
Profil naukowy
Psycholog, neurokognitywistka. Zajmuje się szeroko pojętą neuroplastycznością definiowaną jako zdolność układu nerwowego do dostosowania się do wymogów środowiska. Jej zainteresowania badawcze to przede wszystkim mózg jako źródło zachowań i jego modyfikacje pod wpływem doświadczeń. Bada dynamikę zmieniającej się pętli pomiędzy strukturą mózgu a jego funkcjonowaniem, która leży u podstaw neuronalnych korelatów uczenia.
W obszarze jej zainteresowań pozostaje neurorehabilitacja, w tym usprawnianie zdolności poznawczych pacjentów z różnymi uszkodzeniami mózgu. Interesuje się także, w jaki sposób uczenie się nowych umiejętności wpływa na strukturę mózgu. Zajmuję się również grami komputerowymi i ich wpływem na zdolności poznawcze oraz strukturę mózgu.
Do swoich badań wykorzystuje zarówno klasyczne narzędzia z psychologii poznawczej jak i rezonans magnetyczny. Laureatka grantu z Narodowego Centrum Nauki. Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej oraz stypendystka START (Fundacji na rzecz Nauki Polskiej). Odbyła staż w Biomedical Imaging Research Institute, Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z analizy danych neuroobrazowych (MRI).
Dla mediów
Obszary tematyczne
- Mózg
- Analiza danych neuroobrazowych
- Zdolności poznawcze
- Neurorehabilitacja
Informacje prasowe
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Centra i laboratoria
- Centrum Badań Neuropoznawczych
- Informacja prasowa
- Projekty naukowe
- Neuronalne korelaty poprawy funkcjonowania poznawczego u osób grających w gry komputerowe: rola mikrostruktury włókien istoty białej i aktywności mózgu
- Trenować czy grać? Porównanie tradycyjnej formy treningu poznawczego do treningu z użyciem gry wideo
- Zmienność w czasie neuropoznawczych efektów treningu złożonym zadaniem w formie strategicznej gry komputerowej
- Wybrane artykuły naukowe