Katarzyna Szczepaniak na World Creativity and Innovation Week 2023
Współpracowniczka Uniwersytetu SWPS, mgr Katarzyna Szczepaniak, wzięła udział w obchodach World Creativity and Innovation Week 2023 organizowanych przez Instytut Edwarda de Bono Uniwersytetu Maltańskiego. Naszej naukowczyni udało się nawiązać porozumienie o współpracy pomiędzy obiema uczelniami – dotyczy ona m.in. przyszłej wymiany akademickiej.
Obchody Światowego Tygodnia Kreatywności i Innowacji
Światowy Tydzień Kreatywności i Innowacji (World Creativity and Innovation Week) obchodzony jest od 15 kwietnia (urodzin Leonarda da Vinci) do 21 kwietnia, czyli Światowego Dnia Kreatywności i Innowacji. W jego obchodach bierze obecnie udział 160 krajów. W organizację wydarzenia włączył się Uniwersytet Maltański. Instytut Edwarda de Bono (Edward de Bono Institute for Creative Thinking & Innovation) to jednostka Uniwersytetu Maltańskiego, która na co dzień zajmuje się zagadnieniami kreatywności i innowacji (na Uniwersytecie Maltańskim można nawet podjąć studia w tym zakresie), a co roku organizuje obchody Światowego Tygodnia Kreatywności i Innowacji.
Dowiedz się więcej o tym, jak Instytut świętował Tydzień Kreatywności i Innowacji: https://www.um.edu.mt/newspoint/events/um/2023/04/edward-debono-institute-celebrates-world-creativity-innovation-week-2023
Przeczytaj o poprzednich edycjach organizowanych przez Instytut
Intensywny tydzień na Malcie – trening i działalność edukacyjna
Katarzyna Szczepaniak zgłosiła się do programu Erasmus+ z konkretnym planem na wymianę akademicką. Nasza badaczka złożyła wniosek o wyjazd do Instytutu Edwarda de Bono.Udało się sprawnie podpisać umowę o współpracy, uzyskać zgodę na wyjazd i przyznać naszej naukowczyni stypendium.
Program pobytu naukowczyni z Uniwersytetu SWPS na Malcie został uzgodniony z dyrektorką Instytutu Edwarda de Bono, dr Margaret Mangion – koordynatorką obchodów Tygodnia Kreatywności i Innowacji na Malcie.
Obejmował zarówno trening umiejętności, jak i działalność edukacyjną. W jego skład wchodziły:
- spotkanie w szkole średniej z młodzieżą (zorganizowane przez Uniwersytet Maltański we współpracy z władzami lokalnymi);
- warsztaty z młodzieżą francuską w kampusie Uniwersytetu Maltańskiego w Valletcie;
- autorski warsztat dla 10-osobowej grupy kursu Diploma in Creativity, Innovation and Entrepreneurship); 20 kwietnia 2023 r.;
- uczestnictwo w wykładach dr Margaret Mangion i zaproszonych gości (stacjonarnie i online);
- udział w spotkaniach w Valletta Design Cluster w związku z obchodami Światowego Tygodnia Kreatywności i Innowacji;
- job shadowing – obserwację zajęć edukacyjnych na Uniwersytecie Maltańskim;
- udział w spotkaniach networkingowych z przedstawicielami i przedstawicielkami innych sektorów, m.in. biznesu i innowacji społecznych;
- wsparcie organizacyjne działań zespołu Instytutu.
Warsztaty zrównoważonego rozwoju
W ramach obchodów Światowego Tygodnia Kreatywności i Innowacji mgr Katarzyna Szczepaniak przeprowadziła inspirujące warsztaty „Sustainable Development in Action” („Zrównoważony rozwój w działaniu”) dla studentów i studentek kierunku Creativity, Innovation and Entrepreneurship („kreatywność, innowacja i przedsiębiorczość”) na Uniwersytecie Maltańskim.
Warsztaty przybliżyły grupie koncepcję zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i celów zrównoważonego rozwoju (SDG) w interaktywny sposób z zastosowaniem elementów arteterapii i komunikacji niewerbalnej. Uczestniczki i uczestnicy zajęć mogli dzięki temu łatwo zinternalizować nowe koncepcje i dobrze zrozumieć, jak można zastosować je w praktyce.
Międzynarodowa współpraca
Dzięki wyjazdowi na Maltę nasza naukowczyni podniosła kompetencje dydaktyczne i zwiększyła cenione na rynku pracy umiejętności: kreatywność i innowacyjność. Nawiązała wiele nowych kontaktów w specjalistycznej placówce i wymieniła się doświadczeniami w międzynarodowym środowisku badawczym.
Przyniesie to korzyści nie tylko samej badaczce, ale oczywiście także grupom studenckim, z którymi będzie pracować na Uniwersytecie SWPS, a także całej naszej społeczności akademickiej Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Maltańskiego, ponieważ zainicjowała proces zawarcia międzyuczelnianego porozumienia o wymianie akademickiej.
Zobacz zdjęcia z obchodów Światowego Tygodnia Kreatywności i Innowacji na Malcie:
Mobilność naszej kadry akademickiej – program Erasmus+
Program Erasmus+ umożliwia kadrze akademickiej, ale także studentom, studentkom i administracji Uniwersytetu SWPS zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych w uczelniach na całym świecie. Dowiedz się więcej o programie Erasmus+
Studiuj zarządzanie na Uniwersytecie SWPS i zmieniaj świat!
W Katedrze Zarządzania na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie Uniwersytetu SWPS wierzymy, że możemy kształcić specjalistów średniego szczebla i managerów, którzy są przekonani że organizacje biznesowe i instytucje publiczne tworzą ludzie, a nie ściany i komputery; którzy z uważnością traktują drugiego człowieka niezależnie od stanowiska i różnic indywidualnych; którzy wierzą w naukę przez całe życie i transfer kompetencji pomiędzy różnymi obszarami aktywności życiowej.
Nie boimy się podejmować niekonwencjonalnych dla dyscypliny zarządzania tematów, w nowych przestrzeniach organizacyjnych, jak np. zarządzanie nowymi technologiami, zarządzanie w warunkach niepewności, relacje w organizacjach, zarządzanie miejscami pamięci czy zarządzanie migracjami i zarządzanie kapitałem ludzkim osób mobilnych geograficznie w organizacjach oraz potencjałem międzykulturowym w firmach.
Poznaj nasze studia z obszaru zarządzania