form) – studia I stopnia
28 kierunków studiów podyplomowych oraz studium pedagogiczne
Sprawdź ofertę studiów Uniwersytetu SWPS w Poznaniu »
Wykład i warsztaty
Okres dorastania jako czas decyzji
Okres dorastania, czyli czas między 10. a 20. rokiem życia, jest z wielu powodów okresem szczególnym w życiu człowieka. To właśnie wtedy młody człowiek rozpoczyna budowanie swojej tożsamości, poszukując odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań, przed jakim stanie w trakcie życia: kim jestem? Kim chcę być? Ponieważ znalezienie odpowiedzi na tak fundamentalne pytania nie jest łatwe, okres dorastania obfituje w częste poczucie zagubienia, niepewności i lęku. Celem wykładu jest omówienie tej problematyki z perspektywy psychologii rozwoju człowieka.
dr Konrad Piotrowski – doktor psychologii, absolwent Uniwersytetu SWPS. Pełnomocnik dziekana ds. studenckich na Wydziale Zamiejscowym w Poznaniu. Jego zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim rozwoju człowieka w okresie dorastania i wczesnej dorosłości. Prowadzi badania nad rozwojem tożsamości, ze szczególnym uwzględnieniem budowania wizji własnej przyszłości. Szczególne zainteresowanie kieruje w stronę momentów przełomowych w życiu młodych ludzi, związanych z podejmowaniem nowych ról i zadań.
Dlaczego chcę być psychologiem?- moje zasoby w pracy z drugim człowiekiem
Podczas warsztatu będziemy mieli okazję przyjrzeć się powodom dla których psychologia może być interesującym kierunkiem studiów. Wspólnie przyjrzymy się temu jakie cechy oraz umiejętności są wartościowe i użyteczne w zawodzie psychologa. Każdy uczestnik warsztatu będzie miał okazję do refleksji nad swoimi mocnymi stronami, umiejętnościami i cechami które mogą być pomocne w pracy z drugim człowiekiem.
Aleksandra Dopierała - absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła podstawowe i zaawansowane szkolenie psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Obecnie jest doktorantką Uniwersytetu SWPS w Warszawie prowadząc badania naukowe dotyczące zjawiska empatii oraz zajęcia ze studentami psychologii w Warszawie i Poznaniu. Ma doświadczenie w pracy terapeutycznej indywidualnej i rodzinnej, psychoedukacji, warsztatach i szkoleniach oraz interwencji kryzysowej, które zbierała pracując w poznańskich szkołach, przedszkolach, szpitalu klinicznym oraz prywatnych placówkach opieki zdrowotnej.
Stawiaj na świadomy rozwój!
Celem warsztatu jest pobudzenie do refleksji nad samym sobą, wzbudzenie chęci do rozwoju i zmiany, która pozwoli nam osiągnąć dojrzałość i stawać się lepszym i bardziej spełnionym od tego z dnia wczorajszego. Zastanowimy się w jakich obszarach chcemy się rozwijać, czego mają dotyczyć zmiany i w jaki sposób je wprowadzać abyśmy mogli powiedzieć, że się rozwijamy. Odpowiemy sobie na kilka pytań bazując na wiedzy z psychologii rozwojowej: Czym jest rozwój? Czy każda zmiana świadczy o rozwoju? Kto jest odpowiedzialny za niego?
dr Mirosława Anna Leopold – psycholog rozwojowy i coach. Ukończyła studia psychologiczne na UAM w Poznaniu oraz Podyplomowe Studia Coachingu na Uniwersytecie SWPS. Przez kilkanaście lat pracowała na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii UAM oraz współpracowała z organizacjami projektując i prowadząc szkolenia z zakresu kompetencji miękkich. Obecnie jest wykładowcą Uniwersytetu SWPS na studiach podyplomowych Coachingu w Poznaniu, Sopocie i Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z praktyki coachingowej oraz warsztaty i wykłady z przedmiotów psychologicznych. Na studiach dziennych na kierunku psychologia prowadzi wykłady i warsztaty z Rozwoju osobistego. Opiekun merytoryczny portalu Coachingroom.pl. Wspiera klientów indywidualnych i biznesowych we wprowadzaniu zmian zarówno w pracy zawodowej jak i życiu osobistym, w rozwoju kompetencji i zwiększaniu efektywności działań.
Wybór studiów prawniczych - współczesne perspektywy zawodowe prawnika
W ostatnim dziesięcioleciu nastąpiły bardzo daleko idąca przemiany w środowisku społecznym, w którym żyjemy. W aspekcie gospodarczym wiele zmieniło się w związku z członkostwem Polski w Unii Europejskiej, co otworzyło nasz kraj na nowe inicjatywy. Natomiast codzienne życie ludzi odmieniło się poprzez nowe technologie, które otwierają dodatkowe możliwości.
Z wymienionych względów osoby będące u progu kariery zawodowej, planując tą karierę, nie mogą ograniczać się do pojmowania jej przez pryzmat utartych schematów. Muszą liczyć się z konkurencją lokalnego i globalnego rynku pracy. Przykładowo, przyszli inżynierowie planując swój rozwój zawodowy muszą otworzyć się na rozwiązania innowacyjne, lekarze muszą liczyć się ze stażami zawodowymi za granicą, a osoby chcące pracować w biznesie muszą poznać uwarunkowania globalnej nowoczesnej wymiany handlowej, czy rynku usług.
Otaczające nas zmiany istotne wpływają też perspektywę takich tradycyjnych zawodów, jak zawód prawnika. Zawód ten - podobnie jak i inne wyżej wymienione - daje obecnie więcej możliwości, jednakże możliwości te trzeba chcieć poznać. Dziś nie wystarczy uproszczone założenie: "skończę prawo, być może zostanę adwokatem". Współcześnie osoba rozpoczynająca karierę zawodową powinna starać się zdobywać wiedzę na temat perspektyw obranego kierunku, umieć je ocenić, zweryfikować swoje możliwości, tak aby świadomie kształtować satysfakcjonujący i pozwalający na godne utrzymanie rozwój zawodowy.
Spotkanie z dr Janem Szumą pozwoli słuchaczom uświadomić sobie możliwości jakie otwierają się przed absolwentem studiów prawniczych. Dyskutanci będą mogli dowiedzieć się jakie są współcześnie oczekiwania wobec studenta prawa, a także na co należy zwrócić uwagę w trakcie planowania kariery zawodowej. Omówione zostaną także poszczególne zawody prawnicze oraz to jakie otwierają one szanse.
dr Jan Szuma – doktor nauk prawnych, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, stopień doktora nauk prawnych uzyskał w zakresie prawa administracyjnego – prawa ochrony środowiska. Wieloletni praktyk związany z sądownictwem administracyjnym. Specjalista z zakresu prawa ochrony środowiska i problematyki procesu inwestycyjnego, wykładowca Uniwersytetu SWPS.
„Kto pyta nie błądzi” - spotkania z przedstawicielami kierunków
Indywidualne spotkania z naszymi wykładowcami oraz studentami wszystkich kierunków i trybów na Uniwersytecie SWPS.
Dyrektorowie Instytutów oraz studenci będą czekać na Wasze pytania w rotundzie na 1 piętrze.
Dodatkowo przez cały czas trwania wydarzenia, otwarte będzie Biuro Rekrutacji, gdzie otrzymacie wszystkie informacje na temat kierunków oraz możecie złożyć dokumenty na studia na naszym Uniwersytecie.
Termin i miejsce
1 lipca 2017 r. godz. 9.00-12.45
Uniwersytet SWPS
Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań
Kontakt
Katarzyna Kwaśnik
Młodszy specjalista ds. marketingu
tel. 61 27 11 217
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.