logo uswps nazwa 3

Wrocław

Przenoszenie się mediów do Internetu jest w tej chwili faktem. Bez warsztatowych kompetencji dotyczących tego, jakie są cechy specyficzne pracy dziennikarskiej w internecie, jak wizualizować dane, jak budować swój własny wizerunek w mediach i wreszcie jak na tym wszystkim zarobić trudno przetrwać na współczesnym rynku medialnym. Podczas czterech prelekcji w ramach Digital Media Campus Day będzie można poznać tajniki funkcjonowania dziennikarstwa w Internecie oraz zapoznać się z praktycznymi aspektami procesu digitalizacji, czyli „uinternetowienia” mediów.  Obowiązują zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy » 

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (Uniwersytet SWPS, Filia we Wrocławiu) oraz Grupa ONET.

Spotkanie

marzec
16 2017

Wrocław

Harmonogram

11.00-12.00 – Czym są „fake newsy” i jak z nimi walczyć?

  • ​Aleksandra Karasińska – zastępca redaktora naczelnego Newsweeka

12.00-13.00 – Obraz w dziennikarstwie internetowym. Infografiki i wizualizacja danych

  • Maciej Kabroński - szef Fakt24.pl

13.00-14.00 – Chcesz zostać gwiazdą You Tube’a?

  • Wojciech Wieman - video manager ONET i OnetRano

14.00-15.00 – SEO – Jak zarobić pierwszy miliard

  • Grzegorz Strzelec - Head of SEO ONET-RAS Polska

 


Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy interesują się dziennikarstwem internetowym i wizualizacją danych. Ale nie tylko. Zapraszamy też tych, którzy chcieliby zostać influencerami i gwiazdami You Tube’a oraz dowiedzieć się, jak na mediach elektronicznych zarabiać.

dr Karina Stasiuk-Krajewska, organizator

Warsztaty

Czym są „fake newsy” i jak z nimi walczyć?

„Fake newsy” to potężna broń o której dowiedzieliśmy się przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jak potężną są bronią okazało się po wyborze Donalda Trumpa.

Czym są „fake newsy”? Jak z nimi walczyć w social mediach? Jak działają serwisy „Fact checkingowe” i jak duzi wydawcy w kraju i na świecie weryfikują „fake newsy”.

karasinska

​Aleksandra Karasińska

Jest dziennikarzem z dużym doświadczeniem zawodowym, zarówno w mediach elektronicznych jak i w prasie. Swoją karierę zaczynała w Radiu Wolna Europa w 1996 roku. Pracowała w Radiu Zet, TVN24 i w Telewizji Polsat, gdzie była zastępcą szefa działu informacji. W latach 2008-2010 Karasińska pracowała na Ukrainie, była dyrektorem projektu ukraińskiej telewizji informacyjnej w grupie TRK. Od 2010 do 2012 roku pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika Wprost. Od 2012 roku jest zastępcą redaktora naczelnego Newsweeka Tomasza Lisa.

Obraz w dziennikarstwie internetowym. Infografiki i wizualizacja danych

Komunikacja wizualna, to coraz częściej nowy język nie tylko dla młodych odbiorców treści. Prezentacja danych w postaci wykresów, tabel i infografik sprawia, że użytkownicy lepiej przyswajają dane, które pozwalają łatwiej wizualizować dane zjawisko, a przy okazji stało się sztuką przekazu.

Maciej Kabroński w pasjonujący sposób opowiada o tych technikach i pracach swojego zespołu nie tylko przygotowanych na rynek Polski

258 michal kabronski

Maciej Kabroński

Szef Fakt24.pl , wydawca, dziennikarz, ekspert w dziedzinie wizualizacji danych. Od 17 lat w branży mediowej. Od dwóch lat w Grupie Onet-RASP, gdzie pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego Fakt.pl. Przez ostatnich 7 lat był związany z WP.PL, wcześniej przez 8 lat w Grupie PolskaPress współtworzył serwis Gratka.pl oraz NaszeMiasto.pl. Od 12 lat kieruje eksperckimi zespołami wizualizacji danych. Pochodzi z Gdańska, jest absolwentem nauk politycznych i socjologii na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie pracuje w tamtejszym Instytucie Dziennikarstwa, specjalizując się w zagadnieniach wizualizacji danych i funkcjonowania projektów internetowych. Współtwórca Polskiej Grupy Infograficznej. W wolnych chwilach gra w brydża i wizualizuje świat. 

Chcesz zostać gwiazdą You Tube’a?

Każdy z nas może nakręcić film i wrzucić do sieci, ale takich filmików są na świecie miliony. Jak znaleźć temat, wybrać odpowiednią formę, sprzęt aby osiągnąć sukces w sieci?

Wojciech Wieman od kilku lat prowadzi Akademię Video dla osób, które już stawiają pierwsze kroki na You Tubie, dzięki niemu także stały się gwiazdami. Opowie również o pracy z Jarosławem Kuźniarem przy powstawaniu programu Onet Rano.

258 wojtek wieman

Wojciech Wieman

Ma tytuł magistra psychologii mediów, ukończył studia podyplomowe dla producentów filmowych, telewizyjnych i radiowych. Na rynku pracy funkcjonuję od czerwca 2006 (zaczynał na drugim roku studiów) i od tamtego czasu pracuje w różnych miejscach. W Onecie na stanowisku video managera, choć ewoluował do social media shoguna (ninja to za mało) przy produkcji Onet Rano, co sprowadza się do robienia śmiesznych gifów z Jarkiem Kuźniarem w roli głównej.
Poza tym jest człowiekiem orkiestrą - sam produkuję materiały video, udziela się na Twitterze i Facebooku, zna się na nowych technologiach, urządzeniach mobilnych, marketingu, social media i wielu wielu innych.

SEO – Jak zarobić pierwszy miliard

Na obecnym runku internetowym nie wystarczy mieć tylko dobry materiał, trzeba również dotrzeć do osób które będą go chciały przeczytać, wysłuchać czy obejrzeć.

Grzegorz Strzelec wyjaśni fundamenty SEO, techniki pracy przygotowania materiału pod SEO, czym są kluczowe frazy i dlaczego to takie wszystko jest ważne w zdobyciu nawet miliarda odsłon w sieci.

258 grzegorz strzelec

Grzegorz Strzelec

Od ponad 30 lat wielbiciel świata IT. Pierwsze kroki stawiał w latach 80 na komputerach Atari i języku BASIC. Ma za sobą ponad dekadę doświadczeń biznesowych nie tylko w świecie IT. Obecnie zarządza SEO w największym w Polsce portfolio serwisów i jest odpowiedzialny za wyniki SEO całej grupy Onet-RAS Polska liczone w miliardach sesji rocznie.
Posiada prestiżowy tytuł „Top Contributor” nadany przez Google Inc. gdzie wspomaga zespół Quality w Google w rozwiązywaniu problemów polskich Webmasterów z zakresu SEO. Założyciel grupy społecznościowej "SEO Poland", zrzeszającej już ponad 4500 osób zainteresowanych polską branżą SEO. Wykłada SEO zarówno dla początkujących blogerów i właścicieli stron internetowych, jak i zaawansowanych specjalistów IT. Występował na ogólnopolskich konferencjach jak See Bloggers czy Festiwal SEO. Dzielił się wiedzą ze studentami na UJ i ramach Bloga Roku. Prywatnie miłośnik podróży, kotów oraz kultury hiszpańskiej.

Zgłoszenia

[Form Digital_Media_Campus_15032017_Wroclaw not found!]

Termin i miejsce

16 marca 2017 r., godz. 11.00–15.00, sala 119

Uniwersytet SWPS, Filia we Wrocławiu
ul. Ostrowskiego 30b

Kontakt

w sprawie zgłoszeń
strefa.wroclaw@swps.edu.pl

w sprawach organizacyjnych
dr Karina Stasiuk-Krajewska
(+48) 608 36 45 54
kstasiuk-krajewska@swps.edu.pl

Aktualności z Wrocławia

Nowości wydawnicze 08-07-2021

Reglamentacja broni palnej w Europie. Wybrane zagadnienia

Monografia „Reglamentacja broni palnej w Europie. Wybrane zagadnienia” pod redakcją naukową dr. hab. Dariusza Jagiełły z Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie przedstawia unijne dyrektywy dotyczące posiadania broni palnej w państwach...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 12-07-2021

Cezary Hładki ze School of Form laureatem Cannes Indies Cinema Awards

Z wielka radością i dumą informujemy, że film „Na białym koniu” w reżyserii Cezarego Hładki, wykładowcy School of Form Uniwersytetu SWPS, został doceniony podczas tegorocznej edycji Cannes International Cinema Festival...

Czytaj więcej

Nagrody i wyróżnienia 16-07-2021

Elsevier Research Impact Leaders Award 2020 dla Uniwersytetu SWPS

Z przyjemnością informujemy, że po raz trzeci z rzędu Uniwersytet SWPS otrzymał nagrodę Elsevier Research Impact Leaders Award w kategorii Humanities. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza wysoką rangę naszej uczelni i...

Czytaj więcej

Blog Strefy Prawa 19-07-2021

Zaangażowane. Zaangażowani – nowy cykl podcastów kierunku Życie publiczne

Każda zmiana zaczyna się od pojedynczego człowieka, jego determinacji, zapału i woli działania. Zaangażowanie to wartościowa postawa, a także przydatna umiejętność, coraz bardziej pożądana w dzisiejszym świecie. Chcąc inspirować do...

Czytaj więcej

Blog Strefy Psyche 23-07-2021

Dziecko, Nastolatek, Dorosły – nowy cykl podcastów Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS

Kryzysy psychiczne doświadczane przez młode osoby coraz poważniej zagrażają ich życiu i zdrowiu. Niezwykle ważna jest większa społeczna świadomość związana z tym problemem oraz uzyskaniem profesjonalnej pomocy specjalisty. W nowym...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 29-07-2021

„Głowa się rusza” 2021 – znamy laureatów

„Gdzie jesteśmy – dokąd zmierzamy?” – tak brzmiało hasło tegorocznego konkursu graficznego „Głowa się rusza”, w którym można było wywalczyć indeks na Grafikę Uniwersytetu SWPS i nagrodę pieniężną stanowiącą równowartość czesnego za naukę...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 31-07-2021

Akademia Innowacji – rozwiń swój pomysł na produkt lub usługę

Chcesz się nauczyć, jak tworzyć innowacyjne produkty lub usługi? A może masz już swój pomysł i chcesz go dopracować? Zgłoś się do Akademii Innowacji Uniwersytetu SWPS. Akademia jest programem organizowanym...

Czytaj więcej

Online 04-08-2021

HR i IT – synergia współpracy

Zarządzanie zasobami ludzkimi w dobie digitalizacji to duże wyzwanie zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy. Jakie trendy technologiczne obserwujemy obecnie w HR? Czy automatyzacja działań to szansa czy zagrożenie? Jakie...

Czytaj więcej

Konferencje 22-11-2021

Ciemna liczba przestępstw – oblicza Dextera, czyli dyskusja nad sprawstwem, winą i karą

– Przysłowie indiańskie mówi o dwóch wilkach, które mamy w sobie – dobrego i złego. Czy od nas samych zależy, którego z nich pielęgnujemy? Czy nasze zachowanie jest wynikiem „wolnej...

Czytaj więcej

Archiwum aktualności z Wrocławia

Aktualności z Wrocławia 14-07-2021

Spotkanie z wrocławskim Wydziałem Psychologii

Niedługo rozpoczniesz studia na Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu lub dopiero planujesz dołączyć do naszej społeczności? Spotkaj się z naszą kadrą i poznaj, jak wyglądają studia we wrocławskim kampusie –...

Czytaj więcej

Blog Strefy Zarządzania 06-07-2021

Innowacyjnie o innowacjach – nowy cykl podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS

Jakie będą innowacje jutra? Czy jesteśmy na nie gotowi? Czemu i komu będą służyły? Między innymi na te pytania odpowiadamy w nowym cyklu podcastów „Innowacyjnie o innowacjach” Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS...

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze 05-07-2021

Gu Hongming prekursorem idei fuzji cywilizacji. Konfucjanizm jako ratunek dla Zachodu i świata

Publikacja „Gu Hongming prekursorem idei fuzji cywilizacji. Konfucjanizm jako ratunek dla Zachodu i świata” dr. Marka Tylkowskiego z Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie to biografia intelektualna Gu Hongminga, wybitnego chińskiego myśliciela przełomu XIX...

Czytaj więcej

Sukcesy 05-07-2021

Koło Studenckie „Nagłos” z nagrodą za najlepszy podcast socjologiczny

Miło nam poinformować, że podcast „Zapomnieni – alkoholizm” członkiń i członków Koła Studenckiego „Nagłos” z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Praca naszych...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 04-07-2021

Interkulturowy warsztat: Zmiana przez design. DESIGN AS PROTEST – co możeMY?

Zdarzenia ostatnich lat dostarczają wielu wyzwań, przed jakimi stoi ludzkość. Jak możemy się w nie angażować? Jak strategicznie działać na rzecz zrównoważonej przyszłości, by zwracać uwagę na problemy współczesnego świata?...

Czytaj więcej

Sukcesy 30-06-2021

Uniwersytet SWPS w światowym rankingu młodych uczelni

Uniwersytet SWPS znalazł się w dorocznym międzynarodowym rankingu młodych uniwersytetów – Times Higher Education Young University Ranking. Na 475 ocenianych uczelni, które działają nie dłużej niż od 50 lat, znaleźliśmy się...

Czytaj więcej

Online 28-06-2021

Projektowanie komunikacji marek etycznych i odpowiedzialnych społecznie

Idealny świat to taki, gdzie produkty rozwiązują ludzkie problemy, usługi mają na celu ułatwiać codzienne życie, przedmioty nie szkodzą środowisku, a nasze pieniądze trafiają tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Czy...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 24-06-2021

HumanTech Meetings: Czy zapobiegniemy kolejnej fali infodemii? Nauka i technologia w walce z dezinfo…

Wirusowi koronawirusa SARS-CoV-2 od samego początku towarzyszy wirus społeczny – niezwykle groźna infodemia. Bez wątpienia to ona odpowiada za wzrost liczby ofiar. Wiele osób, które straciło życie, kierowało się informacjami...

Czytaj więcej

UNIWERSYTET SWPS 18-06-2021

Szkoła letnia LEAD-ME Summer Training School Warsaw 2021

Ośrodek Badań Okulograficznych Uniwersytetu SWPS oraz Uniwersytet Warszawski zapraszają do wzięcia udziału w letniej szkole LEAD-ME Summer Training School Warsaw 2021. Zajęcia będą poświęcone zastosowaniom okulografii w badaniach nad dostępem...

Czytaj więcej

Webinar 18-06-2021

Współczesna literatura chińska – jak być twórcą w Państwie Środka?

Chiny są coraz bogatsze i bardziej nowoczesne, a jednocześnie coraz mniej wolne. Czy świat, w jakim nie ma anonimowości i każda wypowiedź prześwietlana jest przez najbardziej zaawansowane algorytmy cenzorskie, może...

Czytaj więcej

Konferencje 16-06-2021

Efektywność zachowań organizacyjnych w dobie współczesnego zarządzania

Zachowania organizacyjne to jeden z najważniejszych obszarów efektywności przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. Pandemia COVID-19 postawiła przed tą subdyscypliną szereg nowych wyzwań badawczych i praktycznych, między innymi w zakresie tematyki...

Czytaj więcej

Sukcesy pozanaukowe 16-06-2021

Magdalena Tomaszewska-Bolałek po raz kolejny laureatką kulinarnych Oscarów

Odmienne kultury poznawać można na różne sposoby: poprzez odkrywanie zabytków, historii, literatury... albo dzięki kuchni. Magdalena Tomaszewska-Bolałek, orientalistka, badaczka kultury kulinarnej, kierowniczka Food Studies na Uniwersytecie SWPS, a także autorka...

Czytaj więcej

Sukcesy 16-06-2021

Projekty studentów Grafiki w kampanii Miasta Wrocław

Studenci Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu włączyli się w kolejną odsłonę akcji #WrocławZdalnieLokalnie, realizowanej przez Urząd Miasta Wrocławia. Natalia Fligiel, Joanna Kozołub, Emilia Pińczuk, Hanna Szymańska oraz Dominik Trubowicz przygotowali serię grafik zachęcających lokalnych przedsiębiorców...

Czytaj więcej

Online 16-06-2021

ChinaTalk with Dominik Declercq (Association des Constructeurs Européens d'Automobiles)

Chiny niezmiennie od dziewięciu lat są liderem przemysłu samochodowego na świecie – odpowiadają za jedną trzecią globalnej sprzedaży aut. Chińskie firmy trzymają w swoich rękach połowę rynku lokalnego, budują też...

Czytaj więcej

Sukcesy 16-06-2021

Uniwersytet SWPS w rankingu szanghajskim

Po raz kolejny pojawiliśmy się w Shanghai Global Ranking of Academic Subjects, światowym rankingu uczelni przedstawiającym osiągnięcia w zakresie poszczególnych dyscyplin naukowych. W psychologii nasz uniwersytet znajduje się w trzeciej...

Czytaj więcej

Aktualności z Warszawy 15-06-2021

Kółko Projektowania usług i innowacji

Nauki humanistyczne są bliższe twojemu sercu? Chcesz się dowiedzieć, jak można je wykorzystać, by ułatwić i uprzyjemnić codzienne życie każdego z nas? Marzysz, by w przyszłości wykonywać kreatywny i ciekawy...

Czytaj więcej

Konferencje 15-06-2021

XXIX Kolokwia Psychologiczne PAN

Kolokwia Psychologiczne są coroczną konferencją organizowaną przez Komitet Psychologii PAN. Celem kolokwiów jest wymiana doświadczeń związanych z istotnymi problemami współczesnej psychologii, wspólna refleksja nad kierunkami rozwoju naukowej myśli psychologicznej oraz...

Czytaj więcej

Aktualności z Wrocławia 13-06-2021

„In situ. Uczymy (się) zmiany”. Wystawa wykładowców i studentów Grafiki

„W obliczu różnych zmian i zwrotów charakterystycznych dla współczesnego świata interesujące stają się miejsca stałe. Miejsca posiadające jeśli nie realną, to symboliczną trwałość, dzięki której czerpiemy energię, inspirację, zapał do...

Czytaj więcej