Studenci prawa na międzynarodowym turnieju w Wiedniu
Aż dwie drużyny Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS znalazły się w światowej czołówce studenckich drużyn negocjatorów i mediatorów. W dniach 6-11 lipca 2019 r. w Wiedniu nasi studenci zmierzyli się z najlepszymi Schools of Law z całego świata – od Brazylii, USA, przez Europę, aż do Indii.
Konkurs CDRC VIENNA
W tym roku konkurs CDRC VIENNA, organizowany przez IBA (International Bar Association), VIAC (Vienna International Arbitral Center) oraz ELSA Austria, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych turniejów negocjacyjno-mediacyjnych dla przyszłych prawników. Cały turniej odbywa się w języku angielskim.
Misją turnieju jest tworzenie przestrzeni łączącej przyszłych ekspertów z zakresu polubownego rozwiązywania sporów poprzez naukę w akcji i wymianę doświadczeń na poziomie światowym. Ta misja i cel realizowany jest przez aktywny udział studentów w rozwiązywaniu międzynarodowego sporu handlowego w formule konkursowej.
Konkurs w Wiedniu to wielkie wyzwanie dla studentów, ale też ogromna okazja, by sprawdzić się w akcji. Rozwiązywanie międzynarodowych sporów prywatnych jest niezwykle skomplikowane, dotyka bowiem kwestii biznesowych, prawnych, kulturowych, zarządzania konfliktem i komunikacyjnych. Dostanie się do tak renomowanego turnieju to już duży sukces naszych studentów. Wiem jednak, że najcenniejsze, co mogą wynieść z przygotowania do konkursu i udziału w nim, to ogrom doświadczenia – od pracy z emocjami w negocjacjach, przez międzynarodową argumentację prawną, kontakty międzynarodowe.
dr Tomasz P. Antoszek, Dyrektor Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, mediator i coach na turnieju
Negocjatorzy i mediatorzy
Tegoroczny konkurs odbył się na Wydziale Prawa w Wiedniu. Drużyny były podzielone na dwie kategorie: negocjatorów oraz mediatorów. Sukces naszych studentów, którzy włożyli ogromną pracę w przygotowanie się do selekcji, jak i do całego Turnieju, jest zatem podwójny, ponieważ zakwalifikowali się do obu kategorii.
Studenci nie tylko dokonują analizy prawnej sporu międzynarodowego, lecz także używają interdyscyplinarnych kompetencji negocjacyjnych i komunikacyjnych, by skutecznie negocjować w 1,5 godzinnych sesjach mediacyjnych. Studenci są oceniani przez trzyosobowe zespoły eksperckie, składające się z wybitnych osobistości środowiska prawniczego i ADR: adwokatów, arbitrów, sędziów, profesorów, negocjatorów i mediatorów.
Pracę studentów wspierało dwoje coachów ze Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS: dr Tomasz P. Antoszek (Poznań) oraz dr Katarzyna Antolak-Szymański (Warszawa). Mediatorką była Martyna Komorowska (WZ w Poznaniu), natomiast negocjatorami – studenci: Dominika Dziel i Mateusza Kaczmarek (oboje z WZ w Poznaniu).
Prawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo w biznesie
stacjonarne, niestacjonarneNauki prawne
doktorat w trybie eksternistycznym
niestacjonarne