
Wydział Projektowania
w Warszawie
Wydział Projektowania w Warszawie, powołany w 2020 r., to jeden z najmłodszych wydziałów Uniwersytetu SWPS. Tutaj technologie i rzemiosło łączą się z naukami humanistycznymi i społecznymi. Istotnym elementem procesu nauczania na Wydziale Projektowania jest współpraca z otoczeniem społecznym i biznesowym uczelni.

Dydaktyka
Wydział prowadzi trzy interdyscyplinarne kierunki studiów w nowych dla Uniwersytetu SWPS dziedzinach: wzornictwo, informatykę, a także psychologię i informatykę – kierunek oferujący połączenie klasycznego kształcenia psychologicznego z technologiami informatycznymi.
Studia projektowe
Oferujemy nowoczesne programy kształcenia, przygotowane we współpracy z ekspertami z obszaru biznesu, branży projektowej i technologicznej oraz międzynarodowego środowiska naukowego.
Wzornictwo (School of Form)
Wzornictwo jest w ofercie dydaktycznej Uniwersytetu SWPS od 2011 r. (w Warszawie od 2020 r., wcześniej – w poznańskiej filii uczelni). Kierunek powstał z inicjatywy założyciela Uniwersytetu SWPS, a w pracach nad programem uczestniczyła wieloletnia szefowa Design Academy Eindhoven Lidewij Edelkoort.
Człowiek w centrum procesu projektowego
School of Form oferuje innowacyjny, interdyscyplinarny program, łączący praktyczną wiedzę projektową z humanistyczną refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. W znakomicie wyposażonych pracowniach studentki i studenci uczą się tradycyjnych rzemiosł, jak ceramika, stolarstwo czy szycie oraz nowych technologii, narzędzi cyfrowych, robotyki oraz kodowania.
Studentki i studenci School of Form mają do wyboru dwie specjalności: projektowanie komunikacji (communication design) oraz projektowanie produktu (product design). Wybór specjalności następuje pod koniec pierwszego roku studiów. Studia trwają 4 lata i są prowadzone w języku polskim w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz po angielsku w trybie stacjonarnym.
Dowiedz się więcej o School of Form
Psychologia i informatyka
Kierunek psychologia i informatyka łączy wiedzę z obszaru psychologii z umiejętnościami z zakresu technologii informatycznych oraz kompetencjami analitycznymi, które są podstawą do rozumienia szybko rozwijającego się, nasyconego technologiami społeczeństwa.
Nowatorski program studiów
Program studiów wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów, łączących umiejętności informatyczne z psychologicznymi (tzw. miękkimi) oraz zrozumieniem procesów społecznych i kulturowych. Ważną część programu studiów stanowią odniesienia do współczesnych problemów cywilizacyjnych i globalnych zagrożeń, a także ich związki z nowymi technologiami i rosnącymi potrzebami użytkowników.
Studiujący na kierunku psychologia i informatyka mają do wyboru trzy specjalności:
- Analityka i projektowanie interfejsów (UX research & design)
- Sztuczna inteligencja (Artificial intelligence)
- E-zdrowie: Interwencje internetowe (E-health: Internet Interventions)
Wybór specjalności następuje na trzecim semestrze studiów. Studia trwają 3,5 roku i są prowadzone w języku polskim w trybie stacjonarnym.
Dowiedz się więcej o kierunku psychologia i informatyka
Informatyka
Program informatyki oferuje wiedzę i kompetencje z zakresu: matematycznych podstaw informatyki, programowania, algorytmiki i złożoności obliczeniowej, projektowania i budowania nowoczesnych systemów przetwarzania informacji. Studentki i studenci poznają także najnowsze technologie informatyczne i najpopularniejsze języki programowania, wykorzystywane w wielu dziedzinach nauki i techniki (np. w medycynie, modelowaniu zjawisk i prognozowaniu procesów społecznych, geologii, przetwarzaniu języka naturalnego, metodzie uczenia maszynowego czy metodzie analizy danych). Poznając powszechnie stosowane narzędzia, protokoły, biblioteki i frameworki, studiujący będą wszechstronnie przygotowani do pracy zawodowej.
Profesjonalne zaplecze techniczne
Program studiów uwzględnia również zagadnienia odpowiedzialności, współczesne problemy cywilizacyjne oraz globalne zagrożenia związane z rozwojem technologii. Absolwentki i absolwenci kierunku informatyka będą tym samym przygotowani do rozwiązywania problemów społecznych i humanistycznych za pomocą wiedzy i narzędzi informatycznych. Uniwersytet SWPS udostępnia laboratoria komputerowe połączone w sieć o wysokiej przepustowości z bezpośrednim dostępem do chmury Microsoft Azure oraz Google Cloud, w tym do użytkowania maszyn wirtualnych, przechowywania danych i wykonywania obliczeń na dużych zbiorach danych (big data) oraz usług bezserwerowych (serverless).
Studia trwają 3 lata i są prowadzone w języku polskim w trybie stacjonarnym.
Dowiedz sie więcej o kierunku informatyka
Raport z badań satysfakcji studentek i studentów
Zachęcamy do zapoznania się z raportem z badań satysfakcji studentów i studentek Wydziału Projektowania w Warszawie Uniwersytetu SWPS oraz ewaluacji zajęć przeprowadzonych w 2020 r.
Jakość kształcenia
Zapoznaj się z informacjami dotyczącynmi funkcjonowania Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia (WSZJK)
Organizacje studenckie
Pracownie
i warsztaty
Nowoczesna infrastruktura
School of Form dysponuje unikalną infrastrukturą warsztatową o powierzchni prawie 2000 m2. Specjalistyczne pracownie dostępne są 6 dni w tygodniu. Odbywają się w nich zajęcia praktyczne.
Na 4 poziomach znajdują się: pracownia ceramiczna, pracownia prototypownia wyposażona w maszyny stolarskie i ślusarskie, warsztat maszyn numerycznych wyposażony w roboty Kuka, laser i drukarki 3D, warsztat robotyczny, pracownia krawiecka, pracownia sitodruku i barwienia tkanin, pracownia rysunku, studio fotograficzne przystosowane do realizacji wideo i dźwięku, a także modelarnia i przestrzenie do pracy warsztatowej oraz pracownie komputerowe.
Studenci informatyki mają do dyspozycji laboratorium sieciowe. Osoby studiujące na Wydziale Projektowania w Warszawie – zarówno studenci informatyki, jak i wzornictwa – korzystają z pracowni komputerowych wyposażonych w komputery Mac i PC.
Uczelnia
bez barier
Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki do nauki osobom z niepełnosprawnościami.
Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
Oferujemy szereg programów stypendialnych, w tym stypendium specjalne dla osób z niepełnosprawnościami. Zapewniamy pomoc asystentów oraz możliwość wypożyczenia specjalistycznego sprzętu. Dla studentów, którzy mają trudności z adaptacją i odnalezieniem się w nowym środowisku, organizujemy bezpłatne konsultacje psychologiczne.
Zachęcamy do kontaktu z wydziałowym koordynatorem ds. zdrowia i osób z niepełnosprawnościami, który udzieli informacji nt. dostępnych form pomocy i wsparcia.
Paulina Kuć
tel. 22 517 99 30
e-mail: [email protected]
Wykładowcy
Eksperci, badacze i praktycy
Nasz zespół to nie tylko pracownicy akademiccy reprezentujący dziedziny i dyscypliny, w których prowadzone są kierunki studiów: sztuka i konserwacja dzieł sztuki, nauki socjologiczne, nauki psychologiczne, nauki o kulturze i religii, oraz informatyka techniczna i telekomunikacja oraz informatyka w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych. Zajęcia prowadzą też praktycy działający zawodowo w swoim obszarze. W zależności od reprezentowanej dyscypliny jest to działalność projektowa lub artystyczna, działalność gospodarcza lub społeczna, praca na rzecz renomowanych firm i organizacji. Nasi pracownicy i współpracownicy osiągają znaczące sukcesy zawodowe zarówno poprzez realizowanie działalności artystycznej i naukowej w obrębie uniwersytetu jak i w ramach współpracy z biznesem, w projektach zespołowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
Aktualności
Zespół
Dziekański

Dziekan Wydziału, przewodnicząca Kolegium
krytyk, kurator licznych wystaw polskiego designu prezentowanych na festiwalach w Europie i Azji, wprowadziła na polski rynek magazyn „Elle Decoration”




