Cykl szkoleń z zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży

16 grudnia Szkoła Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. A. Popiel i dr E. Pragłowskiej uruchomiła cykl szkoleń „Psychoterapia dzieci młodzieży”. Szkolenia są dedykowane psychoterapeutom oraz psychoterapeutom w trakcie kształcenia w nurcie poznawczo-behawioralnym.
W ramach cyklu odbywa się 7 szkoleń realizowanych w formie online:
- Psychopatologia dzieci i młodzieży (kolejne terminy wkrótce)
- Konceptualizacja pacjenta w wieku rozwojowym
- Zaburzenia psychiczne dzieci i młodzieży
- Przemoc i więź
- Środowiskowe aspekty pracy z dziećmi i młodzieżą – aspekty prawne
- Dbanie o siebie w kontekście pracy z dzieckiem z trudnościami i jego rodziną
- Budowanie programów terapeutycznych – standardy, złożone problemy
Udział w zajęciach zakłada u uczestnika podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu podstaw terapii poznawczo-behawioralnej, ogólnej psychopatologii, znajomości systemów klasyfikacyjnych, zaburzeń występujących u dzieci i młodzieży. W przebiegu zajęć uczestnicy zyskają szansę na omówienie i przećwiczenie protokołów, ćwiczenia fragmentów sesji, scenek z terapii, trudnych momentów, typowych problemy w pracy z takim pacjentem.
Zrealizowane zajęcia można wykorzystać jako dorobek wymagany w przypadku ubiegania się o specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży, spełniają one kryteria stosowane od oceny wniosku o uznanie dorobku naukowego lub zawodowego za równoważny ze zrealizowaniem szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Do jednego z kryteriów uznania dorobku wymagane jest 320 godzin szkolenia z dzieci i młodzieży.