Monika Zamachowska: co dają studia dziennikarskie?
Dobry dziennikarz powinien mieć pasję do opisywania rzeczywistości i doświadczenie. Ale czy niezbędna do wykonywania tego zawodu jest podbudowa teoretyczna? Po co nam wyższe studia? Czy po dziennikarstwie, czy innym kierunku humanistycznym, będzie czekała na nas praca? Wielu z Was zastanawia się, jakie studia wybrać. W głowie pojawia się wiele pytań. Jak sprawić, by nadeszły również odpowiedzi? Na te i inne pytania odpowie wieloletnia dziennikarka, znana ze srebrnego ekranu – Monika Zamachowska.
Praktyczne studia dziennikarskie na Uniwerystecie SWPS
Zaletą studiów dziennikarskich na Uniwerystecie SWPS w Warszawie, jest przede wszystkim to, że bazują na zajęciach praktycznych. Nauka przebiega pod okiem dziennikarzy z czołowych ogólnopolskich mediów telewizyjnych, radiowych i internetowych; naszymi wykładowcami są m.in.: Marek Kacprzak z WP, Bogusław Chrabota z „Rzeczpospolitej”, Grzegorz Kajdanowicz, Jarosław Kuźniar z TVN, Arleta Bojke z TVP, Paweł Oksanowicz z MUZO.FM czy amb. Grzegorz Dziemidowicz. Zajęcia prowadzą również specjaliści zajmujący się e-marketingiem, content marketingiem oraz kreowaniem wizerunku i Public Relations. Pod okiem ekspertów z branży studenci realizują autorskie projekty, które składają się na profesjonalne portfolio dziennikarskie.
Nasi studenci uczą się dziennikarstwa prasowego, radiowego, telewizyjnego i internetowego. Proponujemy też specjalności: Kreowanie wizerunku osób i firm, Public Relations i Marketing internetowy. Zajęcia warsztatowe odbywają się w doskonale wyposażonych specjalistycznych pracowniach radiowo-telewizyjnych, a dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym również w znakomicie wyposażonych salach NInA, gdzie studenci realizują podstawowy kurs montażu prób filmowych, zapoznają się z najnowszą technologią filmową i uczestniczą w projekcjach. Uniwerytet SWPS współpracuje z czołowymi mediami – podpisaliśmy umowy z największymi i najbardziej opiniotwórczymi dziennikami: „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”, a także stacją telewizyjną TVN, gdzie najlepsi studenci odbywają praktyki i staże. Mogą też oni zgłębiać tajniki dziennikarstwa internetowego pod okiem ekspertów z Digital Media Campus – szkoły dziennikarskiej tworzonej przez specjalistów z Grupy Onet-RASP.
Monika Zamachowska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Studiowała iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom obroniła w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. W latach 1995-2011 i ponownie od kwietnia 2013 pracuje w TVP2. Była prowadzącą, autorką i współautorką programów: Kulty popkultury, Teleadwokat, Europejczycy, Strefa otwarta, Witaj, Europo, Europa da się lubić, Orzeł czy reszta? i Wstęp Wolny. Od kwietnia 2013 ponownie współprowadzi poranny program TVP2 Pytanie na śniadanie. Od marca 2011 do czerwca 2012 współprowadziła z Jarosławem Budnikiem poranną audycję Radia Złote Przeboje Złote Przeboje na Dzień Dobry. Pracowała w TTV, gdzie do czerwca 2012 współprowadziła program Raz lepiej, raz gorzej, a od września do końca października 2012 w parze z Romanem Czejarkiem była współprowadzącą Studia TTV, weekendowego magazynu podsumowującego wydarzenia polityczne i showbiznesowe tygodnia. W 2005 roku została laureatką Telekamer. Przez 2,5 roku (do maja 2008) pełniła funkcję redaktor naczelnej czasopisma „Zwierciadło”.
Termin i miejsce
26 marca 2019, godz. 17.00, sala S304
Uniwersytet SWPS
ul. Chodakowska 19/31, Warszawa
Kontakt
Teresa Tomczak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 695 440 112