Laureaci programu „Zakodowani” 2023 – kto będzie studiować informatykę za darmo
Znamy laureatów programu stypendialnego „Zakodowani”. Już od października trzech wyróżnionych kandydatów rozpocznie darmowe studia na kierunku informatyka. Uniwersytet SWPS co roku wspiera zdolnych i utalentowanych maturzystów, przyznając im stypendia pokrywające czesne za pierwszy rok nauki. Nagrodzeni mają możliwość przedłużenia stypendium na cały okres studiów. Laureatom serdecznie gratulujemy!
Wspieramy przyszłych informatyków
„Zakodowani” to konkurs, którego ideą jest wsparcie utalentowanych kandydatów na studia informatyczne. Biorąc w nim udział, możesz otrzymać stypendium pokrywające czesne za pierwszy rok nauki. Jeśli na wyższych latach utrzymasz odpowiednio wysoką średnią ocen, możesz uzyskać dofinansowanie na cały okres nauki.
Weź udział w programie
Możesz wziąć udział w konkursie, jeśli masz na koncie samodzielne, pozaszkolne działania związane z szeroko pojętą informatyką, np. stworzenie strony internetowej, bloga, aplikacji czy innego projektu z zakresu informatyki. Pamiętaj, że zaawansowanych umiejętności nauczymy cię na studiach. Teraz docenimy twoją kreatywność i zaangażowanie – nie wahaj się pokazać nam swoje projekty!
Poznaj warunki zgłoszenia, kryteria oceny i ważne terminy
„Zakodowani” – laureaci 2023
Tegorocznymi zwycięzcami konkursu „Zakodowani” są:
- Milena Mrugała – absolwentka Coders Lab – Szkoły IT. Ukończyła kurs Java Developer. Na swoim koncie ma trzy projekty napisane za pomocą frameworka Spring Boot. Jest również autorką kilku programów konsolowych.
- Piotr Sowa – aktualnie skupia się na rozwijaniu własnych projektów, w tym gry typu roguelike. Opracowuje poszczególne jej elementy, począwszy od fabuły i postaci, po różne mechaniki. Kod gry jest obiektowy. Piotr pisze go w języku Python w środowisku Pycharm/Visual Studio Code.
- Yurii Vorotnyy – jego doświadczenia to m.in. dwa małe projekty Arduino: sterownik do lodów z pilotem oraz mały robot umożliwiający nalewanie cieczy do kieliszków lub kubeczków. Robot nalewa wyznaczoną przez użytkownika w mililitrach ilość cieczy, samodzielnie wykrywa, czy w danym miejscu jest pojemnik. Pracuje w trubue auto (od razu po wykryciu nowego pojemnika nalewa ustaloną ilość cieczy) oraz manual (po naciśnięciu przycisku zaczyna rozlewanie do pojemników).
Dlaczego informatyka na Uniwersytecie SWPS?
Wybierając informatykę na Uniwersytecie SWPS, otrzymasz znacznie więcej niż tylko naukę programowania czy projektowania aplikacji – zyskasz również umiejętność dostrzegania i rozwiązywania problemów za pomocą wiedzy i narzędzi informatycznych, z otwartością na zagadnienia społeczne i humanistyczne, które daje środowisko Uniwersytetu SWPS. Z doskonałej szansy na darmowe studia na naszej uczelni skorzystali laureaci programu „Zakodowani”.