Jak zostać badaczem społecznym – spotkanie online z cyklu #Zawodowcy
Interesuje cię psychologia społeczna, socjologia i nauki polityczne? Lubisz analizować, patrzeć na sprawy z kilku perspektyw, opierać się na dowodach, a nie przekonaniach? Myślisz o prowadzeniu badań konsumentów, odbiorców i wyborców, by lepiej poznać ich zachowania, wybory, opinie, potrzeby, zainteresowania czy potrzeby? Widzisz siebie jako osobę pomagającą firmom w podejmowaniu strategicznych decyzji? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu online z cyklu #Zawodowcy. Razem z Martą Majchrzak, założycielką Herstories, oraz Justyną Sarnowską-Wilczyńską, wykładowczynią na kierunku życie publiczne na Uniwersytecie SWPS, przybliżymy ci tajniki pracy badacza społecznego.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
„Uważam, że mam najlepszy zawód na świecie. Oglądam światy niedostępne dla innych, niczym śledcza szukam insightów i ukrytych motywacji. Prowadząc badania rynkowe, pracownicze i społeczne, mam poczucie, że dokładam cegiełkę do zmiany świata na lepsze”.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Czym zajmuje się badacz społeczny i w jakich firmach może pracować?
- Jak wygląda przykładowy dzień z życia badacza społecznego?
- Jakie umiejętności i kompetencje miękkie są niezbędne do wykonywania tego zawodu?
- Jakie są plusy i minusy pracy w zawodzie badacza spolecznego?
- Jak kierunek życie publiczne na Uniwersytecie SWPS przygotowuje do tego zawodu?
- Ile zarabia badacz społeczny?
- Co daje motywację do tej pracy?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako pierwsze spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach z życia publicznego.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
W spotkaniu wezmą udział:
Założycielka Herstories, psycholożka społeczna i badaczka. Obsługuje ogromne korporacje (np. Deloitte), współpracuje z małymi NGO-sami (np. Fundacja Kosmos dla Dziewczynek czy Fundacja Nowej Wspólnoty). Inicjatorka i współautorka pierwszego w Polsce raportu o siostrzeństwie. Współautorka raportu o motywacjach respondentów do udziału w badaniach „Respondent, konsument, obywatel”. Współtworzyła głośne raporty na temat polskich kobiet i młodzieży („Kids Power”, „Świat Młodych”, „Women Power”). Przed założeniem Herstories kilkanaście lat pracowała w dużych instytutach badawczych (SMG/KRC, MillwardBrown, IQS). Jest stypendystką programu Tarbut Fellowship inspirowanego przez Wexner Heritage Program.
Socjolożka, wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi badaczami studiów nad młodymi i studiów migracyjnych. Brała udzial w szkoleniach i stażach w takich ośrodkach, jak: Princeton University, University of Vienna, Erasmus University Rotterdam, University of Essex, University College London. Współpracowała z Ośrodkiem Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się szeroko pojętym procesem wchodzenia w dorosłość, inicjacją zawodową, łączeniem edukacji z pracą, losami zawodowymi absolwentów szkół wyższych. Bada, jaką rolę w tych wszystkich procesach odgrywają migracje wewnętrzne i międzynarodowe.
Formularz zgłoszeniowy
Życie publiczne – psychologia i socjologia w działaniu
Życie publiczne to świat, który nas otacza – więzi społeczne, decyzje polityczne i zależności gospodarcze. Wszyscy tkwimy w życiu publicznym, ale nie wszyscy je rozumiemy – zwłaszcza dzisiaj. Na tych studiach nauczysz się, jak działa nowoczesna polityka, gospodarka i społeczeństwo, by móc je zmieniać. Bo najciekawsze zawody przyszłości będą związane z życiem publicznym.
Życie publiczne
psychologia i socjologia w działaniu
stacjonarne