
Wydział Psychologii
we Wrocławiu
Wydział Psychologii we Wrocławiu znajduje się w czołówce polskich ośrodków badawczych. Dwukrotnie otrzymał prestiżową kategorią A+, przyznawaną najwybitniejszym instytucjom naukowym w kraju. Wydział został także wybrany przez MNiSW do prestiżowego grona 25 jednostek w kraju, które otrzymały dotację projakościową w latach 2018–2020.

Dydaktyka
Kształcimy przyszłych psychologów klinicznych zajmujących się profilaktyką, diagnostyką i terapią zaburzeń psychicznych oraz psychologów biznesu specjalizujących się w rozwoju pracowników, zarządzaniu zasobami ludzkimi i zwiększaniu konkurencyjności organizacji.
Studia na najwyższym poziomie
Według rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” Uniwersytet SWPS jest jedną z dwóch najlepszych uczelni w Polsce prowadzących studia na kierunku psychologia.
Więcej informacji
Program naszych studiów jest dostosowany do wymagań Europejskiego Certyfikatu Psychologa EuroPsy, który w wielu krajach europejskich definiuje zawód psychologa i reguluje dostęp do jego wykonywania.
Wyróżniająca ocena PKA
O jakości naszych studiów psychologicznych świadczy wyróżniająca ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej, przyznana w 2016 r. Doceniono wysoki poziom kształcenia, kwalifikacje kadry naukowo-dydaktycznej oraz stopień zaawansowania badań naukowych pracowników wydziału.
Więcej informacji
Studia specjalizacyjne z zakresu psychologii klinicznej
Jesteśmy jedynym ośrodkiem w południowo-zachodniej Polsce, który posiada uprawnienia do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie psychologii klinicznej dla magistrów psychologii (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia).
Więcej informacji
Kształcenie doktorantów
Osoby, które myślą o karierze naukowej, mogą skorzystać z oferty Szkoły Doktorskiej, gdzie dzięki współpracy z ekspertami z wydziału przygotują się do prowadzenia badań w zakresie najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych dziedzin psychologii, takich jak: psychologia zdrowia, psychologia kliniczna, psychologia społeczna, psychologia ekonomiczna czy psychologia poznawcza.
Więcej informacji
Wybitni badacze i doświadczeni praktycy
Studenci współpracują z naukowcami oraz praktykami znanymi w kraju i za granicą, takimi jak: prof. Dariusz Doliński – autorytet w psychologii zachowań społecznych oraz psychologii emocji i motywacji, prof. Tomasz Zaleśkiewicz – specjalista w zakresie psychologii ekonomicznej, oraz prof. Ralf Schwarzer – jeden z najwybitniejszych psychologów zdrowia.
Studenci zdobywają również wiedzę pod okiem laureatów prestiżowego programu MISTRZ Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – filozofa prof. Leszka Koczanowicza oraz psycholog zdrowia prof. Aleksandry Łuszczyńskiej, której badania cieszą się międzynarodowym uznaniem. Na wydziale pracują także doświadczeni praktycy, jak dr Karolina Zarychta-Zajączkowska, która posiada certyfikat terapeuty Oxford Cognitive Therapy Centre, oraz dr Izabela Pawłowska, która jest superwizorem w terapii behawioralno-poznawczej.
Raport z badań satysfakcji studentów i studentek
Zachęcamy do zapoznania się z raportem z badań satysfakcji studentów i studentek Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS oraz ewaluacji zajęć przeprowadzonych w 2020 roku
Jakość kształcenia
Zapoznaj się z informacjami dotyczącynmi funkcjonowania Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia (WSZJK)
Organizacje studenckie
Uczelnia
bez barier
Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki do nauki osobom z niepełnosprawnościami.
Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
Oferujemy szereg programów stypendialnych, w tym stypendium specjalne dla osób z niepełnosprawnościami. Zapewniamy pomoc asystentów oraz możliwość wypożyczenia specjalistycznego sprzętu. Dla studentów, którzy mają trudności z adaptacją i odnalezieniem się w nowym środowisku, organizujemy bezpłatne konsultacje psychologiczne.
Zachęcamy do kontaktu z wydziałowym koordynatorem ds. zdrowia i osób z niepełnosprawnościami, który udzieli informacji nt. dostępnych form pomocy i wsparcia.
Karolina Wolska
tel. +48 721 006 356
e-mail: [email protected]
Studia
Specjalizujemy się w kształceniu psychologicznym. Przygotowujemy do pracy w psychologii klinicznej i zdrowia oraz psychologii biznesu, pracy i organizacji.
Zobacz kierunki i specjalności, jakie oferujemy:

Psychologia
niestacjonarnaRekrutacja trwa!

Psychologia
stacjonarna, niestacjonarnaRekrutacja trwa!
Społeczna psychologia organizacji
Rekrutacja trwa!

Psychologia
stacjonarna, niestacjonarnaRekrutacja trwa!

Psychologia
niestacjonarnaRekrutacja trwa – ostatnie miejsca!
Psychologia kliniczna
Rekrutacja trwa – ostatnie miejsca!
Społeczna psychologia organizacji
Rekrutacja trwa – ostatnie miejsca!

Psychology
studia w języku angielskim
stacjonarnaRekrutacja trwa!
Nauka i badania
Jesteśmy w elitarnym gronie najlepszych ośrodków w Polsce prowadzących badania w zakresie nauk humanistycznych i społecznych.
Najlepszy wydział nauk społecznych w Polsce
W ocenie parametrycznej przeprowadzonej przez MNiSW w 2010 r. otrzymaliśmy pierwszą kategorię z najwyższą liczbą punktów wśród wszystkich jednostek uczelni publicznych i niepublicznych oraz instytutów Polskiej Akademii Nauk prowadzących badania w zakresie nauk społecznych.
W kolejnych latach utrzymaliśmy pozycję, pokonując wiele wybitnych instytucji badawczych i znamienitych ośrodków uniwersyteckich. Według ocen parametrycznych MNiSW z 2013 i 2017 r jesteśmy najlepszym ośrodkiem w kraju prowadzącym badania w obszarze nauk społecznych – dwukrotnie przyznano nam prestiżową kategorią A+.
Więcej informacji
Specjalistyczne pracownie
Nasi studenci i naukowcy mają do dyspozycji nowoczesną salę fokusową i pracownię badań psychologicznych, a także bezpłatny dostęp do panelu SONA i systemu do badań Qualtrics. Część zajęć odbywa się w profesjonalnym laboratorium wyposażonym w zaawansowaną aparaturę do badań psychofizjologicznych (EEG, GSR, tDCS), okulograficznych (kilka okulografów) i behawioralnych (Cedrus Response Pad, akcelerometry).
Badania na najwyższym poziomie
Nasi naukowcy aktywnie pozyskują środki na prowadzenie badań. Analizują takie zagadnienia, jak: związki aktywności fizycznej i jakości życia, zachowania siedzące, posłuszeństwo wobec autorytetu, związki mentalności rynkowej z łamaniem standardów etycznych, zdolności numeryczne, zachowania kompensacyjne w sytuacji niewypełnienia planów czy związki potrzeby sensu i zaangażowania w pracę.
Baza projektów
Aktualności


Uniwersytet SWPS nagrodził studenckie projekty psychologiczne
Czytaj więcej
Uniwersytet SWPS w sojuszu European Reform University Alliance
Czytaj więcej
Uniwersytet SWPS w Times Higher Education Young University Rankings 2023
Czytaj więcej
Uniwersytet SWPS na Scenie społecznej podczas 21. Przeglądu Sztuki SURVIVAL
Czytaj więcej
Sytuacja międzynarodowej kadry akademickiej w Polsce
Czytaj więcej
Webinar z Sebastianem Karasiem – 100 km wpław przez Bałtyk
Czytaj więcej
„Akademickie nauczanie zdalne. Czego nauczyła nas pandemia?”
Czytaj więcej
Aplikacja studencka Mój USWPS już dostępna!
Czytaj więcej
Stopień doktora habilitowanego dla Katarzyny Cantarero
Czytaj więcej
Dzień ze społeczną psychologią organizacji na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu
Czytaj więcej
Stypendia Ministra dla studentów Uniwersytetu SWPS
Czytaj więcej
Kobieca seksualność a atrybucja winy w sytuacjach przemocy w związkach intymnych
Czytaj więcej
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu ma swoje jubileuszowe Krasnale
Czytaj więcej
Uniwersytet SWPS i Ashoka rozwijają oddział influencerów do zadań specjalnych
Czytaj więcejWładze
Wydziału

Dziekan Wydziału, przewodniczący Kolegium
trener uhonorowany Certificate of Appreciation NATO, specjalista w zakresie wpływu społecznego
Prodziekani i pełnomocnicy




Członkowie Kolegium Wydziału
Kolegium podejmuje decyzje we wszystkich najważniejszych sprawach dotyczących funkcjonowania wydziału. Ustala ogólne kierunki działalności jednostki, uchwala plany studiów, programy kształcenia oraz specjalności oferowane w ramach prowadzonych kierunków, opracowuje projekty doskonalenia procesu dydaktycznego. W skład kolegium wchodzą pracownicy i studenci wydziału.












Pracownicy
Wydziału
Pracownicy wydziału to wybitni naukowcy, których osiągnięcia naukowo-badawcze zostały docenione na forum międzynarodowym. Studenci mają z nimi bezpośredni kontakt – biorą udział w projektach badawczych swoich wykładowców, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

























Jednostki
Lista
Katedra Psychologii Ekonomicznej
Napisz do nasKatedra skupia ekspertów z obszarów: psychologii ekonomicznej, psychologii podejmowania decyzji finansowych, zachowań kosumenckich, psychologii marketingu i reklamy. Kierownikiem katedry jest prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz.

Katedra Psychologii Klinicznej i Zdrowia
Napisz do nasW katedrze pracują specjaliści z obszarów: psychoterapii, psychologii klinicznej, psychologii pozytywnej oraz psychologii zdrowia. Funkcję kierownika jednostki pełni dr hab. Karolina Zarycha-Zajączkowska, prof. Uniwersytetu SWPS.

Katedra Psychologii Społecznej
Napisz do nasKatedra zatrudnia specjalistów z obszaru różnych zastosowań psychologii społecznej. Kierownikiem jednostki jest prof. dr hab. Dariusz Doliński.

Pracownia Badań Psychologicznych
Napisz do nasPracownia Badań Psychologicznych służy studentom i pracownikom wydziału do przeprowadzania badań naukowych. Kierownikiem jednostki jest dr hab. Magdalena Król, prof. Uniwersytetu SWPS.

Zakład Metateoretycznych Zagadnień w Psychologii
Napisz do nasKierownikiem zakładu jest prof. dr hab. Maciej Dymkowski. W skład zespołu wchodzą psychologowie różnych specjalizacji.

Zakład Psychologii Poznawczej i Różnic Indywidualnych
Napisz do nasZespół tworzą specjaliści z obszarów psychologii procesów poznawczych oraz psychologii różnic indywidualnych. Funkcję kierownika jednostki pełni dr Magdalena Król.

Komisje
wydziałowe
Członkowie Komisji ds. jakości kształcenia





Członkowie Komisji ds. badań




Członkowie Komisji ds. etyki

