Profil naukowy
W pracy naukowej koncentruje się na psychologii społecznej, w szczególności powiązaniu naśladownictwa z poznaniem społecznym.
Stypendystka programu „Wspieramy uzdolnionych” Jolanty i Leszka Czarneckich w latach 2016/2017; coroczna stypendystka dofinansowań dla najlepszych studentów z poziomu magisterskiego oraz doktorskiego. Kilkukrotnie wyróżniana w rankingach najwyżej ocenionych wykładowców SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Wydziału Prawa i Psychologii w Poznaniu.
Wraz z dr Joanną Szen-Ziemiańską napisała książkę naukową „U progu akademii. Wyzwania na drodze do doktoratu i kariery naukowej w naukach społecznych (i nie tylko)”. Pomysł na publikację zrodził się w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby studentów, chcących podążać drogą naukową. W książce można znaleźć wypowiedzi wybitnych ekspertów psychologii, m.in. prof. Elliota Aronsona oraz prof. Roberta Sternberga.
Z holenderskim zespołem naukowców z Radboud University w Nijmegen badała obszar naśladownictwa, wykorzystując technikę Virtual Reality. Natomiast wraz z niemieckim zespołem badaczy z Leuphana Univerisity of Lüneburg weryfikuje obszar naśladownictwa i jego konsekwencji w życiu społecznym. Na tej uczelni także, jako Guest Lecturer, prowadzi zajęcia dydaktyczne skupiające się na poszerzaniu wiedzy o projektowaniu badań naukowych. Z badaczami z Australii weryfikuje obszar powiazania cech fizycznych i osobowościowych w kontekście łączenia się ludzi w pary.
Organizatorka uczelnianych wydarzeń, badań naukowych, staży i spotkań mających na celu m.in. popularyzację ścieżki naukowej wśród studentów.
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (PSPS) oraz European Association of Social Psychology (EASP).
Obroniła pracę doktorską w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie psychologii pod skrzydłami prof. dr. hab. Bogdana Wojciszke.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu – psychologii społecznej, międzykulturowej oraz psychologii naśladownictwa w kontekście społecznym i zawodowym. Podejmuje także interdyscyplinarne wyzwania dydaktyczne, prowadząc zajęcia z zakresu psychologii dla studentów prawa.
Obszary tematyczne
- Postrzeganie siebie i innych ludzi
- Naśladownictwo
- Zachowania prospołeczne
- Zachowania wiążące
- Popularyzacja wiedzy/ścieżki naukowej