dr
Monika Boberska
Instytut Psychologii
Centrum Badań Stosowanych nad Zdrowiem i Zachowaniami Zdrowotnymi
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla mediów
Profil naukowy
Psycholog. Naukowo zajmuje się problematyką zmian zachowań zdrowotnych, aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia. Specjalizuje się również w tematyce jakości życia i praktykach rodzicielskich. Prowadzi analizy, które uwzględniają obiektywny pomiar aktywności przy użyciu akcelerometrii.
Bada m.in., dlaczego tak trudno przestrzegać zaleceń dotyczących aktywności fizycznej, jak można ograniczyć zdrowotne konsekwencje długiego siedzenia (np. w pracy) oraz jak wspierać dziecko i rodzinę w kryzysie. Pracuje jako psycholog w poradni Zespołu Leczenia Środowiskowego (domowego) dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradni Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka działających przy Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.
Realizuje liczne projekty badawcze.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu klinicznej pracy z dzieckiem, psychologii rehabilitacji, psychologii zdrowia oraz etyki zawodowej psychologa.
Dla mediów
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Centra i laboratoria
- Informacja prasowa
- Nagrody i wyróżnienia
- Organizacje studenckie
- Projekty naukowe
- Aktywność fizyczna i jakość życia
- CO-CREATE: Confronting Obesity: Co-creating policy with youth
- MELIORA – Oparte o sztuczną inteligencję wieloczynnikowe interwencje wsparcia zmiany stylu życia: zmniejszanie ryzyka zachorowania na raka piersi
- Psychospołeczne determinanty oraz konsekwencje zachowań siedzących
- Wizytówki projektów