„Antydystopia” – wystawa innowacyjnych projektów studentów School of Ideas
Zapraszamy na wernisaż projektów studentek i studentów trzeciego semestru School of Ideas. Różnorodność, przyszłość relacji człowiek-komputer, ekologia – oto główna tematyka wystawy. Wszystkie prace powstały w ramach zajęć „Konstruowanie prototypu obiektu interaktywnego lub instalacji perswazyjnej” prowadzonych przez Wiesława Bartkowskiego i Szymona Peplińskiego. Wystawa potrwa do 23 lutego.
Tematyka wystawy
W ramach wystawy zostaną zaprezentowane cztery projekty. Ich główną tematyką jest przyszłość – a przede wszystkim to, jak wpłynie na nią postęp technologiczny. W wizjach przyszłości technologia jawi się jako generator pustki – okazywanie emocji, wolny wybór czy natura zostaną przez nią całkowicie zawładnięte.
Do czego doprowadzi często już teraz obserwowane uzależnienie od internetu, nadużywanie mediów społecznościowych i technologii? Czy pochłonięci elektroniką zamkniemy się w domach, izolując od siebie wzajemnie? Jak będzie wtedy wyglądać nasz rozwój emocjonalny? A co z ekologią? Jak jawi się przyszłość klimatyczna, jeśli pozostaniemy nieporuszeni wobec tragedii dotykającej naszą planetę? Co się stanie, gdy zasoby Ziemi zostaną wyeksploatowane?
Autorki i autorzy czterech projektów („Poduszka”, „Bańki”, „Enviroskop” i „E-den”) pokażą nam swoje wizje przyszłości.
Za koordynację semestru odpowiadali dr Sandra Frydrysiak oraz prof. Uniwersytetu SWPS Mirosław Filiciak.
Kim są autorzy projektów?
Autorkami i autorami zaprezentowanych na wystawie prac są studenci School of Ideas, nowatorskiego kierunku studiów Uniwersytetu SWPS. To młodzi ludzie, którzy projektują nowe strategie działania. Kreują innowacyjne produkty i usługi służące poprawie jakości życia społecznego. Poprzez tworzenie i uzyskaną na zajęciach wiedzę uczą się przewidywać trendy.
Zainteresowanych projektowaniem innowacyjnych rozwiązań w życiu społecznym, kulturze i biznesie zapraszamy również na warsztaty przygotowawcze School of Ideas.
Studia na styku kultury, biznesu, życia społecznego i przestrzeni publicznej – School od Ideas
Projektowanie innowacji społecznych, zdobywanie wiedzy z zakresu kultury, jej dziedzin i rządzących nią mechanizmów, interdyscyplinarna nauka w zespole – tymi zagadnieniami wyróżnia się unikalny na rynku edukacji kierunek School of Ideas Uniwersytetu SWPS.
SoI to nowatorskie podejście do procesu kształcenia: w laboratorium School of Ideas łączą się tradycyjne humanistyczne wartości – empatia, odpowiedzialność, otwartość na dialog społeczny – z pragmatyką rynkową i gotowością do wprowadzania zmian. – Uczymy rozpoznawać realne problemy ze świata kultury, biznesu, życia społecznego, przestrzeni publicznej i opracowywać innowacyjne i efektywne rozwiązania. W trakcie procesu projektowego studenci wypracowują wiele koncepcji, by wybrać najlepszą, gotową do wdrożenia w realnym środowisku biznesowym, społecznym, kulturowym – mówią twórcy kierunku.
Biennale Warszawa
Wernisaż odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 18.00 w Biennale Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 34/50. Wystawę będzie można oglądać do niedzieli 23 lutego.
Biennale to interdyscyplinarna instytucja kultury, prowadząca działalność artystyczną, badawczo-naukową, edukacyjną oraz społeczną, z którą School of Ideas Uniwersytetu SWPS miała okazję w tym semestrze współpracować.
Organizatorzy
Termin i miejsce
- Wernisaż wystawy: 21.02.2020 r., godz. 18.00
- Czas trwania wystawy: 21–23.02.2020 r.
Biennale Warszawa,
ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa