Strategii
Strategia Uniwersytetu SWPS 2024-2029
Jak wyglądały prace nad strategią
i jak będziemy ją wdrażać
Realizacja strategii
Pięć obszarów strategicznych naszej uczelni
W nowej strategii opisaliśmy kluczowe obszary działalności naszego uniwersytetu: edukację, naukę i sztukę, działalność publiczną, wspólnotę i środowisko. Zdefiniowaliśmy też konkretne cele i sposoby ich osiągnięcia – tak, aby koordynatorzy i koordynatorki poszczególnych obszarów mogli działać w oparciu o wypracowany dokument.
W 2029 chcemy mieć środowisko, w którym studenci odkrywają i kształtują swoje ścieżki edukacyjne, integrując wiedzę z praktyką i odpowiadając na potrzeby współczesnego świata. Naszym celem jest wspieranie ich oraz kadry akademickiej w krytycznym i twórczym podejściu do nauki i aktywnym wpływaniu na przyszłość opartą na empatii, wiedzy i odpowiedzialności.
Dorota Wiśniewska-Juszczak
koordynatorka celu strategicznego "Edukacja"
Naszym celem jest bycie pierwszą w Polsce i rozpoznawalną na arenie międzynarodowej uczelnią badawczą łączącą nauki społeczne i humanistyczne ze sztuką i nowymi technologiami.
Karol Murlak
koordynator celu strategicznego "Nauka i sztuka"
Naszą ambicją jest, aby działania uczelni wpływały na poprawę jakości życia, wspierały innowacje społeczne, a także wzmacniały pozycję uczelni jako kluczowego partnera w procesach legislacyjnych oraz w projektach krajowych i międzynarodowych.
Patrycja Job
koordynatorka celu strategicznego "Działalność publiczna"
Chcemy by w 2029 roku Uniwersytet był miejscem, w którym troska o dobrostan, różnorodność i wzajemny szacunek stanowiły fundament naszej wspólnej przyszłości. Chcemy być instytucją inkluzywną i dwujęzyczną, w której osoby pracujące czują sprawczość, mogą się rozwijać, czerpać satysfakcję ze swojej pracy.
Paulina Kolańćzyk-Zwierz
koordynatorka celu strategicznego "Wspólnota akademicka"
Naszą ambicją jest, aby w 2029 roku stać się zieloną uczelnią, aktywnie przeciwdziałającą zmianom klimatycznym i wspierającą adaptację do ich skutków. Stworzymy świadomą, prośrodowiskową społeczność, która będzie realizować działania zgodne z międzynarodowymi standardami ESG i Celami Zrównoważonego Rozwoju.
Zuzanna Jakubik
koordynatorka celu strategicznego "Środowisko"
Prace nad strategią
Wspólnie decydujemy o przyszłości naszej uczelni
Strategia Uniwersytetu SWPS na lata 2024-2029 to kontynuacja strategii „My, Uniwersytet” realizowanej od 2017 do 2023 roku. Nowa strategia tworzona była partycypacyjnie. W jej przygotowaniu uczestniczyło ponad 130 osób, członkiń i członków wspólnoty akademickiej, ale także duża grupa ekspertek i ekspertów oraz interesariuszy zewnętrznych.
Wspólna praca nad strategią była dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Po raz kolejny przekonałam się o niezwykłej pasji, sile i potencjale, które drzemią w naszej społeczności.
Iga Lewicka
menedżerka projektów w Dziale Marketingu
Nasza strategia to wspólnie namalowany obraz uczelni za 5 lat. Sam proces twórczy był niesamowitą okazją do bliższego poznania współpracowników i stworzenia wizji Uniwersytetu jako miejsca, w którym pracujemy z dumą, bo ma wpływ i zmienia świat na lepszy.
Agata Wysocka
Dyrektorka ds. rekrutacji
Z mojej perspektywy udział w tworzeniu strategii Uniwersytetu SWPS w obszarze działań na rzecz zdrowia psychicznego to nie tylko ogromna odpowiedzialność społeczna, ale również źródło poczucia sprawczości.
Dominika Kacperek-Karbowiak
Dyrektor Zarządzający Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej
Praca nad strategią była dla mnie dowodem na to, że akademicka różnorodność stanowi wspólną wartość, na której można budować innowacyjne rozwiązania, które mają potencjał zmiany świata.
Mariusz Wszołek
Zastępca Dyrektora Instytutu Projektowania
Prace nad strategią Uniwersytetu SWPS to świetna okazja, by spotkać ludzi, którzy naprawdę chcą coś zmienić, i dołożyć swoją cegiełkę do przyszłości naszej uczelni.
Grzrgorz Rzeźnik
Manager ds. Badań i Innowacji
Wspólna praca nad strategią Uniwersytetu SWPS i jej realizacja to coś więcej niż zmiana naszej uczelni. To nasz wkład w rozwój i przyszłość szkolnictwa wyższego i nauki. Świadomość, że możemy kształtować tak istotne zmiany, daje prawdziwą satysfakcję.
Renata Czeladko
Rzeczniczka prasowa