WrocMUN 2017 – symulacja obrad ONZ
Młodzież z całego świata już po raz 21. odwiedzi Wrocław, aby wziąć udział w symulacji obrad ONZ. Trzydniowe wydarzenie to prawdziwa szkoła demokracji oraz współpracy w wielokulturowym środowisku. Uczestnicy wcielą się w rolę delegatów państw członkowskich i w zespołach opracują rozwiązania konkretnych problemów. Konferencji będzie towarzyszyć wykład dr. Pawła Kowalskiego ze Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS na temat współpracy między krajami w ramach międzynarodowych organizacji.
Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół średnich oraz studentów. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Informacja o zapisach.
konferencja
listopad-grudzień29-1 2017
Wrocław
WrocMUN 2017 – szkoła demokracji
Wrocław Model United Nations to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uczestniczący w niej młodzi ludzie z całego świata w praktyce poznają struktury ONZ i sposób demokratycznego rozwiązywania międzynarodowych problemów przez organizację.
Wcielając się w role delegatów krajów członkowskich ONZ, od podszewki zgłębiają politykę prowadzoną przez poszczególne państwa. W ten sposób zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do zrozumienia aktualnych problemów w polityce międzynarodowej. I co ważne, uczą się dyskutować oraz wymieniać opinie z poszanowaniem światopoglądu drugiej strony.
Podczas konferencji delegaci zostają podzieleni na 7 komitetów odwzorowujących prace rzeczywistych organów ONZ. Zadaniem każdego komitetu jest przygotowanie rezolucji na przedstawiony przez przewodniczących komitetu problem. Ostatniego dnia wszyscy delegaci ze wszystkich komitetów spotkają się na Zgromadzeniu Generalnym, aby dyskutować i głosować nad opracowanymi wcześniej rezolucjami.
– Konferencja to niepowtarzalna okazja, żeby rozbudzić w sobie świadomość bieżących problemów w polityce międzynarodowej, rozwinąć umiejętności liderskie, praktykować język angielski w multikulturowym gronie, i przy okazji dobrze się bawić – podkreśla Sonia Jakubiak, organizatorka WrocMun 2017.
We wspólnocie czy poza wspólnotą?
Uczestnicy konferencji wezmą udział w wykładzie dotyczącym dylematów, przed którym obecnie stoi wiele państw: być we wspólnocie czy poza wspólnotą? Na czym oprzeć współpracę? Jak wyznaczyć wspólne cele? Czy międzynarodowe organizacje pozostaną gwarantem rozwoju i dobrobytu krajów członkowskich?
dr Paweł Kowalski – radca prawny. Specjalizuje się w dziedzinie prawa Unii Europejskiej i prawa medycznego. Zajmuje się także prawem międzynarodowym oraz prawem dyplomatycznym. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na współpracy Polski z Unią Europejską zarówno na płaszczyźnie prawno-politycznej, jak i ochrony praw człowieka, w tym kwestii migrantów. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu prawa międzynarodowego, kultur prawnych Dalekiego Wschodu oraz prawa Unii Europejskiej.
Wydarzenie zamknięte. Każdy delegat jest zobowiązany do zapłacenia opłaty w wysokości 30 euro. Rejestracja dostępna na stronie: http://wrocmun.pl/register.html.
Organizatorzy
Uczniowie klasy 2IB Liceum Ogólnokształcącego nr 5 we Wrocławiu
Partnerzy
Uniwersytet SWPS, Filia we Wrocławiu
Nowe Horyzonty
Liceum Ogólnokształcącego nr 5 we Wrocławiu
Termin i miejsce
29 listopada – 1 grudnia 2017 r. (środa – piątek)
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, Aleksandra Ostrowskiego 30b
Kontakt
Justyna Karbowiak
Tel.: 792 022 709
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.