logo uswps nazwa 3

Jak wybrać przedmioty maturalne?

Matura to Twój bilet wstępu na uczelnię wyższą. Pierwszym krokiem jest złożenie deklaracji przedmiotów, które chcesz zdawać na maturze. Masz czas do 30 września! Nie wiesz na co się zdecydować? Zastanawiasz się czy skupić się na swoich mocnych stronach i wybrać przedmioty, w których czujesz się pewnie? A może obawiasz się, że źle wybierzesz i zamkniesz sobie drogę na wymarzony kierunek?

W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomogą Ci Przemysław Staroń – Nauczyciel Roku 2018, nominowany do Global Teacher Prize 2020, oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

 23 września | godz. 18.00-19.00 | Online

Uzyskaj dostęp do webinaru
staron foto

O kursie maturalnym - będziemy z Tobą na każdym kroku!

Zapraszamy na pierwsze spotkanie wyjątkowego kursu dla maturzystów online. Od września do lipca eksperci z Uniwersytetu SWPS przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy przygotowania do egzaminu dojrzałości i rozpoczęcia studiów. Począwszy od stworzenia idealnego planu nauki, poprzez wskazówki dotyczące technik uczenia się i radzenia sobie ze stresem, aż do wyboru najlepszego kierunku i uczelni. Będziemy z Tobą na każdym kroku!

Podczas pierwszego webinaru porozmawiamy m.in. o tym:

  • czym się kierować przy wyborze przedmiotów maturalnych?
  • czy zdawać ich więcej czy mniej, ale z lepszymi wynikami?
  • gdzie szukać informacji o zasadach rekrutacji na wybraną uczelnię?
  • jakie są Twoje mocne strony - czy na pewno je znasz?
staron foto

Prowadząca

Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z Uniwersytetem SWPS, prowadząc warsztaty dla młodzieży w szkołach oraz podczas Pol'and'Rock Festival. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i liceum Spark Academy w Poznaniu.

Ekspert

Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca. Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata, w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018. Ekspert ds. edukacji w sztabie Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni.

staron fotoUzyskaj dostęp do webinaru

Matura 2021

staron foto

Ucz się skutecznie, a nie ciężko.
Planuj mądrze, a nie dużo.

Jestem Przemek Staroń
i zapraszam Cię do udziału
w wyjątkowym kursie.

Przemysław Staroń, psycholog, współautor i główny ekspert kursu,
Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

staron foto

Maturalne lifehacki, strategie, taktyki.
Złap dobry kurs na maturę!

Jestem Michalina Mruczyk
i zapraszam Cię do udziału
w spotkaniach z ekspertami,
które będę prowadzić!

Michalina Mruczyk, psycholożka i nauczycielka,
współautorka i prowadząca kurs

staron foto
staron foto
psychologia

01

W niepewnych czasach
damy Ci wiedzę i umiejętności,
które przydadzą się nie tylko dziś,
ale i przez całe życie!

badania

02

Nauczymy Cię, jak się uczyć!
Tego nie znajdziesz w swoich
szkolnych podręcznikach!

informatyka

03

Pokażemy Ci narzędzia
do stworzenia dobrego planu
i własnego kalendarza
przygotowań do matury.
A to już połowa sukcesu!

informatyka

04

Z nami dowiesz się
jak wykorzystać stres
jako dodatkowe paliwo
do działania, by w swoim
tempie oswoić niepokój.

staron foto

Harmonogram kursuKrok po kroku do Twojej matury!

Wrzesień

Jakie przedmioty maturalne wybrać?
Ekspert
Przemysław Staroń
23.09.2020
18.00 - 19.00

Jak dobrze rozpocząć swój rok maturalny i podjąć właściwą decyzję przy składaniu deklaracji przedmiotów maturalnych? Czym się kierować przy ich wyborze? Czy zdawać więcej czy mniej przedmiotów, ale z lepszymi wynikami? Gdzie szukać informacji o zasadach rekrutacji na wybraną uczelnię? Twoje mocne strony - czy na pewno je znasz?

Czytaj więcej »

Październik

Kalendarz przygotowań do matury - zaplanuj naukę
Ekspert
Przemysław Staroń
21.10.2020
18.00 - 19.00

Jak ułożyć swój idealny plan nauki? Na czym się skupić w poszczególnych miesiącach przed maturą? Czy dzięki dobrej organizacji czas może być Twoim sprzymierzeńcem? W jaki sposób poradzić sobie z rozpraszaczami uwagi i zjadaczami czasu - takimi jak facebook czy instagram? Czy każdy wolny dzień musisz przeznaczyć na naukę?

Czytaj więcej »

Listopad

10 błędów, które popełniasz ucząc się do matury i jak to zmienić
Ekspert
Sławomir Prusakowski
18.11.2020
18.00 - 19.00

Jak uczyć się skutecznie, a niekoniecznie dużo? Czy uczenie się na pamięć to zawsze najlepsze rozwiązanie? Wkuwanie samodzielne czy w grupie? Warto skorzystać z gotowych opracowań czy lepiej przygotować je samemu? Nauka na ostatnią chwilę czy systematyczne powtarzanie?

Grudzień

10 sposobów, żeby zmotywować się do nauki
Ekspert
Sławomir Prusakowski
9.12.2020
18.00 - 19.00

Jak motywować się podczas samodzielnej nauki w domu? Co zrobić, gdy przerasta Cię liczba obowiązków? Jakie techniki zastosować, żeby nie poddać się już na starcie? W jaki sposób zachować równowagę pomiędzy dobrym samopoczuciem a samodyscypliną? Dlaczego nagradzanie się za ciężką pracę jest takie ważne?

Styczeń

Maturalne last minute, czyli ostatni czas na zmiany
Ekspert
Marta Młyńska
13.01.2021
18.00 - 19.00

Próbna matura jako “jazda testowa” - jak ją wykorzystać do weryfikacji swojego planu? Czy warto jeszcze zmienić deklarację maturalną? Co już umiem, a co muszę jeszcze ogarnąć? Jak sprawdzić czy wybrane sposoby nauki dają oczekiwane efekty?

Luty

Lifehacki na maturę - techniki pamięciowe, ściągi
Ekspert
Sławomir Prusakowski
17.02.2021
18.00 - 19.00

Fiszka teraz czy ściąga później? Z jakich materiałów najlepiej korzystać, ucząc się do matury? Jakie techniki pamięciowe warto wypróbować? Jak zaplanować powtórki i usprawnić naukę na “ostatniej prostej”?

Marzec

Jak w 10 krokach poradzić sobie ze stresem przed maturą?
Ekspert
dr Agnieszka Mościcka-Teske
17.03.2021
18.00 - 19.00

Czy stres zawsze jest przeszkodą? A może da się wykorzystać go jako dodatkowe paliwo do działania? Jak ważny jest odpowiedni relaks i odpoczynek podczas nauki? Co zrobić, kiedy mam już dość? Jakie techniki radzenia sobie ze stresem są najskuteczniejsze?

Kwiecień

Matura pisemna - jak pisać testy?
Ekspert
Marta Młyńska
7.04.2021
18.00 - 19.00

Jaką strategię przyjąć podczas pisania egzaminu? Ile czasu poświęcić na poszczególne części? Jak poradzić sobie z pustką w głowie? Czy i ile czasu warto zostawić na korektę? Czy pisać od razu “na czysto” czy wykorzystać brudnopis?

Kwiecień

Matura ustna - 5 zasad dobrej prezentacji
Ekspert
Milena Drzewiecka
28.04.2021
18.00 - 19.00

Jak być sobą i zachować spokój podczas wystąpienia? Co zrobić, gdy zapomnisz co chcesz powiedzieć? Czy warto nauczyć się prezentacji na pamięć? Jak ważne są moja dykcja i wygląd? Jak zadbać o płynność mówienia i dać sobie czas do namysłu?

Maj

W oczekiwaniu na wyniki - prawa i możliwości maturzysty
Ekspert
prof. Adam Bodnar
19.05.2021
18.00 - 19.00

Czy mogę zobaczyć swój arkusz egzaminacyjny? Co zrobić, jeśli mam wątpliwości co do wyników? Jak wygląda procedura poprawiania matury? Kiedy można unieważnić wynik maturalny?

Czerwiec

Jak wybrać uczelnię? - pamiętaj o planie A i B
Ekspert
Przemysław Staroń
16.06.2021
18.00 - 19.00

Serce czy rozum - wybrać kierunek przez wzgląd na pasję czy przyszłą pracę i zarobki? A może da się to połączyć? Jakie pytania warto sobie zadać przed wyborem uczelni? Co ma większe znaczenie - prestiż uczelni, czy atmosfera i życie studenckie? Plusy i minusy studiowania w rodzinnym mieście? Jak przemyśleć i planować wydatki związane z ewentualną przeprowadzką i czesnym za studia?

Czerwiec

Jak “bezboleśnie” zapisać się na studia?
Ekspert
Katarzyna Ksenicz
30.06.2021
18.00 - 19.00

W jaki sposób przygotować się do aplikowania na daną uczelnię? O co warto zapytać w biurze rekrutacji? Jak skompletować swoje dokumenty? Czy zawsze muszę osobiście pojawić się na uczelni? Czym jest opłata rekrutacyjna? Jaka jest różnica pomiędzy biurem rekrutacji a dziekanatem?

Informacje praktyczne

 

psychologia

Kalendarium matur 2021

Sprawdź jak zaplanowane są matury w przyszłym roku. Zapisz te daty w swoim osobistym kalendarzu maturalnym.

Sprawdź »

psychologia

Testy maturalne 2020

Zanim przystąpisz do nauki do swojej matury, zapoznaj się z czym zmierzyli się maturzyści podczas matur w 2020 roku.

Pobierz »

psychologia

Statystyki matur 2020

Zobacz jak z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie w 2020 roku. Które przedmioty poszły im najlepiej?

Czytaj więcej »

staron foto

Zapisz się na kursi uzyskaj dostęp do wszytskich webinarów