Drzwi Otwarte w Warszawie
Psychologia, prawo, zarządzanie, a może filologie obce, dziennikarstwo lub kierunki kulturoznawcze? Uczestnicy Drzwi Otwartych Uniwersytetu SWPS będą mieli okazję poznać nie tylko ofertę uczelni i jej infrastrukturę, lecz także szczegółowe zasady rekrutacji, systemy stypendialne dla kandydatów oraz programy wymiany międzynarodowej. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, zwiedzić stoiska kół naukowych oraz porozmawiać z wykładowcami i studentami reprezentującymi poszczególne kierunki studiów.
Spotkania z wykładowcami
Drzwi Otwarte rozpoczną się o godz. 11.00 trzema równoległymi warsztatami. Następnie kandydaci będą mogli porozmawiać z wykładowcami reprezentującymi poszczególne specjalności i kierunki studiów licencjackich oraz magisterskich.
Osoby zainteresowane podyplomowymi będą mogły zapoznać się z ofertą i zasadami rekrutacji na specjalnie przygotowanych stoiskach informacyjnych.
Zwiedzanie uczelni
Zachęcamy do wzięcia udziału w tzw. SWPS Tour. Podczas zwiedzania uczelni studenci Uniwersytetu SWPS pokażą sale, laboratoria oraz sprzęt, będące stałymi elementami uczelnianej infrastruktury. Kandydaci będą mogli zobaczyć również miejsca, w których nasi studenci chętnie spędzają czas, m.in. księgarnio-kawiarnię Psyche oraz punkty gastronomiczne, takie jak: Kardamon czy 4 piętro.
Program Drzwi Otwartych
- 11.00 – warsztaty „Studia wybieraj jak menadżer” dla kandydatów na kierunki z obszaru zarządzania (sala S216)
- 11.00 – warsztaty „Design thinking” dla kandydatów na studia w School of Ideas (S215)
- 11.00 – warsztaty „Zaprojektuj jedzenie przyszłości” dla kandydatów na studia w School of Form (S217)
- 12.00 – spotkania z przedstawicielami kierunków (Strefa Studenta poziom 0)
- 13:30 – Uniwersytet SWPS Tour
Nowości w ofercie 2019/20
School of Form w Warszawie
Od 2020 roku siedziba School of Form przeniesie się z Poznania do Warszawy. Jeśli interesujesz się projektowaniem zapraszamy na Communication design, Domestic design, Fashion design lub Industrial design. Pierwszy rok zrealizujesz w Poznaniu, drugi i trzeci już w Warszawie.
Zarządzanie w nowej odsłonie
Nowe moduły w programie, spotkania inspiracyjne z prezesami renomowanych firm i organizacji, firmy współpracujące z kierunkiem... zapraszamy na Zarządzanie (I stopnia) oraz Zarządzanie (II stopnia).
W roku akademickim 2019/20 do oferty edukacyjnej uczelni wraca w nowej odsłonie program magisterski Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.
Studia z podwójnym dyplomem
We wspołpracy z Macromedia Univeristy w Niemczech uruchomiliśmy studia II stopnia na kierunku Media & Society. Studenci pierwszy rok uczą się w Warszawie, natomiast drugi rok realizują na uczelni partnerskiej w Berlinie lub Monachium.
Anglistyka plus...
Studia filologiczne na naszej uczelni cieszą się dużym zainteresowaniem. Najpopularniejszym kierunkiem filologicznym jest filologia angielska. W tym roku uruchomiliśmy nową specjalność na studiach I stopnia - filologia angielska z rozszerzonym językiem japońskim.
24 kierunki studiów I stopnia, II stopnia i jednolitych magisterskich
56 kierunków studiów podyplomowych, 4 kierunki studiów doktoranckich i seminaria doktoranckie z zakresu prawa
Przejdź do serwisu rekrutacyjnego »
Stoiska
Stypendia i wyjazdy zagraniczne
Na stoiskach informacyjnych można będzie zdobyć szczegółowe informacje nt. procedury rekrutacyjnej, dowiedzieć się, o jakie stypendia mogą ubiegać się studenci naszej uczelni (naukowe, socjalne, dla osób niepełnosprawnych, artystyczne, sportowe), a także poznać programy wsparcia rozwoju kariery studentów realizowane przez Biuro Karier.
W ramach programu Erasmus+ nasi studenci wyjeżdżają do szkół w całej Europie. Uniwersytet SWPS podpisał ponad 100 umów z zagranicznymi uczelniami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Holandii, a także Grecji i Chorwacji. W ramach dodatkowych umów studenci mogą wyjechać również do Korei oraz Chin. Na wszelkie pytania związane z możliwością wyjazdów zagranicznych odpowie pracownik Biura Współpracy Międzynarodowej.
Stoiska
Stoiska kół naukowych
- Koło Naukowe Psycholog w Biznesie
- Koło Naukowe Psychologii Sportu
- Koło Naukowe Psychologii Śledczej
- Koło Naukowe Badań okulograficznych
Stoiska informacyjne
- Biuro Współpracy Międzynarodowej (program Erasmus+, wymiana międzynarodowa)
- Biuro Karier (programy wsparcia rozwoju kariery studentów)
- Biuro Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych (stypendia i programy wsparcia osób niepełnosprawnych)
- Dział Rekrutacji
- Programy stypendialne dla studentów i kandydatów
- Studia podyplomowe
- Chór Uniwersytetu SWPS
Warsztaty
Warsztaty „Studia wybieraj jak menedżer”
Każdy z Was prawdopodobnie zastanawia się teraz, jakie studia wybrać, na której uczelni, w jakim kraju, a może nawet – na jakim kontynencie? Wkrótce czeka Was podjęcie strategicznych decyzji, które będą miały ogromny wpływ na to, jak potoczy się Wasze życie. Przed podobnymi wyzwaniami staje menedżer, zarządzający mniejszą lub większą firmą rodzinną, dużą międzynarodową korporacją, fundacją czy instytucją publiczną.
Można powiedzieć, że podejmowanie decyzji, to „chleb powszedni” menedżera. Czasami rozstrzyga on rzeczy „małe” – dotyczące spraw codziennych, a czasami „duże” – odnoszące się do kwestii dla organizacji zasadniczych. Podejmując decyzje, menedżer chce, by były one jak najbardziej korzystne, musi więc brać pod rozwagę odmienne aspekty danej sprawy. Podczas spotkania podzielimy się z Wami kilkoma praktycznymi wskazówkami, w jaki sposób menedżer zmierzyłby się z podjęciem decyzji o wyborze studiów.
Wierzymy, że spotkanie z nami pomoże Wam w dwóch kwestiach: po pierwsze, ułatwi Wam podjęcie decyzji o wyborze studiów, po drugie – pozwoli Wam ocenić, czy kariera menedżera, to coś dla Was. Może okaże się, że powinniście rozważyć podjęcie studiów z zarządzania?
dr Adam Kowalik – doradca, trener, menedżer, analityk, kierownik kierunku zarządzanie i przywództwo na Uniwersytecie SWPS. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie konkurencyjnym i rynkowym, symulacjach strategicznych (strategy wargame), zarządzaniu wiedzą. Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż. Realizował także zlecenia dla jednostek administracji publicznej. Założyciel polskiego oddziału stowarzyszenia Strategic & Competitive Intelligence Professionals i jego przewodniczący do 2015 r. Za wolontaryjny wkład w rozwój profesji wywiadu biznesowego w Polsce otrzymał wyróżnienie Catalyst Award. Jest mentorem w programach TopMinds oraz Youth Business Poland. Współpracuje z NCBR, PARP, MIR jako niezależny ekspert. Prowadzi firmę OUTSMART, która dostarcza klientom niezależne analizy i wartościową wiedzę rynkową do kluczowych decyzji. Wcześniej pracował m.in. w EY oraz Plus GSM.
Warsztaty „Design thinking”
Osoby zainteresowane studiami w School of Ideas powinny wziąć udział w warsztatach kwalifikacyjnych, podczas których przybliżymy koncepcję studiów oraz przeprowadzimy ćwiczenia z pracy zespołowej i metody design thinking. Celem uczestników warsztatów będzie przygotowanie projektu produktu/usługi w oparciu o kompetencje zróżnicowanego wewnętrznie zespołu i potrzeby użytkowników/odbiorców. Przeprowadzimy też ćwiczenia z pracy nad wyborem modelu biznesowego dla swoich działań. Będzie to okazja nie tylko do poznania swoich mocnych stron i sprawdzenia umiejętności pracy koncepcyjnej w grupie zadaniowej, lecz także do spotkania przyszłych wykładowców.
Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, związany z Instytutem Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS. Członek kadry i współtwórca School of Ideas, nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i społeczno-biznesowych. Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina (zwłaszcza polskiego) i codzienności, zagadnieniem filmu i innych przekazów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, społeczno-kulturowymi kontekstami mediów społecznościowych oraz blogo- i vlogosfery, tematyką lifestyle'u, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej.
Warsztaty „Zaprojektuj jedzenie przyszłości ”
Posiłki pełnią wiele funkcji w naszym życiu. To co jemy, w jaki sposób i z kim, wpływa na naszą kondycję tak fizyczną jak i psychiczną, ma też ogromne znaczenie dla naszej planety. W świecie, w którym technologia zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie, projektanci coraz częściej zastanawiają się jak będzie wyglądać jedzenie przyszłości. Wszystkich, którzy rozważają studia projektowe w School of Form zapraszamy na warsztaty „Zaprojektuj jedzenie przyszłości”. Będziemy wąchać, smakować i spekulować na temat posiłków. Czy widelce wyginą? Czy będziemy jeść robaki a może będzie nami rządził superinteligentny jogurt? Podczas warsztatów będziemy prototypować scenariusze przyszłości i wykonywać kolaże, które pozwolą zaprezentować wyniki naszych rozważań w nieszablonowy i futurystyczny sposób.
Magda Mojsiejuk – projektantka, scenografka, absolwentka School of Form. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia. Jej prace pokazywane były między innymi w Nowym Jorku, Brukseli, Kopenhadze, Dreźnie. Za pracę “Knotty” uzyskała prestiżowe wyróżnienie w konkursie Textile Prize 2017 w ramach New York Textile Month a także tytuł finalisty konkursu Make Me! 2017 Łódź Design Festival. Od 2018 należy do międzynarodowej sieci „Future Innovators”.
Termin i lokalizacja
6 lipca 2019 r., godz. 11.00-14.00, sale: S216, S215, S217
Uniwersytet SWPS w Warszawie
ul. Chodakowska 19/31
Kontakt
Teresa Tomczak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 695 440 112