Wybierz kategorię wyszukiwania
Jeżeli nie znalazłeś tego czego szukałeś zawsze możesz wpisać szukane słowo lub frazę poniżej
Sprawdź nasze rozbudowane narzędzie do wyszukiwania.
Szukaj po kategoriach – oszczędzaj swój czas.
Czym żyjemy:
Zapraszamy na Legal Design Forum 4
Konferencje
Wykłady i spotkania
wydziały Uniwersytetu SWPS
Jakie studia wybrać?
Zapraszamy na Drzwi Otwarte
Aktualności
instytuty naukowe
Łączy nas pasja do nauki
Nagrody i wyróżnienia
Nowości wydawnicze
Zmiana zaczyna się tu i teraz
Zobacz nasze działania
Publikacja pod redakcją naukową prof. Grzegorza Sędka z USWPS, a także prof. Thomasa M. Hessa i prof. Dayny R. Touron z Uniwersytetu Karoliny Północnej, przedstawia stan współczesnej wiedzy na temat poznawczych aspektów starzenia się.
20 sierpnia 2024
Podręcznik „Perfekcjonizm kliniczny – konceptualizacja i leczenie” pod redakcją prof. Eduarda Keegana to kompendium aktualnej wiedzy o perfekcjonizmie.
17 lipca 2024
Jak mówić o przepisach i usługach prawnych? Podczas Legal Design Forum 3 dyskutowano o inicjatywach z obszaru legal design oraz ich skutkach badawczych i wdrożeniowych. Przeczytaj publikację na ten temat pod redakcją dr Doroty Płuchowskiej!
9 lipca 2024
Jak korzystać z platformy ChatGPT? Dowiesz się tego z książki „ChatGPT. Podstawy i proste zastosowania”, której współautorem jest dr inż. Maksymilian Bujok z Uniwersytetu SWPS.
5 lipca 2024
Antologia „Dezinformacja w czasach kryzysu” pod redakcją prof. Kariny Stasiuk-Krajewskiej oraz prof. Michała Wenzla stanowi kompleksowe opracowanie tematu.
6 maja 2024
W kolejnym tomie z serii komentarzy do Konstytucji RP prof. Dariusz Jagiełło z Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS omawia konstytucyjny zakaz tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania i kar.
26 kwietnia 2024
Nowy tom „Komentarza do Konstytucji RP” omawia konstytucyjne prawa mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce oraz historię prawnej ochrony mniejszości. Autorami publikacji są prof. Teresa Gardocka i prof. Dariusz Jagiełło z Instytutu Prawa USWPS.
Anglojęzyczna książka „Politics and the Media in Poland from the 19th to the 21st Centuries”, współredagowana przez prof. Evelinę Kristanovą z Uniwersytetu SWPS, to zbiór interdyscyplinarnych badań nad związkiem między polityką a mediami w Polsce.
25 kwietnia 2024
Publikacja zawiera omówienie jednego z najważniejszych artykułów Konstytucji RP, stanowiącego o skardze konstytucyjnej. Autorami tomu są prof. Mariusz Bidziński z Uniwersytetu SWPS oraz Marcin Dąbrowski z UWM.
23 kwietnia 2024
Dr Karol Jachymek, medioznawca i wykładowca Uniwersytetu SWPS, opowiada o współczesnej kulturze cyfrowej młodego pokolenia. Autor zachęca do empatycznego podejścia do korzystania z internetu przez młodzież, przekonując, że technologia może stanowić...
27 marca 2024
Nad wydaniem pracowali medioznawcy i dziennikarze z całej Polski, m.in. naukowcy związani z Uniwersytetem SWPS.
21 marca 2024
Julia Tyburska dostarcza przykładów na to, że zjawisko zwane hallyu, czyli sięganie do wzorców popkultury, stało się swoistą miękką siłą, którą Korea Południowa wykorzystuje w dyplomacji.
13 marca 2024
Anglojęzyczna książka „Family, Law, and Society: From Roman Law to the Present Day”, współredagowana przez dr Ewę Dawidziuk z Uniwersytetu SWPS, ukazała się nakładem wydawnictwa Peter Lang.
26 lutego 2024
Obszerna monografia prawnicza autorstwa Aleksandra Hyżorka z Wydziału Psychologii i Prawa w Poznaniu stanowi próbę uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy uzasadnienie orzeczenia sądowego mieści się w konstytucyjnej zasadzie prawa do sądu.
21 lutego 2024
Najnowsza publikacja prof. Edwarda Nęcki – „Psychologia. Wprowadzenie” to nowoczesny podręcznik skierowany do słuchaczy pierwszych lat studiów psychologicznych oraz studentów tych kierunków, gdzie jednym z przedmiotów kursowych jest wstęp do...
14 lutego 2024
Monografia dr Katarzyny Antolak-Szymanski analizuje mediację jako alternatywną metodę rozwiązywania sporów pracowniczych, badając polskie, międzynarodowe oraz unijne regulacje dotyczące tej formy rozwiązywania sporów.
6 lutego 2024
Najnowsza publikacja prof. Michaela Fleischera jest uzupełnioną wersją wydanego w 1994 r. opracowania w języku niemieckim pod tym samym tytułem – „Overground”. Stanowi ona przegląd zinów literackich polskiej alternatywy z okresu 1980–1994 r....
29 stycznia 2024
To wyjątkowe biograficzne dzieło jest dwuautorskim przedsięwzięciem zorientowanym wokół konceptu „etnografii życia”, zaproponowanego przez prof. Wojciecha Bursztę, a następnie podjętego i rozwiniętego przez dr. Marcina Kafara. „Etnografia życia” to...
21 grudnia 2023
Monografia „Kierunki rozwoju branży odnawialnych źródeł energii w Polsce. Aspekty prawne” pod redakcją naukową dr Agnieszki Skorupki z Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu składa się z artykułów naukowych napisanych przez...
18 grudnia 2023
Instytut Prawa Uniwersytetu SWPS pracuje nad serią komentarzy do polskiej Konstytucji z 1997 r. Do tej pory ukazało się już 40 tomów, 9 kolejnych jest w druku.
1 grudnia 2023
Strona 1 z 11