Czy odważysz się mieć cel?
Czy jest możliwe życie bez celu? Dlaczego odnalezienie motywacji do działania jest takie trudne? Skąd bierze się popularność trenerów motywatorów? Czy rutyna niszczy gotowość do podjęcia działań? W supermarketowej rzeczywistości dwoje pracowników zostaje zmuszonych do znalezienia celu w swoim życiu. Ich losy staną się przyczynkiem do rozmowy o motywach pobudzających lub wstrzymujących nas do działań, o realizowaniu swoich pasji i celów, a także o sytuacji, kiedy tej motywacji może zabraknąć.
Podczas kolejnej odsłony Short Talk z Uniwersytetem SWPS zapraszmy na projekcję filmu „Opowieści z chłodni”, z Justyną Wasilewską i Piotrem Żurawskim w rolach głównych. W panelu dyskusyjnym wezmą udział Anna Cwojdzińska oraz Małgorzata Kowalczewska.
spotkanie
czerwiec21 2016
Poznań
Short Talk z Uniwersytetem SWPS
Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżuje się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność.
Short Talk jest otwartą platformą do dyskusji, w której udział może wziąć każdy. Program powstał jako efekt współpracy Short Waves Festival oraz Uniwersytetu SWPS.
Parę słów o filmie „Opwieści z chłodni”
Chłopak i dziewczyna pracują w supermarkecie. Kierownik ogłasza ich najgorszymi pracownikami sklepu, każąc im jednocześnie znaleźć cel w życiu. Gdy młodzi ludzie decydują się wziąć udział w teleturnieju „Najnieszczęśliwszy człowiek miesiąca”, szef i współpracownicy postanawiają im pomóc w jego wygraniu.
Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem psycholożki Anny Cwojdzińskiej oraz coach Małgorzaty Kowalczewskiej.
Prelegentka
Anna Cwojdzińska - doktorantka Uniwersytetu SWPS. Ukończyła długoterminowe szkolenie z zakresu psychoterapii w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu, a także Kurs Zaawansowany Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z placówkami oferującymi różne formy pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Ukończyła długoterminowy staż na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UM w Poznaniu. Współpracowała ze szkołami podstawowymi i gimnazjami w obszarze pomocy społecznej (w Stowarzyszeniu Pogotowie Społeczne), ośrodkiem dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i/lub intelektualną w Kościanie oraz w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (Miejskie Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu). Aktualnie zajmuje się głównie prowadzeniem psychoterapii oraz szkoleń i warsztatów, a także od 2013 roku realizuje zajęcia dla studentów Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
Prelegentka
Małgorzata Kowalczewska - coach (absolwentka studiów podyplomowych Coaching na Uniwersytecie SWPS), specjalista ds. public relations, mama 2 dzieci, współzałożycielka inicjatywy „Bądź sobą”. W swojej pracy wspiera osoby poszukujące pasji w życiu, pracuje z mamami wracającymi do pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Jako PR-owiec pomaga firmom i organizacjom pozarządowym w odnalezieniu najlepszej drogi komunikowania się z odbiorcami i szeroko rozumianym otoczeniem. Interesuje się zagadnieniami związanymi z efektywnością działania, psychologią społeczną oraz rozwojem małych dzieci. Prowadzi bloga "Działaj efektywnie": www.insade.pl
Termin i lokalizacja
21 czerwca 2016 r. (wtorek) godz. 18.00
Mały Dom Kultury (wejście przez Klub Dragon)
ul. Zamkowa 3
61-768 Poznań (Stare Miasto)