Profil naukowy
Specjalista ds. zarządzania. W pracy naukowej zajmuje się badaniami organizacji działających w modelu tzw. produkcji partnerskiej (peer production) oraz badaniami dotyczącymi wpływu nowych technologii na prywatność.
Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół firm i projektów IT oraz wykorzystania rozwiązań informatycznych w zarządzaniu. Prowadził badania dotyczące Wikipedii i otwartego oprogramowania. Interesuje się również organizacjami tworzącymi tzw. otwartą wiedzę (np. Wikipedia, OpenStreetMap), a także nowymi technologiami, ścieżkami ich rozwoju oraz sposobem ich oddziaływania na organizacje i społeczeństwo.
Pracował w komórkach analitycznych w administracji publicznej, gdzie zajmował się m.in. tworzeniem analiz na potrzeby legislacji. Realizował także projekty doradcze i analityczne poza administracją.
Jego najważniejsze publikacje to: „Przyczyny wykorzystania i dyfuzja otwartego oprogramowania w firmach informatycznych”, w: Cz. Szmidt (red.), „Aktualne wyzwania zarządzania i ekonomii”, Warszawa 2013, s. 351–365; „Instytucjonalizacja Wikipedii – prawie jak hipisi”, Problemy Zarządzania, 2/2011 (32), s. 193–204.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z koncepcji zarządzania, zarządzania projektami, ekonomii świata cyfrowego.