Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października to szczególna data – w tym czasie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie ma zwrócić uwagę opinii publicznej na problematykę zaburzeń psychicznych oraz promować zdrowie psychiczne. Jak oswoić stres i uczynić go swoim sojusznikiem? Kiedy warto wybrać się do psychologa a kiedy do psychiatry? Jak zachęcić bliską osobę do skorzystania z pomocy specjalisty? To tylko niektóre z kwestii, które poruszą eksperci w trakcie wykładów organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac Aleksandry Pilipczuk.
Podczas wydarzenia można także skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.
Program
Godz. 12.00 – Kiedy wybrać się do psychiatry, a kiedy do psychologa?
Do kogo zwrócić się po pomoc: psychiatry czy psychologa? Czego można się spodziewać podczas wizyty? Jak zachęcić bliską osobę do skorzystania z pomocy? O tym porozmawiamy w trakcie wykładu.
Lek. Anna Nowak – lekarz specjalista psychiatra, z 14-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i na Oddziale Psychiatrycznym im. L. Rydygiera w Krakowie, w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Specjalizuje się m.in. w psychiatrii osób dorosłych, zaburzeniach depresyjnych, zaburzeniach lękowych i obsesyjno-kompulsywnych.
Godz. 15.00 – Stres – jak wykorzystać go jako zasób?
mgr Mateusz Banaszkiewicz – psycholog zdrowia. Doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS oraz uczestnik Studium Dialogu Motywującego przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej. W ramach programów profilaktycznych dla firm prowadzi wykłady i warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem, silnej woli, zmianie nawyków i innych. Jest członkiem Zespołu Pomocy Poszkodowanym (ZPP) stanowiącym część struktur kryzysowych Polskich Linii Lotniczych. Odpowiada za ocenę stanu psychospołecznego oraz wsparcie pacjentów pourazowych w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie.
Aleksandra Pilipczuk – studentka drugiego roku psychologii na Uniwersytecie SWPS. Jej pasją są psychologia i rysunek. Jak twierdzi, połączenie tych obu dziedzin pozwala jej wyrazić, to co czuje, wyrazić swój stan wewnętrzny i poruszyć tematy ponadczasowe.
Bezpłatne konsultacje psychologiczne
Konsultacje będą odbywać się w siedzibie Biura ds. Zdrowia i Osób z Niepełnosprawności Uniwersytetu SWPS między 10 a 14 października 2016 r. w wybranych godzinach. Aby umówić się na spotkanie należy przesłać zgłoszenie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości prosimy o podanie interesującego Państwa terminu (daty i godziny) konsultacji.
Konsultacje poprowadzi Katarzyna Bogacka: psycholog, terapeuta, trener, wykładowca akademicki, kierownik Biura ds. Zdrowia i Osób z Niepełnosprawności Uniwersytetu SWPS.
Konsultacje są skierowane do osób, które:
• znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej, zawodowej lub osobistej,
• mają trudności z radzeniem sobie w domu lub pracy,
• czują się zmęczone życiem i przytłoczone codziennymi obowiązkami,
• przeżywają kryzys w relacjach z innymi ludźmi,
• czują, że nie rozumieją swoich emocji, reakcji oraz zachowań.
Galeria
Organizatorzy
Biuro ds. Zdrowia i Osób z Niepełnosprawnością – biuro zajmuje się promocją zdrowia psychicznego, integracją studentów, wsparciem osób, które mają jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, również psychicznym, pomocą studentom z niepełnosprawnością. Przeczytaj więcej »
Naukowe Koło Zaburzeń Nastroju – koło zajmuje się problematyką zaburzeń nastroju, promocją rzetelnej wiedzy z dziedziny psychologii oraz psychologii zdrowia, przeciwdziałaniu stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi, w szczególności w zakresie zaburzeń afektywnych zarówno wśród społeczności akademickiej, jak i poza uczelnią. Przeczytaj więcej »
Termin i miejsce
10 października 2016 r., od godz. 12.00
Uniwersytet SWPS, Aula 214 im. T. Tomaszewskiego (II piętro)
Ul. Chodakowska 19/31
Warszawa
Wstęp wolny!