Prof. Agata Gąsiorowska w zarządzie stowarzyszenia SABE
Z przyjemnością informujemy, że prof. Agata Gąsiorowska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu SWPS, została wybrana do zarządu międzynarodowego stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju ekonomii behawioralnej – Society for the Advancement of Behavioral Economics (SABE).
Society for the Advancement of Behavioral Economics
Na początku stycznia dr hab. Agata Gąsiorowska, prof. Uniwersytetu SWPS, psycholożka z Wydziału Psychologii we Wrocławiu i członkini Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi, została wybrana na czteroletnią kadencję (2022-2026) do zarządu międzynarodowego stowarzyszenia SABE.
Stowarzyszenie zostało założone w 1982 roku i zrzesza naukowców zaangażowanych w rozwój ekonomii behawioralnej, pochodzących z ponad 40 krajów świata. Członkowie SABE prowadzą multidyscyplinarne badania nad zachowaniami ekonomicznymi, korzystając z dorobku takich dyscyplin, jak psychologia, socjologia, antropologia, neuronauka, biologia, historia i politologia.
Prof. Agata Gąsiorowska – ekspertka w dziedzinie psychologii ekonomicznej
Dr hab. Agata Gąsiorowska, prof. SWPS, naukowo zajmuje się zachowaniami konsumenckimi, a w szczególności psychologicznymi funkcjami pieniędzy i impulsywnymi zakupami. Interesuje się tym, do jakich celów – poza kupowaniem – ludzie wykorzystują pieniądze oraz jak wpływają one na nasze zachowanie. Bada również indywidualne różnice w zakresie postaw wobec pieniędzy.
Jest autorką książki „Psychologiczne znaczenie pieniędzy” (2014) oraz wielu artykułów naukowych publikowanych w Polsce i za granicą.
Kilka miesięcy temu otrzymała grant z Narodowego Centrum Nauki w wysokości niemal 670 tys. zł na badanie relacji między nastawieniem rynkowym a pozabezpiecznym stylem przywiązania.
Dowiedz się więcej na temat badań prowadzonych przez prof. Gąsiorowską