Dzień z Psychologią na Uniwersytecie SWPS w Krakowie – dołącz do nas!
Zastanawiasz się nad studiowaniem psychologii i fascynuje cię ludzki umysł? Uniwersytet SWPS w Krakowie serdecznie zaprasza na Dzień z Psychologią! Przekonaj się, jakie możliwości kariery czekają po ukończeniu tego kierunku, uczestnicząc w ciekawych wykładach i warsztatach. Poznaj atmosferę uczelni i sprawdź, czy psychologia to kierunek dla ciebie.
Posłuchaj ciekawego wykładu
-
Psychologia, czyli próba zrozumienia, dlaczego ludzie robią to co robią
sala 220
Psychologia to nauka o zachowaniu, czyli o tym, co ludzie robią w kontakcie z innymi ludźmi, jak sobie radzą w sytuacjach trudnych, jak rozwiązują konflikty, ale również jak nawiązują relacje i działają w grupie. Aby zrozumieć zachowanie ludzi, musimy poznać to, co czują, jak myślą i do czego dążą. To oznacza, że psychologia obserwuje zachowanie ludzi, ale na tej podstawie wnioskuje o ich umyśle. Z kolei, aby zrozumieć umysł, trzeba poznać mózg, bo na jego podłożu dokonują się procesy umysłowe. Cały ten wysiłek badawczy zmierza koniec końców ku temu, aby ludziom pomóc. Celem psychologii jest nie tylko zrozumienie ludzi i ich zachowania, ale też pomaganie im w trudnościach i problemach, a z drugiej strony – pomaganie im w rozwoju osobowości i sprawowaniu lepszej kontroli nad własnym życiem.
prof. dr hab.Edward NęckaPsycholog, profesor Uniwersytetu SWPS, em. profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Specjalizuje się w psychologii poznawczej, szczególnie w tematyce kontroli poznawczej. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół różnic indywidualnych w zakresie procesów poznawczych, inteligencji człowieka, twórczości i wybitnych uzdolnień. Zajmuje się również badaniem technik rozwiązywania problemów i twórczego myślenia. Publikuje książki i artykułu naukowe na temat wybranych zagadnień psychologii ogólnej oraz uwarunkowań procesów twórczych.
Weź udział w wybranym warsztacie (odbywają się równolegle – 11.30-13.00)
-
Czy gry komputerowe zmieniają nasz mózg?
sala 100
Celem warsztatu jest zgłębienie wpływu gier komputerowych na funkcjonowanie i rozwój mózgu. Zastanowimy się, w jaki sposób różne rodzaje gier oddziałują na nasze zdolności poznawcze i emocje. Czy mogą one wspierać koncentrację, pamięć i umiejętności społeczne? A może czasami wywierają mniej korzystny wpływ? Podczas spotkania przeanalizujemy te zagadnienia, korzystając z wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii. Poznamy również metody badawcze wykorzystywane przez naukowców do analizy wpływu gier, w tym zaawansowane technologie takie jak neuroobrazowanie.
drPaulina LewandowskaPsycholog ze specjalizacją neurokognitywistyka. Zatrudniona na stanowisku Asystenta na USWPS w Krakowie. Szczególnie zainteresowana badaniami z zakresu wpływu różnych czynników, takich jak gry komputerowe czy zanieczyszczenia powietrza, na istotę białą mózgu. -
Emocjonalne pułapki: Jak rozumieć i regulować swoje emocje?
sala 217
Warsztat skupia się na metodach regulacji emocji oraz na pytaniach: dlaczego odczuwamy to, co czujemy? Co może wpływać na nasze emocje? Kiedy warto słuchać swoich uczuć, a kiedy lepiej im się nie poddawać? Umiejętność regulacji emocji jest kluczowa w radzeniu sobie ze stresem i budowaniu zdrowych, satysfakcjonujących relacji z innymi. Podczas spotkania omówimy, jakie strategie i techniki są skuteczne, bazując na aktualnych badaniach psychologicznych.
Natalia WójcikPsycholożka i psychoterapeutka. Prowadzi Fundację Bez Klamek zajmującą się szerzeniem świadomości na temat zdrowia psychicznego. Zatrudniona na stanowisku adiunkta na USWPS. Prowadzi badania na styku psychologii motywacji, poznawczej i klinicznej, szczególnie zainteresowana samoregulacją oraz doświadczeniami psychodelicznymi w kontekście psychoterapii. -
Kim jestem? Kim chcę być? Co na temat poszukiwania własnej tożsamości mówi psychologia rozwojowa?
Aula B
Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, jak kształtuje się tożsamość w okresie dorastania i wczesnej dorosłości. Dlaczego czasem podejmujemy różne działania, a potem z nich rezygnujemy? Jak współczesne możliwości wpływają na nasze plany i wybory? Razem spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania, korzystając z wiedzy z zakresu Psychologii Rozwoju Człowieka.
drPaulina Szydłowska-KlaklaPsycholożka dziecięca, psychoterapeutka. Zatrudniona na stanowisku adiunkta na USWPS. Prowadzi badania na styku psychologii rozwojowej i psychologii międzykulturowej. Szczególnie zainteresowana sytuacją dzieci i rodzin z doświadczeniem migracji. -
Moc wpływu: jak inni sterują naszymi wyborami?
Aula A
Na warsztatach porozmawiamy o wpływie społecznym z perspektywy psychologii. Dowiemy się, jak działają reklamy, dlaczego tak łatwo ulegamy wpływowi innych osób i jak rozpoznawać manipulację, by się jej skutecznie przeciwstawiać. To świetna okazja, żeby lepiej zrozumieć, co wpływa na nasze decyzje i zachowania na co dzień.
Magdalena KękuśPsycholog, zatrudniona na stanowisku adiunktki na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi badania na pograniczu psychologii sądowej, psychologii społecznej oraz psychologii poznawczej.
Gdzie?
Uniwersytet SWPS, Wydział Psychologii w Krakowie,
al. Jana Pawła II 39a, Kraków.
Kiedy?
16 stycznia 2025 r., godz. 10.15-13:00.
Kontakt
Oskar Jagiełło: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Studiuj psychologię na czołowej uczelni w kraju
Uniwersytet SWPS słynie z kształcenia doskonałych psycholożek i psychologów. Według rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” jesteśmy jedną z dwóch najlepszych uczelni w Polsce, na których możesz studiować psychologię. Nasz program spełnia europejskie standardy nauczania, jest nowoczesny i zróżnicowany. Oferujemy zarówno studia pierwszego stopnia, jak i studia jednolite magisterskie.
Psychologia
stacjonarne, niestacjonarnePsychologia
niestacjonarnePsychology
studia w języku angielskim
stacjonarneMożesz dostosować studia do swoich zainteresowań i planów zawodowych, wybierając jedną z dwóch specjalności:
- psychologia kliniczna i zdrowia,
- psychologia pracy i organizacji.
Sprawdź inne podobne kierunki
W ofercie mamy nie tylko studia psychologiczne, lecz także kierunki związane z dziedzinami pokrewnymi. Są wśród nich: coaching z elementami psychologii, psychodietetyka, behawiorystyka, psychoonkologia czy seksuologia. Zobacz kierunki związane z psychologią